Розвиток туристичної привабливості Івано-Франківська: на яких проєктах місто найбільше заробляє в умовах війни

В Івано-Франківську обговорили питання розвитку туристичної привабливості міста та організації екскурсій.

Про це розповіла Руслана Василюк, директорка КП "Центр розвитку міста та рекреації", пише Фіртка.

«Наше підприємство відповідає за утримання і розвиток ключових рекреаційних зон нашого міста. Про це ми часто розповідаємо та доповідаємо.

Сьогодні я хотіла б зупинитися трошки на іншій частині діяльності нашого підприємства, зокрема господарській, якою ми також займаємося.

Підприємство отримує з бюджету фінансування на зарплату, на податки, паливо-мастильні матеріали, комунальні послуги та якісь капітальні видатки. Звичайно ж, вони переважно були у попередні роки, натомість зараз у нас більше поточні видатки, адже ми розуміємо, який час і є певні пріоритети.

Але підприємство дбає про те, щоб ми могли заробити кошти самостійно, зберігаючи при цьому певний баланс. Звичайно, ми би могли заробляти більше, але тоді б наші рекреаційні зони перетворилися на місця для розвитку торгівлі і сфери розваг. Тому ми з цим дуже обережні, стараємося балансувати.

Саме завдяки нашій господарській діяльності ми можемо утримувати підприємство, тобто поточну діяльність, тобто ми можемо придбати техніку, інвентар, зробити поточні ремонти, придбати спецодяг для людей. Тобто від секатора до бензокосарок чи якоїсь більшої техніки, на яку можемо заробити», - розповідає Руслана Василюк.

До слова, по структурі доходів найбільшу частину складає оглядовий майданчик.

«Далі – пілотний проєкт Міністерства юстиції, яким ми теж займаємося, це шлюб за добу. І третє – прокат плавзасобів на міському озері.

Всі ці напрямки, звісно, ми розвиваємо та вдосконалюємо, щоб ми могли трішки більше коштів заробляти.

Також ще одна частина – це співпраця з підприємцями. Тобто всі суб’єкти, які розташовуються на наших територіях – це підприємства, які надають послуги в сфері розваг та дрібно-роздрібної торгівлі. Умовно кажучи, це наш бізнес.

Певну суму відповідно до вимог чинного законодавства за розташування і за наше утримання їхніх прилеглих територій вони нам відшкодовують.

Частину коштів приносять нам громадські вбиральні і муніципальний тир. Звичайно, бачимо, що їхня частка у структурі доходів спадає.

Так само проведення ярмарок. Минулі роки ще до початку повномасштабного вторгнення та й до коронавірусних часів, звичайно, ця частина доходів була набагато більша. Зараз ми проводимо здебільшого невеличкі ярмарки, кількаденні, більше наметові.

Ми вже не маємо будинкових ярмарок, тому що це буде вигідно тільки тоді, коли тривалість набагато довша, коли є кухня, харчування й так далі. Ми всі розуміємо, що зараз це не на часі, плюс скупчення людей.

Й насамкінець – станом на зараз найменша частка доходів, але ми над цим працюємо, надходить від екскурсії оновленим підземеллям Ратуші», - додала директорка комунального підприємства.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


12.04.2024 1444
Коментарі ()

29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

336
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1532
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2796
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2366
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2348
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6979 61

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

232

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

504

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1354

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1434
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

460
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

327
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

715
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

204
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26696
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

678
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10626 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

218
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

238
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

552
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

697
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

754