Що таке УЗД і для чого воно потрібне

Коли нас турбують проблеми зі здоров’ям, в першу чергу ми звертаємося до лікаря. Процес ведення пацієнта передбачає багато складових. І цей алгоритм дій проводить лікар будь-якої спеціальності.

Спочатку лікар ознайомлюється зі скаргами, що турбують пацієнта, надалі вивчає деталі його симптомів, отримує дані його життєвої діяльності: спадковий анамнез, професійна шкідливість, наявність алергій. 

Надалі варто провести огляд. Якщо проблема видна зовні, то лікар не матиме проблем щодо діагностики, звісно ж опираючись на власний досвід та клінічне мислення. Але ж є захворювання внутрішніх органів. Як побачити, в чому ховається проблема? Не будемо ж ми кожного пацієнта з болем у животі відправляти на операційний стіл. У такому випадку звичайно ж допоможе УЗД!

ЩО ТАКЕ УЗД ТА ЯК ВОНО ДОПОМОЖЕ У ВЕДЕННІ ПАЦІЄНТА?

УЗД – це один з найпопулярніших методів діагностики. Діє даний метод за принципом відбивання ультразвукових хвиль об стінку органів, що виводить на екран таку інформацію як положення органа відносно сусідніх, розміри та форму органа, його ехогенність, дозволяє виявити нетипові новоутворення, діагностувати вагітність на ранніх термінах. За допомогою УЗД ми можемо попередити тяжкі захворювання судин голови та шиї, судин ніг, захворювання серця.

УЗД – це саме той метод діагностики, який можна проводити багаторазово, адже він є абсолютно безпечним та доступним. А це, в свою, чергу дозволить нам бачити динаміку захворювання у реальному часі. У порівнянні з рентгенографією чи рентгеноскопією, УЗД є більш інформативним і звичайно ж не несе шкідливого опромінення на організм людини.

ПЕРЕВАГИ УЗД

Про переваги УЗД написано не одну статтю, та ми нагадаємо про них ще раз:

  • Безпека. це перша та головна перевага, адже УЗД – це неінвазивний метод діагностики.
  • Висока інформативність. Ми можемо побачити структуру різних органів та спостерігати за їх функцією у динаміці.
  • Доступність. УЗД можна здійснити майже у кожному лікувальному закладі міста.
  • Зручна ціна. Ціни на різні види УЗД коливаються у діапазоні від 100 грн, а це втричі нижча ціна, аніж середньостатистичний чек у кафе.
  • Комфорт. Під час проведення обстеження пацієнт знаходиться у комфортних умовах та не відчуває жодного болю.
  • Відсутність протипоказань. УЗД можна і треба проводити і вагітним, і діткам і особам похилого віку.
  • Проста підготовка. Проведення УЗД не потребує специфічної підготовки (тільки у випадку УЗД органів черевної порожнини – обстеження рекомендовано робити натще, та УЗД сечового міхура – з наповненим сечовим міхуром).
  • Можливість спостереження за перебігом хвороби у процесі лікування, адекватний контроль лікування.

ЧИ ПОТРІБНЕ УЗД ЗДОРОВИМ ЛЮДЯМ?

Відповідь на питання беззаперечна: так, так і тільки так! Не будемо нагадувати, що величезна кількість захворюваннях на початкових стадіях не супроводжуються жодними симптомами. І звісно ж, коли нас нічого не турбує, то ми не витрачаємо зайвий час і кошти на похід до лікаря. Та проблема може повільно прогресувати, залишаючи нам все менше шансів на ефективне лікування.

Ми повинні знати, у якому стані наш організм. Так же, як про машину, яку ви раз у пів року перевіряєте у автосервісі. Не лінуйтесь виділити 30 хвилин власного часу для того, щоб просто тримати руку на пульсі і знати, що все добре. 

Нагадаємо, що ми працюємо без вихідних, тож ви можете зателефонувати нам у будь-який зручний час та завітати на УЗД! Цінова політика та система знижок в медичному центрі «Оксфорд Медікал» вас приємно здивують!

Тел: (050)3777299, (067)3777299

Партнерський матеріал


07.03.2020 5253
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5201 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1837 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4047 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3172 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7962 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20294 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

277

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

819

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1913

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2392
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

188
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

695
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

478
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18381
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

977
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1216 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6100 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23392 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

294
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

991 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1176 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

498