Скляні перегородки в офісі – функціональне та практичне рішення

Скляні перегородки – це не тільки спосіб зонування простору, але й елемент декору. Вони можуть візуально розширити приміщення та збільшити потік світла. Проте наскільки таке дизайн-рішення практичне та безпечне на робочому місці?

Принципи планування офісу відрізняються від принципів розподілу місця у квартирі чи будинку. В першу чергу, це пов’язано з функціями, які виконує приміщення.

Проте, незважаючи на принципові відмінності в призначенні, в житлових та офісних приміщеннях є схожі зони:

  • зона для прийому гостей (клієнтів) – це стійка для рецепції та/чи місця для очікування, облаштована стільцями чи диваном. Вона немає яскраво виражених меж в вигляді стін. Якщо є перегородка для її відмежування від робочої зони, найчастіше це прозора площина чи скляна розсувна перегородка в вигляді дверей;
  • робоча зона – це безпосередньо місця для персоналу. При її плануванні використовують різноманітні принципи, які залежать від трьох факторів: специфіки роботи, системи розподілу робочих місць та вираженості ієрархії посад;
  • зона відпочинку – це окрема кухня чи місце, де персонал може випити чаю або ж залишити свої речі. Вона облаштовується лише за наявності достатньої кількості місця. Апріорі повинна бути непрозорою.

Часто ці зони мають досить умовні межі, які можуть бути взагалі непомітними сторонній людині. Перший Віконний Завод  має практику зонування приміщення скляними перегородками  навіть в офісі з невеликою площею.

Принципи планування офісних приміщень

За останні 30 років можна виділити три способи зонування офісного простору: азіатський, радянський та американський.

  • Азіатське планування – це велика площа, на якій одночасно можуть працювати від десяти до декількох сотень офісних працівників. У кожного є своє робоче місце. Всі один в одного на виду, а стіл керівника може знаходитись поряд з столом підлеглого. На заході таку систему планування офісних площ назвали open space. Це доступність кожного співробітника та можливість безперешкодного обговорення робочих питань. Проте з часом межі місць окреслили за допомогою невисоких прозорих перегородок через високу психологічну напругу в колективі.
  • Радянська система зонування в Україні зустрічається ще доволі часто. Це коридорний принцип: окремий кабінет для кожного відділу на 2-4 людини та індивідуальні для керівництва. Співробітники працюють ізольовано. В якості перегородок використовують стіни, іноді – непрозорі перегородки з звукоізоляцією. Особливість такого зонування у нераціональному використанні площі будівлі, системи опалення та денного світла.
  • В США використали комбінацію двох вищезазначених систем: вони розсадили співробітників в одному великому приміщенні, але дали можливість індивідуалізувати робоче місце керівникам відділів. У менеджерів теж були перегородки, але їх висота не підіймалась більш ніж на 1-1,2 м. Водночас кабінет керівника був зібраний з прозорого чи напівпрозорого матеріалу з можливістю частково закрити його за допомогою жалюзі. В результаті саме американська система зонування почала поширюватись по всьому світу, оскільки вона не порушувала принципів територіальної відокремленості, але при цьому залишала можливість взаємного контролю в робочій обстановці. Вона виявилась найбільш ефективною, як з позиції менеджменту, так і з позиції раціонального розподілу офісних площ.

Якщо вам потрібно спланувати чи перепланувати офісний простір, кращим матеріалом для цього є скло.

Технічні характеристики скляних перегородок

Для виготовлення скляних конструкцій використовується спеціальне загартоване скло товщиною від 8 мм. Воно:

  • ударостійке (до 7 раз міцніше звичайного скла на згині);
  • безпечне (при руйнуванні розсипається на дрібні шматки з тупими краями);
  • стійке до вологості та дуже низьких чи високих температур (від 1500С- до +3000С);
  • зручне у догляді та користуванні.

В стандартній кольоровій гаммі стартового профілю використовується колір нержавіючої сталі.

Переваги використання:

  • безліч варіантів дизайну. Компанія Перший Віконний Завод може виготовити для вас конструкції з повністю прозорим, матовим чи тонованим склом. Можна замовити нанесення логотипу, доповнити конструкцію декоративними вставками;
  • простота монтажу. Встановлення таких конструкцій не потребує виконання складних будівельних робіт. Таким чином, змонтувати конструкції можна не лише швидко, але й взагалі без припинення поточної роботи в офісному приміщенні;
  • прозорість перегородок, що використовуються для поділу приміщення на окремі робочі зони, надає керівництву офісу можливість контролювати роботу підлеглих;
  • високі світло пропускні характеристики скла дають змогу економити на освітленні. Завдяки цьому немає потреби встановлювати окреме джерело світла для кожної робочої зони;
  • чудові показники звукоізоляції. Монтаж таких перегородок забезпечує комфортні умови роботи співробітників, навіть якщо вони працюють зовсім поруч;
  • висока міцність та надійність. Сучасні технології виготовлення скла забезпечують його стійкість до механічних пошкоджень. Окрім того, у випадку утворення осколків, вони не будуть мати небезпечних гострих країв.
партнерський матеріал


05.03.2020 6677 1
Коментарі (1)

28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

362
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

915
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1047
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

8330 15
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2547
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2428

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

502

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

871

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

947

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

640
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

523
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

354
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

522
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20059
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38121
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

512
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

640
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

336
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

461
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

378
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1069
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

729 1