Що таке неаполітанська піца

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою.

А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

Історія та особливості неаполітанської піци

Неаполітанська піца являє собою одну з найулюбленіших й найпоширеніших страв італійської кухні. Її створили, як можна зрозуміти, у Неаполі, й зовсім скоро вона стала справжньою візитівкою цього міста.

Неаполітанська піца — це класична страва, яка складається з тонкого, хрумкого на скоринці тіста, томатного соусу, а також пряних, італійських трав та інших, поживних інгредієнтів на смак клієнта чи кухаря.

Відомо, що ця страва має дуже довгу історію — буквально кілька століть. Створили її на півдні Італії приблизно у 19 столітті. Тоді ще цю страву вважали їжею для бідних людей, оскільки вона складалась лишень з тіста, зелені, рідко — овочів, й майже ніколи з м’яса, сиру чи морепродуктів. Це був звичайний поживний коржик, який гарно позбавляв почуття голоду.

З часом, а точніше з розвитком кулінарного італійського мистецтва, піца стала виходити за звичні рамки. Вона поширилась спочатку на аристократів, які почали часто замовляти такий смаколик у своїх кухарів. Найчастіше при цьому використовували навіть не стільки овочі, скільки морепродукти та делікатеси, особливо на званих вечерях.

Й лишень після цього піца розпочала свою подорож вздовж усього світу, а не лише Європи. Сьогодні її навіть вважають частиною італійської культури. А тому й не дивно, що ЮНЕСКО додав її до всесвітньої спадщини у 2017 році, підтвердивши не лише культурну, а й історичну цінність страви.

У чому різниця між неаполітанською піцою та іншими

Але ж у чому полягає різниця між неаполітанською піцою й тою, яку можна замовити, наприклад, на півночі Італії? Розберімось!

Перше, на що варто звернути увагу — це тісто. Воно створюється з високоякісного, вартісного цілозернового борошна, куди додають воду, сіль та дріжджі. Відрізняється й спосіб замішування тіста: на відміну від інших піц, основа яких має бути слухняною у руках, тісто на неаполітанську має бути еластичним, легким та м’якеньким.

Під час замішування тісто для цієї страви не здавлюється сильно руками, не оброблюється надто інтенсивно, що допомагає витримати його текстуру та структуру.

Ще одна відмінність полягає у використанні певних інгредієнтів. Головні компоненти, які неодмінно мають бути у такій піці — це свіжі томати, шматочки сиру моцарела, оливкова олія, свіжі італійські трави та спеції. Інші види начинки можуть використовуватись опційно й за бажанням кухаря зробити новий рецепт.

Зазначимо також, що для такої страви завжди обираються виключно свіжі інгредієнти: у такій піці немає жодних консервантів або смакових добавок.

Реклама


31.08.2024 1334
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

979
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1291
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1412
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2537
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2274
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2209

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

162

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1417

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2161

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2915
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

404
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

553
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

598
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

446
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15888
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2797
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1074
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26550 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

922
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

778 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

598
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

1100