Що таке УЗД і для чого воно потрібне

Коли нас турбують проблеми зі здоров’ям, в першу чергу ми звертаємося до лікаря. Процес ведення пацієнта передбачає багато складових. І цей алгоритм дій проводить лікар будь-якої спеціальності.

Спочатку лікар ознайомлюється зі скаргами, що турбують пацієнта, надалі вивчає деталі його симптомів, отримує дані його життєвої діяльності: спадковий анамнез, професійна шкідливість, наявність алергій. 

Надалі варто провести огляд. Якщо проблема видна зовні, то лікар не матиме проблем щодо діагностики, звісно ж опираючись на власний досвід та клінічне мислення. Але ж є захворювання внутрішніх органів. Як побачити, в чому ховається проблема? Не будемо ж ми кожного пацієнта з болем у животі відправляти на операційний стіл. У такому випадку звичайно ж допоможе УЗД!

ЩО ТАКЕ УЗД ТА ЯК ВОНО ДОПОМОЖЕ У ВЕДЕННІ ПАЦІЄНТА?

УЗД – це один з найпопулярніших методів діагностики. Діє даний метод за принципом відбивання ультразвукових хвиль об стінку органів, що виводить на екран таку інформацію як положення органа відносно сусідніх, розміри та форму органа, його ехогенність, дозволяє виявити нетипові новоутворення, діагностувати вагітність на ранніх термінах. За допомогою УЗД ми можемо попередити тяжкі захворювання судин голови та шиї, судин ніг, захворювання серця.

УЗД – це саме той метод діагностики, який можна проводити багаторазово, адже він є абсолютно безпечним та доступним. А це, в свою, чергу дозволить нам бачити динаміку захворювання у реальному часі. У порівнянні з рентгенографією чи рентгеноскопією, УЗД є більш інформативним і звичайно ж не несе шкідливого опромінення на організм людини.

ПЕРЕВАГИ УЗД

Про переваги УЗД написано не одну статтю, та ми нагадаємо про них ще раз:

  • Безпека. це перша та головна перевага, адже УЗД – це неінвазивний метод діагностики.
  • Висока інформативність. Ми можемо побачити структуру різних органів та спостерігати за їх функцією у динаміці.
  • Доступність. УЗД можна здійснити майже у кожному лікувальному закладі міста.
  • Зручна ціна. Ціни на різні види УЗД коливаються у діапазоні від 100 грн, а це втричі нижча ціна, аніж середньостатистичний чек у кафе.
  • Комфорт. Під час проведення обстеження пацієнт знаходиться у комфортних умовах та не відчуває жодного болю.
  • Відсутність протипоказань. УЗД можна і треба проводити і вагітним, і діткам і особам похилого віку.
  • Проста підготовка. Проведення УЗД не потребує специфічної підготовки (тільки у випадку УЗД органів черевної порожнини – обстеження рекомендовано робити натще, та УЗД сечового міхура – з наповненим сечовим міхуром).
  • Можливість спостереження за перебігом хвороби у процесі лікування, адекватний контроль лікування.

ЧИ ПОТРІБНЕ УЗД ЗДОРОВИМ ЛЮДЯМ?

Відповідь на питання беззаперечна: так, так і тільки так! Не будемо нагадувати, що величезна кількість захворюваннях на початкових стадіях не супроводжуються жодними симптомами. І звісно ж, коли нас нічого не турбує, то ми не витрачаємо зайвий час і кошти на похід до лікаря. Та проблема може повільно прогресувати, залишаючи нам все менше шансів на ефективне лікування.

Ми повинні знати, у якому стані наш організм. Так же, як про машину, яку ви раз у пів року перевіряєте у автосервісі. Не лінуйтесь виділити 30 хвилин власного часу для того, щоб просто тримати руку на пульсі і знати, що все добре. 

Нагадаємо, що ми працюємо без вихідних, тож ви можете зателефонувати нам у будь-який зручний час та завітати на УЗД! Цінова політика та система знижок в медичному центрі «Оксфорд Медікал» вас приємно здивують!

Тел: (050)3777299, (067)3777299

Партнерський матеріал


07.03.2020 5112
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

559
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1740 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1087 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

522
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6867 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11322 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

298

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1029

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1085

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1075
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

237
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1044
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

809
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

670
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

645
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2906
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4406
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18402
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

255
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

323
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

632
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

734