Щоденні звички, які сприяють розвитку геморою

Буденний спосіб життя сучасної людини подібний до життєдіяльності лінивця: перевага транспорту, а не ходінню пішки, застосування гаджетів замість рутинної роботи, фаст-фуд замість корисної їжі, яку варто довго готувати, відсутністю будь-якої фізичної активності.

Зізнайтеся, кожен впізнав тут себе. Ці фактори призводять до так званих «хвороб сучасності»: атеросклерозу, варикозної хвороби й в тому числі геморою.

Геморой – це хронічне захворювання гемороїдальних судин, яке характерне  утворенням вузлів та їх випадінням. Розвитку геморою частково сприяє спадковість, частково супутні захворювання, геморой часто зустрічається у вагітних. Але першопричиною геморою є саме спосіб життя людини, її щоденні шкідливі звички, які ми зараз розглянемо.


Відсутність клітковини у раціоні

Клітковина – це складний вуглевод, який не перетравлюється в організмі, при цьому надає відчуття ситості та стимулює перистальтику кишківника. Саме відсутність клітковини є головною причиною затримки калу та закрепів. А закрепи, наскільки ми знаємо, супроводжуються потугами. Причинно-наслідковий зв’язок – розвивається геморой.

Більшість не вживають клітковину з однієї причини – люди банально не знають, де вона міститься і для чого вона потрібна.

Величезна кількість клітковини міститься у зелені, помідорах, буряку, огірках та моркві. Клітковини багато у звичних недорогих продуктах – зробіть з них салат, заправте оливковою олійкою і постарайтеся, щоб він займав 40% вашої порції. Повірте, буквально за два дні ви забудете про закреп (якщо його причиною не є конкретне захворювання).


Невнормований питний режим

Навіть якщо перистальтика кишківника ідеальна, важко проводити перетравлену харчову грудку, коли в ній недостатньо рідини.

Спрацьовує звичайний закон тертя.

Не забувайте щодня пити достатню кількість води невеликими порціями. Добову дозу води (ДДВ) можна розрахувати наступним чином:

ДДВ = 30 (мл) х вага тіла (кг)

Збільшувати дозу води варто у випадку спеки, надмірних фізичних навантажень, лактації.


Звичка брати з собою телефон у вбиральню

Процес сидіння на унітазі – річ інтимна та відповідальна, вимагає зосередженості та зусиль. Тому пацієнти вважають, що період мине швидше, якщо розважати себе гаджетом. Перегляд відео, телефонні ігри, гортання сторіз – час минає дуже швидко, якщо проводити його цікаво.

Але проблема у тому, що ви не зосереджуєтесь на основному процесі й просто сидите.

У такому випадку час, проведений на унітазі, стає довшим у декілька разів, судини малого таза перебувають у постійній напрузі через локальне підвищення тиску.


Сидячий спосіб життя

Проблема подібна до попередньої. У венах кров повертається за допомогою клапанів та додаткової допомоги зовні – м’язових скорочень.

Якщо людина постійно сидить, не робить розрядку протягом дня – кров застоюється, тиск в судинах малого таза підвищується – формується геморой.

До речі, тривале сидіння призводить навіть до розвитку тромбозу гемороїдального вузла.


Ігнорування перших ознак геморою

Прояви геморою можуть бути у кожного. Але свідоме ігнорування проблеми призводить до розвитку ускладнень. Нагадаємо, що першими симптомами геморою є:

  • свербіж анального отвору;
  • відчуття дискомфорту і пізніше болю під час дефекації;
  • пальпаторне відчуття шишкоподібного тіла, яке спочатку вправляється саме, потім його необхідно вправити;
  • виділення крові та слизу в калі.

Наразі, геморой – це не захворювання людей старшого віку. Я дедалі частіше зустрічаю юних 20-річних людей із першими стадіями геморою. Не варто соромитися проблеми – її потрібно лікувати!

Тетяна Тарасівна Гуралюк, лікар хірург-проктолог медичного центру Оксфорд Медікал.

Партнерський матеріал


08.11.2021 16791
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

684
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1966 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1140 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

562
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6909 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11408 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

344

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1095

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1120

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1115
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

83
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

292
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1095
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

659
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

763
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2958
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4455
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18448
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

89
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

329
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

360
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

670