ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ Ігору Прокопіву

Ігор Прокопів- Крісло мера публічна посада, ми звикли, що Ігор Прокопів більше у тіні..

Думаю, що після цієї кампанії з непублічністю я вже попрощався. Якщо говорити про роль спікера, думаю це не основна роль міського голови Івано-Франківська, він має бути господарник. Спікерство у міськраді - це додаток. У мене з цим проблем не буде.

- Чимало розмов довкола того, що діючий мер не зумів домовитись із депутатами у міській раді, чи зможете ви консолідувати роботу?

Вони про що домовлялись – про Чорноморський флот, про стан української мови в країні, про блокування з НАТО. Про що сперечались? Були містечкові дрібні інтереси, які не давали спокійно жити.

Проблеми з вмінням домовлятися не бачу. Я директор «Теплокомуненерго» чотири місяці. Підніміть документи останніх сесій і знайдіть, яке питання Прокопів не провів. До мого приходу Блащук (ред. – колишній керівник  «Теплокомуненерго») домовитись не міг, його «вбивали» у сесійній залі. Треба свої інтереси ставити нижче.

- Ви позиціонуєте себе як антикризовий менеджер, яка антикризова програма потрібна Івано-Франківську?

У світі є приблизно 200 держав. Щоб зрозуміти, що таке світ - це як село у якому є 200 дворів і серед тих дворів є багаті і є бідні. Модель антикризового виходу всюди однакова чи в селі, чи в місті, чи в державі – підніматись рано, лягати пізно, тяжко працювати.

Думати треба про місто, а не власні амбіції. У кризові моменти не можна розмінюватись на дрібниці.

- А до прикладу, які реальні кроки пропонуєте?

Я написав усе у програмі. Хто б не прийшов має зробити дві речі: створити команду, і це буде не просто будь-кому хто прийшов, тому що є питання більшості у міській раді. А жодна політична партія таку більшість не набере. Тому треба з кимсь домовлятись, буде торг за посади. Також  міський голова має «склеїти» команду.

Друге – немає грошей, команда нічого не зробить. У бюджеті необхідно передивитись розхідну частину, подумати про перспективу дохідної. Для того, щоб завести гроші у місто є кілька шляхів, найперше це державні програми. Торік Львів «затягнув» 500 млн. гривень державних коштів. Ми практично нічого. Це гроші, які уряд надає місту і не потрібно повертати їх назад, це – халява. Але щоб цю халяву отримати необхідно сунути до Києва і топтати мешти по міністерствах і відомствах.  Міська рада має вести чіткий реєстр всіх державних програм і старатись не пропусти жодної. Сьогодні ми у цьому плані в провалі.

А ще «довгі гроші» - кошти міжнародних організацій. Це світовий та європейський банки. Кошти, які мають розтермінування по кредитуванню і мають європейські, а не українські відсотки. Вони не повинні лягти навантаженням на громаду  міста, а повернутись за рахунок прибутків.

Також кошти інвесторів у, першу чергу, Івано-Франківських.

- Говоримо про інвестиції, а іноземні інвестори у місті зіткнулись із проблемою неповернення кількамільйонних сум ПДВ.

Це проблема всеукраїнського рівня. На місці це не так легко вирішити. Мета кожного бізнесу отримання прибутку. Є поняття стану ринків, ти на ринку, і якусь нішу обслуговуєш. Ми сьогодні живемо у кризовий час, криза ще не завершилась. Хтось буде продавати бізнес, а хтось буде банкрутувати і міська рада не панацея. Вона може контролювати, підтримувати і впливати на процеси і частково виступати регулятором. Я готовий бути у діалозі із бізнесом.

- Ви балотуєтесь на посаду міського голови, а вас пов’язують з бізнесом підприємства «Калан».

Власником є мій батько, пенсіонер якому 70 років. Директор фірми «Калан» мій товариш протягом п’ятнадцяти років, з яким будували цей бізнес. Директор по комерційній частині моя дружина. Для чого їм тут Ігор Прокопів?


21.10.2010 Марія ПЕТРІВ 2244 1
Коментарі (1)

wlodko 2014.05.14, 09:56
Цей "антикризовий менеджер" збільшив борги теплокомуненерго за газ у кілька разів за свій період перебування на посаді директора.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1175
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2503
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2101
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2153
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6503 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2441 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

324

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1131

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1267

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1384
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

261
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

576
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2051
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26501
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

541
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10448 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7997
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

524
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

388
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

535
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

610
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1563