Шкільний альбом війни: пластун з Івано-Франківська зробив фотосесію випускникам з Чернігова (ФОТО)

У багатьох українських школярів цього року війна відібрала головне свято юності - випускний бал. Повітряні тривоги замість останнього дзвоника, руїни школи замість урочистої зали. Утім, пам'ять про цей випуск можна закарбувати в особливій фотосесії.

Новацький та юнацький виховник в українській скаутській організації ПЛАСТ в юності, а сьогодні креативний фотограф з Івано-Франківська, Станіслав Сеник організував зйомку для випускників з Чернігова на тлі зруйнованих будівель міста, пише Фіртка з посиланням на ВВС.

читайте також: Вірні Богу та Україні: як в Івано-Франківську відзначили 110 років ПЛАСТу (ФОТО)

"Я хотів розповісти світу про те, що відбувається в Україні, знімав репортажі для світових ЗМІ, а потім народилася ідея шкільної фотосесії на руїнах", - розповідає фотограф ВВС News Україна.

читайте також: Як пластуни в Івано-Франківську наближають перемогу України: місяць згуртованої роботи (ІНФОГРАФІКА)

Молодий чоловік каже, що шкільні фотоальбоми завжди робить з думкою про те, що через 5-10 років теперішні події будуть сприйматися вже інакше. А тому дуже важливо закарбувати їх у часі.

читайте також: На повну силу: як працює волонтерський штаб прикарпатських пластунів (ВІДЕО)

Сеник розповідає, що не всі погодилися на таку зйомку, вважаючи, що це недоречно, але згодом він знайшов випускників із трьох шкіл Чернігова.

Кожен клас запропонував свою локацію для зйомки - місця в Чернігові, які найбільше постраждали від обстрілів.

"Те, що діти показали так багато різних локацій, каже про те, як сильно зруйноване їхнє місто", - додає Сеник.

Частину світлин зробили на тлі зруйнованого гіпермаркету "Епіцентр". Чому школярі обрали саме його?

"Я бачу його щодня з вікна своєї квартири", - розповіла BBC News Україна випускниця школи №12 Ольга, яка запропонувала саме цю локацію для зйомки.

"Це місце є частиною нашого життя, ми всі тут виросли", - каже дівчина.

"Це було емоційно непросто, але ми хотіли показати, що ми так живемо, - каже Оля. - Ми діти, які 24 лютого віч-на-віч зустрілися з війною й різко стали дорослими".

 Випускниця школи №12 Чернігова Ольга Бабінець

Одяг для зйомки спеціально обрали у чорних, білих і сірих кольорах, розповідає Ольга.

На думку фотографа, зйомка стала для дітей переломним моментом.

"Мене вразило, що вони розповідали з гумором про те, що пережили. Мені здалося, що вони стали сильнішими", - каже Станіслав Сеник.

Сеник додає, що фотосесія була важливою й для батьків випускників.

"Це була надзвичайної сили терапевтична фотосесія, яка надихнула на подальше життя. Поставила точку в минулому і дала сили рухатися далі", - написала мама однієї одинадцятикласниці.

Фотозйомка, яка пройшла всього кілька днів тому, була безкоштовною, тепер випускники чекають на свої альбоми.

Сам фотограф зараз шукає аукціон, на якому хоче продати світлини з Чернігова й передати зароблені гроші на допомогу військовим.

Чернігів з кінця лютого до кінця березня перебував практично в оточенні російської армії та піддавався постійним сильним обстрілам. Розташоване на шляху від кордону до Києва місто взяло на себе частину удару російських військ та допомогло стримати наступ на столицю України.


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

“Важлива сильна мотивація до перемоги”, — психотерапевт Ірина Сафронова про те, як жити під час війни

План Маршала: чому відновлення економіки України буде економічним двигуном для Європи?

Репортаж з оточеного Херсону: окупанти планують криваві провокації та зміну влади

"На Лівому березі - спокійніше": історія дівчини з Прикарпаття про ситуацію у столиці

Тридцять кілометрів пішки з собакою та молодшим братом: як українці тікають від обстрілу своїх домівок

"Жили без комунікацій, їжу ділили по порціях": історія біженки з Київщини, яка транзитом на Прикарпатті


11.06.2022 1664
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1385
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1046
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2067
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3551
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1339
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1329

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1684

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

497

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1134

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1306
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

387
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24252
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

499
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

418
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

613
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1506
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

675
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4473
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

600
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1512 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

613
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

524