Перші нелегальні тунелі до Єгипту жителі Сектора Гази почали рити ще на початку 1982 році. Саме таким чином палестинським терористам поставлялася зброя, вибухівка і наркотики.
Свого піку туннелебудівництвоство досягло після 2007 року, коли Ізраїль оголосив повну блокаду цій території. Палестинці вирили сотні кілометрів ходів на глибині 30-40 метрів, і по ним доставляються по нинішній день ширпотреб, продукти харчування, техніка і навіть домашні тварини...
В тунелях передають навіть корів до ісламського свята жертвопринесення. Одна корова обходиться палестинцям в $ 600 - 350 за тварину і 250 за транспортування. Така вартість вигідна контрабандистам і ХАМАСу, який почав стягувати щорічну плату в $ 2500 з господарів тунелів. До речі, власники таких тунелів - одні з найзаможніших в цих краях люди.
Орієнтовна кількість подібних тунелів між Єгиптом і Сектором Газа - 800. Довжина тунелю звичайно становить близько 500 метрів, а вартість виготовлення доходить до $ 90 000. Але витрати себе виправдовують - тунель в день приносить до 10 000 доларів господареві. Торговельні операції в тунелях становлять 90% економічної активності в Газі. Крім речей першої необхідності, таких як їжа і бензин, через тунелі передаються і менш цінні товари - цигарки, нижня білизна, комп'ютери та побутову техніку.
Ізраїль робить все можливе для припинення такої діяльності: регулярно влаштовуються армійські рейди на пошуки тунелів, а в випадку виявлення їх підривають, заливають бетоном, чи ще якось знищують. Проте бажаного результату такі акції не приносять - на місці зруйнованих швиденько риються в новому місці інші.