Сім ознак старіння, які повинні вас насторожити

Здоровий раціон, відсутність поганих звичок, фізична активність та турбота про здоров’я допоможуть старіти повільно. Втім, іноді процеси старіння починаються передчасно, що не є втішним явищем. Які ознаки організму повинні насторожити, розповіли фахівці.

Поки нам не доступна вічна молодість, ми повинні слідкувати за своїм здоров'ям та не допускати передчасного старіння. Про сім ознак старіння, які повинні насторожити вас, розповіло видання  Anywell.

Вісцеральний жир та зайва вага

Вважають, що система індексу маси тіла недосконала, адже вона не враховує додаткову масу м’язів у співвідношенні з жиром. Втім, заперечень не виникає щодо наявності зайвого жиру навколо талії. Такий жир називають вісцеральним, він є ознакою нездоров'я та може свідчити про наявність певних захворювань. Зокрема, його пов'язують із підвищеним ризиком ішемічної хвороби серця, діабету другого типу та серцево-судинних захворювань.

Суха, тьмяна шкіра

Шкіра – наш найбільший орган, це показник стану внутрішнього здоров'я організму. Стрес, наявність поганих звичок, неправильний раціон, екологія, сонце можуть генерувати велику кількість вільних радикалів. А вони, як відомо, є причиною окислювального стресу, який старить клітини шкіри та тіла загалом.

Сидячий спосіб життя

Тривале сидіння обов’язково негативно впливає на стан вашого здоров'я, навіть якщо, ви не помічаєте жодних негативних ознак. Фахівці зазначають, що якщо сидіти 13 годин щодень, то навіть тренування не здатні нівелювати наслідки.

Найкращим рішенням, окрім регулярних занять спортом, буде активність кожного дня: підіймайтеся сходами, а не ліфтом, робіть розминку впродовж дня, менше користуйтеся транспортом, а ходіть пішки!

Проблеми з пам'яттю

Забудькуватість – ознака старіння, якщо ви помітили, що вам складно пригадати ті чи інші події, ймовірно, ви не дбаєте про себе та зокрема, свій мозок належним чином. Уникайте стресових ситуацій, недосипання та неправильного харчування – це негативно впливає на ваше здоров'я та прискорює процеси старіння.

Відчуття постійної втоми

До відчуття втоми зазвичай призводить неякісний сон. Нестача сну призводить до того, що організм не здатний контролювати рівень цукру належним чином. До того ж, організм не встигає здійснити детоксикацію. Аби не відчувати втому постійно, спробуйте спати мінімум 7 годин на добу.

Проблеми з травленням

Стан кишківника часто пов'язаний з хронічним запаленням всього організму, що відповідно призводить до старіння. Аби налагодити процеси травлення, додайте в раціон продукти багаті на клітковину, позбавтеся оброблених продуктів та попіклуйтеся про те, аби в раціоні була достатня кількість пробіотиків.


20.01.2020 7013
Коментарі ()

06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

990
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

1031
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1307
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1207
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1573
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

3286

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1018

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1058

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1939

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1951
05.12.2024

Зима – це час, коли наш організм потребує тепла, енергії та поживних речовин, щоб впоратися з холодом.   

314
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

695
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

703
06.12.2024

Про День Святого Миколая, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

467
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7716
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3884
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1306
04.12.2024

Українську писанку внесли до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.  

200
05.12.2024

Верховна Рада четвертого грудня ухвалила в цілому законопроєкт про підвищення акцизу на тютюнові вироби.  

2767
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

595
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

769