Роман Білик: «Суть адмінреформи в тому, що роботу мають виконувати кращі»

 

 

В чому ефективність медичної та адмінреформ, що поліпшує формування якісної регіональної політики та громадської діяльності – про це сьогодні розмовляємо з депутатом Івано-Франківської обласної ради, головою постійної комісії облради з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства, керівником Снятинської районної організації УКРОПу Романом Біликом.

 

- Пропоную нашу розмову розпочати з депутатства: що за цей рік вдалося вагомого зробити?

Перш за все говоритимемо про те, що триває будівництво доріг в області – звичайно, що основні кошти - з державного бюджету, з обласного ми виділили по 900 тис. грн на район, і мусимо розуміти - це дуже невелика сума. Однак вважаю, що вона з кожним роком зростатиме.

Щодо роботи в районі, то з року в рік продовжуємо фінансувати капітальні ремонти окремих установ: до прикладу, після моїх депутатських запитів вдається оновлювати будинок культури в селі Тростянець, який донедавна був у жалюгідному стані, а зараз уже можемо сподіватися, що невдовзі тамтешня самодіяльність запрацює на повну силу. Також 150 тис. грн було витрачено на капітальний ремонт Балинцівського будинку культури, 80 тис. грн – на ремонт селищного клубу Заболотова, 100 тис. грн – на заміну вікон в Заболотівській районній лікарні, а в Іллінцях, Кулачківцях та Хом’яківці облаштували нові дитячі майданчики.

Значну увагу приділяємо збереженню довкілля – 550 тисяч гривень, знову ж таки після мого депутатського запиту було виділено на придбання трактора для Заболотівського комунального господарства і 180 тис. грн - на причеп до нього. 200 тисяч гривень передбачено на розчистку та упорядкування прибережної зони річки Дубовець у селі Тростянець, також 110 тис. грн – на аналогічні роботи на річці Чорнява в селі Келихів.

Торік 600 тис. грн було освоєно на спорудження насосної станції, розташованої в Заболотові, і слід продовжувати цю роботу.

 

- Будучи медиком з багаторічним досвідом, як оцінюєте реформування галузі?

Уряд активно працює над впровадженням сімейної медицини, але моя думка, як лікаря з великим досвідом, це треба робити ще з університетської лави, тоді можна сподіватись на якісний результат.

Наразі ці нововведення не є виправданими. До прикладу, мовиться про скорочення лікарень, і ми відразу бачимо, як люди боляче реагують, коли пологовий будинок розташований аж за 80 км - це вдаряє по їхніх кишенях. Тому позитиву я бачу тут мало, виходить – замість того, щоб наблизити медицину до людей, ми навпаки її віддаляємо – просто парадоксальна ситуація.

Я не кажу, що європейським шляхом іти не треба, я говорю про те, що все це треба робити дуже поступово, інакше відбудеться втрата цінних кадрів, яких держава готувала протягом багатьох років. Люди не матимуть куди себе подіти і почнуть масово виїжджати за кордон. Тож ні до чого доброго це не приведе.

 

- А з адмінреформою ситуація ліпша? Чи хочуть люди об’єднуватись в ОТГ?

Звичайно, що все це нові питання для всіх нас, але тут також процес невідворотній – ми маємо брати приклад з Заходу. По тих ОТГ, які вже у нас в області створили, ми можемо судити, що не все так гладко. У них безліч проблем, починаючи від того, де розташувати апарат ОТГ, адже не кожна громада має таку нерухомість, закінчуючи наповненням бюджету.

Ми мусимо наблизити надання адмінпослуг до людей, подбати про довкілля – звичайно, що це не є чимось новим, але хотілося б бачити роботу якіснішою, щоби на берегах наших річок, в лісах не створювали стихійних сміттєзвалищ і т. д. Тому, я вважаю, це одним із пріоритетних завдань при формуванні ОТГ.

Крім того, рада повинна працювати над залученням коштів для розвитку громади з різноманітних джерел. Тому треба докласти максимум зусиль над участю в «прооонівських» проектах, адже дуже багато можна зробити, освоюючи кошти з-за кордону.

А загалом, варто на високому рівні організувати роботу, нехай навіть з додатковою оплатою, але люди мають знати, що залишать своїм нащадкам чисте довкілля. Потрібно розвивати дорожнє господарство, тому що воно, на жаль, у нас в дуже сумному стані. Наступне – це спорт і популяризація здорового способу життя, збереження культурних традицій. Зовсім не йдеться про різноманітні псевдофестивалі, йдеться, можливо, про простіші заходи, які були б організовані від душі. Ну і найважливіше – суть адмінреформи в тому, що роботу мають виконувати кращі! Хай людина отримає трохи більшу заробітну плату, але совісно й відповідально працює!

 

- 29 жовтня відбудуться вибори, у яких Ви візьмете участь як кандидат на голову Заболотівської ОТГ. Які бачите перспективи цієї громади?

Поки, на жаль, об’єднуються не «найбагатші» сільські ради. Окремі наші сусіди мають акцизний збір від нафтопродуктів, тому до нас не спішать. Та невдовзі сформуються такі умови, що ці кошти підуть до державного бюджету, тож і перед ними постане вибір.

А загалом, громада з держдотаціями, з власними надходженнями, з легалізацією прибутків (я підкреслюю, тому що бізнес повинен працювати чесно), повинна мати більші перспективи. От ми зараз бачимо, що об’єднавшись, окремі ОТГ збільшили свій бюджет, тому я сподіваюся, що наша теж процвітатиме.

 

- А що, на Вашу думку, може стати найбільшою перешкодою чи навіть загрозою в розвиткові Заболотівської ОТГ?

Звичайно, що життя громади залежить від того, що відбувається в державі – повинен бути лад. І потрібно бути готовими до того, що перші кроки будуть дуже важкими, бо це нові кроки: інколи навіть, може, доведеться ламати по-живому. Загрозою може бути хіба нерозуміння. Тож ключове, що ми повинні зробити – не дозволити нечесно працювати.

 

- Ви належите до ради обласної організації УКРОПу, очолюєте Снятинську районну організацію. Це відносно молода політична сила, яка активно розвивається…

Так. Команда молода, і не дуже велика: ми не «розганяємо» численність партії, як це робилося, до прикладу, в інших структурах з адміністративним впливом. Тут все інакше – люди добровільно приходять, оскільки бачать, що серед нас дуже гарні, культурні, високоосвічені працівники різних сфер діяльності, а також активна молодь. Тому дуже комфортно в цих умовах працювати – ми відчуваємо підтримку один одного та розуміння. Створені такі умови, які завжди налаштовують на позитив. Серед нас немає випадкових людей, тому я бачу дуже хороші перспективи – за нами велике майбутнє!


03.10.2017 2977 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1157
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2854
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1008
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1066
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1073 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3162 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

930

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

800

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1103
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

172
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2367
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1163
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

466
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15086
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7397
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

829
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

394
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

304
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

389
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

675
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1124