Що буде в 2050 році? Прогноз футурологів

Що буде в 2050 році?У найближчі 40 років безпрецедентне число жінок прийде до влади, мусульманська імміграція на Захід буде рости, робітники і службовці покинуть офіси. Південну Америку чекає стале економічне зростання, а на Близькому Сході сплететься справжній клубок релігій, сект і етнічних груп. Про все це та багато іншого йдеться в доповіді консалтингової компанії Toffler Associates, опублікованому минулого тижня.

Компанія Toffler Associates була створена Елвіном Тоффлером (Alvin Toffler), який у 1970-х роках написав блокбастер "Шок майбутнього", де він виклав свій погляд на світ через 40 років.

Майже півстоліття тому Тоффлер вважав, що наука і техніка будуть розвиватися в такому прискореному темпі, що багато людей не зможуть обробляти величезну кількість нової інформації і будуть просто "відключатися" від життя. Деякі з прогнозів, написаних автором у 70-х, збулися. Наприклад про те, що новини будуть подорожувати по всьому світу миттєво, що одностатеві пари зможуть одружитися і створювати родини, що насильство й екологічні катастрофи будуть рости і мати все більші наслідки.

 
У чомусь книга Елвіна Тоффлера виявилася занадто пророчою

Можливо, варто прислухатися до нових пророцтвам під маркою Toffler на найближчі 40 років. Так, на думку авторів, найближчим часом набагато зросте кількість суден-контейнеровозів для задоволення зростаючого попиту на швидкі дешеві поставки товарів. Відповідно розширяться Суецький і Панамський канали і в цілому роль світового океану, як транспортного шляху значно зросте. Все більше і більше людей будуть виробляти власні продукти харчування, щоб зменшити залежність від великих виробників і дистриб'юторів. Поширення високошвидкісного інтернету і дешевих відеоконференцій звільнить службовців від роботи в офісі і дозволить працювати віддалено з будь-якої точки світу.

Тільки дуже невелике число держав буде як і раніше вести себе, як "проблемні" країни, в їх числі Північна Корея та Іран. Вони стануть "справжнім випробуванням для політичних лідерів, які втілюють геополітичні програми".

Китай буде позиціонувати себе як світового економічного лідера і в союзі з Бразилією і Індією впливати на ринок валюти, а Венесуела і африканські країни будуть забезпечувати Китай енергоресурсами. США тим часом будуть залежати від Китаю в плані постачань 17 рідкоземельних металів, які необхідні для виробництва різних речей: від компонентів зброї на кшталт начинки РЛС, до вітрових турбін і гібридних автомобілів.

Розвиток альтернативних джерел енергії створить "аутсайдерів у світі після нафти". У їх числі Саудівська Аравія, Іран, Ірак, ряд держав Перської затоки, Росія і Венесуела.

Християнство буде швидко поширюватися на Півдні земної кулі, в той час як мусульмани будуть мігрувати у великих кількостях на Захід, де їх присутність змінить суспільні відносини та державну політику.

Зміна клімату призведе до розпалювання конфліктів за родовища корисних копалин в Арктиці, що звільниться від льоду. Також підвищення рівня моря змусить великі групи населення покинути свої домівки.

Старіння населення призведе до чотириразового зростання витрат на довгостроковий догляд та послуги для літніх людей. Соціальне забезпечення і медичне страхування для літніх людей у США перестануть існувати в тому вигляді, в якому вони є сьогодні. Як вони будуть виглядати і що саме замінить звичні системи соцзабезпечення сказати важко, проте автори прогнозу стверджують, що ми будемо жити в суспільстві, розділеному на шари з різними типами людей і потреб.

Що стосується жінок, вони швидкими темпами почнуть займати керівні посади по всьому світу. Автори вважають, що це позитивний момент, оскільки "країна не може бути успішною, коли рішення приймають тільки 50% населення".

У найближчі 40 років кількість накопичуваної інформації ще більше зросте, так як світ вступає в "еру" петабайта. Петабайт (1024 Тб) стане звичайним числом для вимірювання об'єму комп'ютерної пам'яті, ємності жорсткого диска і комп'ютерних файлів.



Джерело: cnews.ru


21.10.2010 3687 0
Коментарі (0)

05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

581 1
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

1021
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3547 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3923
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4288
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5439

Завдяки путіну, такої ганьби та приниження росія не відчувала ніколи за всю свою історію.

51

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

224

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

673

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1195
07.12.2023

Ці ласощі навіть тепер, у холодну пору року, покращують життєвий тонус і загальне самопочуття.

105
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

266
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

62277
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

11271
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

834
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

793
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5434
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13310
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

407
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

401
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1236