ШІСТЬ ПИТАНЬ політологу Василю Кедику

 

/data/blog/63135/be8156c2f327e0664543a20d090077f0.JPG

 

Кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ політологу Василю Кедику.

 

1. Новий Уряд - яким він буде?

Квотний принцип розподілу урядових посад зберігається. Це політичний реалізм на противагу заперечення цього принципу у Протоколі про утворення коаліції. Останнє є прагненням показати громадськості процес створення коаліції прозорим та демократичним. Саме тому цей документ швидко потрапив у ЗМІ. Вірогідно, розподіл посад в уряді відбудеться за наступним принципом: фінансово-економічний та бюджетоутворюючий сегменти виконавчого органу отримає Народний фронт. Президент ж залишить за собою силовий блок, до якого крім Міністра оборони традиційно належать президентські посади: голови РНБО, очільника СБУ та Генпрокуратури. Також президентська квота - це голова зовнішньополітичного відомства. Урядовими посадами від Блоку Петра Порошенка, думаю, також будуть посади Віце-прем’єра з питань регіонального розвитку та ЖКГ, Міністри соціальної політики, молоді та спорту, інфраструктури. «Самопоміч» швидше за все отримає посади керівників міністерств гуманітарного профілю, а також посади Міністра аграрної політики та екології і природних ресурсів. Однак можуть буде деякі зміни, якщо до коаліції приєднається «Батьківщина» і радикали Ляшка. Це буде уряд, який базуватиметься на взаємостримуванні політичних апетитів його творців та суспільно-політичній доцільності реалізовувати реформи.

 

2. Як впливає/вплине падіння гривні на рейтинг президента?

Важливо, щоб Нацбанк як регулятор дав впевненість громадянам у правильності дій щодо курсу національної валюти. Якщо цього не станеться, впродовж тижня – півтора Президент, вірогідно, буде змушений звільнити Голову Нацбанку Валерію Гонтарєву.

 

3. Для чого у ВР пройшов Опозиційний Блок і яку роль відігравтиме у її роботі?

Опозиційний блок навряд чи стане конструктивною опозицію здатною на альтернативу курсу влади. Ми не отримаємо у парламенті цілісної опозиції. Депутати від цієї фракції в основному займатимуться лобізмом бізнес-інтересів.

 

4. Непрохід "Свободи" до Парламенту: причини та наслідки

На електоральному полі «Свободи» з’явився сильний гравець – «Правий сектор», який забрав частину голосів цієї політсили. Ставши парламентською силою та взявши курс на здобуття більшої електоральної популярності за межами Галичини, «Свобода» на цих виборах втратила саму Галичину. Ця поразка є симптоматичною, однак не фатальною як, скажімо, програш «Громадянської позиції» Гриценка. Думаю, «Свобода» матиме представництво в радах після чергових місцевих виборів, яке, втім, скоротиться. Скажімо, на цих парламентських виборах за «Свободу» проголосувало майже 11% виборців - мешканців Івано-Франківська. Тож, думаю, «Свобода» матиме 8 -10 депутатів в наступній міській раді.

 

5. Що потрібно зробити Порошенку для того, щоб Європа та США почали реально допомагати в боротьбі з агресором?

Курс Президента має бути чіткий та зрозумілий Заходу. Крім питань оборони та захисту від Росії є ще соціальні проблеми, які також складова безпеки, соціально-економічної безпеки України. Скажімо, до кінця листопада в Україні перебуває чергова місія МВФ. Попри те, що тактично вдалося вирішити проблему газу, нам потрібно отримати наступний транш від МВФ. Стрімко падає ціна на нафту, бюджетоутворюючого складника для Російської Федерації. З врахуванням міжнародних фінансових санкцій та відтоку інвестицій з економіки країни Росія сьогодні нагадує пораненого звіра, поведінка якого з кожним місяцем ставатиме дедалі непрогнозованішою. Тому безпека України – це також безпека Заходу.

 

6. Місцеві вибори - прогноз з проекцією на вибори у ВР?

Країна не може жити перманентним виборчим процесом. Окрім того, вибори – це кошти з бюджету. Думаю, місцеві вибори доцільно провести восени наступного року. Загалом, місцеві вибори повторюють електоральну географію попередньої парламентської кампанії. Партійні гравці будуть ті самі. Адже постмайданний період створення нових партій, зумовлений суспільним запитом, масових, а не диванних партпроектів, закривається.


12.11.2014 1521 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1473
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3010
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1056
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1101
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1119 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3313 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

111

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1021

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

850

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

384
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

235
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2415
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1192
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1193
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

498
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15121
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7423
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

224
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

280
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

333
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

419
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

705