ШІСТЬ запитань голові Івано-Франківської облради Василю Скрипничуку

 

Кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ голові Івано-Франківської обласної ради, доценту, кандидату юридичних наук Василю Скрипничуку.

 

Хоча, за невимушеною розмовою ми й не помітили, як запитань виявилось дещо більше.

 

/data/blog/37798/8d4ae29f76234284911c28f74a17c801.jpg

 

1. Пройшов час з часу обрання вас головою обласної ради. Вже можна підвести певні підсумки. Свого часу ходили чутки про те, що ваше обрання було в сфері інтересів народного депутата України Олександра Сича, який, йдучи у парламент, хотів зберегти впливи в облраді. Чи не вважаєте себе несамодостатньою фігурою? Як ви відчуваєте себе на посаді?

Мерсі, як казала Проня Прокопівна, за «компліман» стосовно несамодостатності. Я вас так само дуже сильно поважаю. А перебування на будь-якій посаді — це, насамперед, виконання певних обов'язків. У моєму випадку ці обов'язки чітко виписані у статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Тому я відчуваю себе людиною, яка має відповідні обов'язки і мусить їх виконувати.


2. Чи не відчуваєте різкого протистояння депкорпусу? Чи вдається вам його консолідувати, знаходити компроміси і точки дотику у протистоянні різних політсил, якими так вихвалявся ваш попередник?

Найперше, я, на жаль (чи на щастя), не знаю, хто з попередників чим перед вами вихвалявся. Різкого протистояння в обласній раді, на мій погляд, немає. Щоправда, окремі депутати чи окремі фракції стосовно шляхів вирішення певних питань мають різне бачення. Як це не парадоксально, можливо, звучить, але прийняття або навіть неприйняття радою рішення дуже часто і є тим компромісом, про який ви говорите. А консолідація депутатського корпусу, як правило, йде під час вирішення питань соціально-економічного характеру, які стосуються питань життєдіяльності усієї області.


3. За час вашої тимчасової відсутності в облраді траплялися певні незрозумілі громадськості події. То влаштовували показові розбірки серед депутатів, то намагалися поспіхом вирішити деякі кадрові питання. Чи вважаєте ви дії своїх соратників політично виваженими та доцільними?

Тут ми мусимо виходити із того, що кожен депутат ради є повноважним представником виборців. Він має свою думку, яку має право висловлювати і відстоювати. Як казав колись Вольтер: «Я можу бути незгодним з вашою думкою, але я віддам життя за Ваше право висловити її».


4. Ваші стосунки із губернатором. Не рідко постає питання: хто в області грає першу скрипку. Губернатор - в команді президента. Ви - представник націоналістичих сил. Як вам вдається досягти порозуміння у роботі?

Я так розумію, що мова йде про голову обласної державної адміністрації? Якщо так, то і в нього, і в мене є доволі конкретні, зафіксовані  законами права, повноваження та обов'язки, які не дублюються. А хто на якій скрипці грає — це питання, на мій погляд, не є найважливішим у взаємовідносинах представників державної і представницької влади. Обласна державна адміністрація зобов'язана готувати проекти рішень, які обласна рада приймає або не приймає. У випадку їх прийняття державна адміністрація виконує ці рішення і звітує раді про їх виконання. Розуміння цих завдань і допомагає врівноважено вести кожному зокрема і спільно усю роботу. Повноважень, я думаю, вистачає усім. Окрім того, посади голови ради та голови адміністрації не є взаємозалежними одна від одної, хоча з питань виконання делегованих повноважень обласна державна адміністрація є підконтрольною і підзвітною обласній раді.


5. Яким ви бачите майбутнє області, України з огляду на суспільно-політичну ситуацію в державі?

Непростим. Але вірив і вірю, що наша держава буде мати добре українське майбутнє.


6. Ваша думка стосовно того, що окремі депутати від Прикарпаття, які б мали бути взірцем патріотизму та відданості національним інтересам, так легко готові поміняти народну довіру на сумнівні обіцянки?

Я підозрюю, що той наразі один депутат проміняв народну довіру далеко не на сумнівні обіцянки, а на щось більш матеріальне, щось таке як оті біблейські срібняки. Факт, звичайно, ганебний. Як ви бачили, одна зрада одразу потягнула за собою другу: після «тушкування» ця особа разом з комуністами і регіоналами підписала звернення, в якому визнала чи не ворогом України УПА.


7. Ви науковець. Як почуває себе науковець у політиці?

Якщо виходити з того, що сфера моїх наукових інтересів —  конституційне право, а тема кандидатської дисертації - «Обласна рада в системі місцевого самоврядування в Україні: організація та діяльність», то дискомфорту немає. Окрім того, в українській політиці я також маю значний стаж — з 1989 року.


8. У вас були серйозні проблеми із здоров'ям. Кажуть, що зазвичай, після такого люди по-іншому дивляться на життя і переоцінюють своє минуле. Чи змінилося щось у вас?

Так, звичайно. Я став більше цінувати звичайні людські радощі, більше шанувати людську особистість. Стосовно переоцінки свого минулого, то, відносячись більш критично до себе, все одно розумієш, що те, що вже сталося, не зміниться. Я хотів би без зайвого пафосу привести слова нашого національного генія Тараса Шевченка: «Ми просто йшли; у нас нема зерна неправди за собою», бо якби все повторилося, то я був би знову там, де виборювалося право української нації на самостійне життя.


9. Хто такий Василь Скрипничук поза роботою. Що для вас сім'я?

Захоплення — українська народна музика, художня література, спорт, гірський (Карпатський) туризм. Сім'я це основа життя кожної людини. Разом з дружиною Галиною Іванівною виховуємо трьох дітей: старший — аспірант, середущий — студент-медик, дочка — студентка-фармацевт.

 

 

Об'єктивка ФІРТКИ:

Васи́ль Миха́йлович Скрипничу́к (* 22 червня 1958, село Маркова, Богородчанський район, Івано-Франківська область) — український політик. Голова Івано-Франківської обласної ради від Всеукраїнського об'єднання «Свобода» з 23 листопада 2012 року. Голова Івано-Франківської обласної організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури.




09.07.2013 1033 2
Коментарі (2)

виборець 2013.07.09, 20:53
А ще не так давно Тягнибок стояв з Купчаком ...
вираз 2013.07.10, 19:43
вираз обличчя,де бачиш тільки СУМ!!!!!!!!!!!!!!!!!
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

4057
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1020
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

591
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5568
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1500
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1361

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

431

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1257

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1084

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

993
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

322
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

344
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1309
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

395
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

663
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5711
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

396
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

279
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

625 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1064
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

923