Що таке SPF та чому він повинен бути невід’ємним компонентом вашої косметики?

Футумайчук Надія Михайлівна – лікар-косметолог медичного центру «Оксфорд Медікал»


На сьогоднішній день з ростом усвідомленості  ризику сонячних опіків, фотостаріння та раку шкіри, використання сонцезахисних кремів увійшло в звичку, що не може не тішити кожного лікаря.

Найпоширеніше питання, яке чують люди, що продають косметику, це «А чи є тут SPF-фактор?». Виробники пропонують широкий асортимент косметичних засобів. Проте, найчастіше споживач має слабку уяву, що означає SPF на упаковці і, орієнтуючись на різноманітні публікації, і в тому числі б'юті-блогерів, плутається у виборі.

Трішки деталей про SPF-фактор

Ступінь захисту для жителів різних кліматичних поясів, різних рас та різних типів шкіри повинен дещо відрізнятися. Тому їх умовно поділяють на типи то чутливості до сонця. Варто зазначити, що найбільш чутливими до ультрафіолету є І-ІІІ типи (кельтський, європейський та середньоєвропейський). Більшість населення України відноситься до третього типу. Тому, для нас крем зі значенням SPF-30 означає, що можна безпечно знаходитись на сонці не більш ніж півтори години, якщо SPF-50 тоді близько 2-2,5 год.

Велике значення має щільність нанесення крему: 2 мг/кв см шкіри, тобто 2 шари косметичного засобу. В реальності виконати таку умову складно, бо споживач не може оцінити об’єм нанесеного косметичного засобу. Тому ВООЗ рекомендує поновлювати нанесення крему  з SPF-фактором кожні 2 години або після кожного вмивання обличчя. Також можна поєднувати: спочатку нанести денний крем з захистом, через 15-20 хв – тональний засіб.

Види SPF захистів

Відрізняються креми з SPF і фільтрами. У 2019 році FDA (Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів) надало рекомендації, пов`язані з використанням сонцезахисних фільтрів в косметичних засобах. Фільтри класифікують на органічні і неорганічні.

  • Органічні фільтри (хімічні) викликають двояке відношення через шкідливу дію на оточуюче середовище і ризик здоров’ю людини. Ці хімічні складники (оксибензон, октокрилен, октиноксат) виявили майже у всіх джерелах води по всьому світі і ці фільтри нелегко видалити звичайними методами очистки води. Деякі фільтри були виявлені у різних видах риб по всьому світу, що, наскільки ви розумієте, може мати негативні наслідки на екологічну ситуацію.
  • Неорганічні фільтри, або також їх називають фізичні, мінеральні (оксид цинку, оксид титану). Тільки ці два фільтри FDA рекомендує на сьогодні як безпечні і ефективні з широким профілем безпеки.

Від чого рятують засоби, що містять SPF-фактор?

Використання сонцезахисних засобів є одним з елементів профілактики раку шкіри і не тільки. У відповідь на гіперінсоляцію виникає гіперкератоз, потім стоншення епідермісу, підвищена втрата води, підвищена проникність шкіри для алергенів і антигенів, імуносупресія. Шкіра володіє власними системами захисту і відновлення, однак з часом ці резерви вичерпуються, що призводить до фотопошкодження, фотостаріння і стимуляції канцерогенезу.

Але мусимо зауважити, що вплив ультрафіолетового опромінення на людину є активним не тільки влітку, а й в інші пори року, тому засоби з SPF-захистом повинні бути у вашому арсеналі і влітку, і взимку. Фотозахист 365 днів на рік дозволяє «розвантажити» імунну систему, сповільнює старіння шкіри і попереджує розвиток різноманітних дерматологічних проблем.

А, якщо ви не знаєте, який саме косметичний засіб буде оптимальним для вашої шкіри, то не варто впадати у відчай. Ви можете у будь-який момент зателефонувати нам та записатися на безкоштовну консультацію до лікаря-косметолога.

Наші контакти: 050377299, 0673777299.


партнерський матеріал


30.07.2020 7398
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1303
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

565
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

917
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1982
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3495
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2388 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

743

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

645

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

623

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

646
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10279
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1126
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5193
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

931
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2735
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1130
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

326
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

649
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

561
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

612
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

965 2