Роман Білик: «Суть адмінреформи в тому, що роботу мають виконувати кращі»

 

 

В чому ефективність медичної та адмінреформ, що поліпшує формування якісної регіональної політики та громадської діяльності – про це сьогодні розмовляємо з депутатом Івано-Франківської обласної ради, головою постійної комісії облради з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства, керівником Снятинської районної організації УКРОПу Романом Біликом.

 

- Пропоную нашу розмову розпочати з депутатства: що за цей рік вдалося вагомого зробити?

Перш за все говоритимемо про те, що триває будівництво доріг в області – звичайно, що основні кошти - з державного бюджету, з обласного ми виділили по 900 тис. грн на район, і мусимо розуміти - це дуже невелика сума. Однак вважаю, що вона з кожним роком зростатиме.

Щодо роботи в районі, то з року в рік продовжуємо фінансувати капітальні ремонти окремих установ: до прикладу, після моїх депутатських запитів вдається оновлювати будинок культури в селі Тростянець, який донедавна був у жалюгідному стані, а зараз уже можемо сподіватися, що невдовзі тамтешня самодіяльність запрацює на повну силу. Також 150 тис. грн було витрачено на капітальний ремонт Балинцівського будинку культури, 80 тис. грн – на ремонт селищного клубу Заболотова, 100 тис. грн – на заміну вікон в Заболотівській районній лікарні, а в Іллінцях, Кулачківцях та Хом’яківці облаштували нові дитячі майданчики.

Значну увагу приділяємо збереженню довкілля – 550 тисяч гривень, знову ж таки після мого депутатського запиту було виділено на придбання трактора для Заболотівського комунального господарства і 180 тис. грн - на причеп до нього. 200 тисяч гривень передбачено на розчистку та упорядкування прибережної зони річки Дубовець у селі Тростянець, також 110 тис. грн – на аналогічні роботи на річці Чорнява в селі Келихів.

Торік 600 тис. грн було освоєно на спорудження насосної станції, розташованої в Заболотові, і слід продовжувати цю роботу.

 

- Будучи медиком з багаторічним досвідом, як оцінюєте реформування галузі?

Уряд активно працює над впровадженням сімейної медицини, але моя думка, як лікаря з великим досвідом, це треба робити ще з університетської лави, тоді можна сподіватись на якісний результат.

Наразі ці нововведення не є виправданими. До прикладу, мовиться про скорочення лікарень, і ми відразу бачимо, як люди боляче реагують, коли пологовий будинок розташований аж за 80 км - це вдаряє по їхніх кишенях. Тому позитиву я бачу тут мало, виходить – замість того, щоб наблизити медицину до людей, ми навпаки її віддаляємо – просто парадоксальна ситуація.

Я не кажу, що європейським шляхом іти не треба, я говорю про те, що все це треба робити дуже поступово, інакше відбудеться втрата цінних кадрів, яких держава готувала протягом багатьох років. Люди не матимуть куди себе подіти і почнуть масово виїжджати за кордон. Тож ні до чого доброго це не приведе.

 

- А з адмінреформою ситуація ліпша? Чи хочуть люди об’єднуватись в ОТГ?

Звичайно, що все це нові питання для всіх нас, але тут також процес невідворотній – ми маємо брати приклад з Заходу. По тих ОТГ, які вже у нас в області створили, ми можемо судити, що не все так гладко. У них безліч проблем, починаючи від того, де розташувати апарат ОТГ, адже не кожна громада має таку нерухомість, закінчуючи наповненням бюджету.

Ми мусимо наблизити надання адмінпослуг до людей, подбати про довкілля – звичайно, що це не є чимось новим, але хотілося б бачити роботу якіснішою, щоби на берегах наших річок, в лісах не створювали стихійних сміттєзвалищ і т. д. Тому, я вважаю, це одним із пріоритетних завдань при формуванні ОТГ.

Крім того, рада повинна працювати над залученням коштів для розвитку громади з різноманітних джерел. Тому треба докласти максимум зусиль над участю в «прооонівських» проектах, адже дуже багато можна зробити, освоюючи кошти з-за кордону.

А загалом, варто на високому рівні організувати роботу, нехай навіть з додатковою оплатою, але люди мають знати, що залишать своїм нащадкам чисте довкілля. Потрібно розвивати дорожнє господарство, тому що воно, на жаль, у нас в дуже сумному стані. Наступне – це спорт і популяризація здорового способу життя, збереження культурних традицій. Зовсім не йдеться про різноманітні псевдофестивалі, йдеться, можливо, про простіші заходи, які були б організовані від душі. Ну і найважливіше – суть адмінреформи в тому, що роботу мають виконувати кращі! Хай людина отримає трохи більшу заробітну плату, але совісно й відповідально працює!

 

- 29 жовтня відбудуться вибори, у яких Ви візьмете участь як кандидат на голову Заболотівської ОТГ. Які бачите перспективи цієї громади?

Поки, на жаль, об’єднуються не «найбагатші» сільські ради. Окремі наші сусіди мають акцизний збір від нафтопродуктів, тому до нас не спішать. Та невдовзі сформуються такі умови, що ці кошти підуть до державного бюджету, тож і перед ними постане вибір.

А загалом, громада з держдотаціями, з власними надходженнями, з легалізацією прибутків (я підкреслюю, тому що бізнес повинен працювати чесно), повинна мати більші перспективи. От ми зараз бачимо, що об’єднавшись, окремі ОТГ збільшили свій бюджет, тому я сподіваюся, що наша теж процвітатиме.

 

- А що, на Вашу думку, може стати найбільшою перешкодою чи навіть загрозою в розвиткові Заболотівської ОТГ?

Звичайно, що життя громади залежить від того, що відбувається в державі – повинен бути лад. І потрібно бути готовими до того, що перші кроки будуть дуже важкими, бо це нові кроки: інколи навіть, може, доведеться ламати по-живому. Загрозою може бути хіба нерозуміння. Тож ключове, що ми повинні зробити – не дозволити нечесно працювати.

 

- Ви належите до ради обласної організації УКРОПу, очолюєте Снятинську районну організацію. Це відносно молода політична сила, яка активно розвивається…

Так. Команда молода, і не дуже велика: ми не «розганяємо» численність партії, як це робилося, до прикладу, в інших структурах з адміністративним впливом. Тут все інакше – люди добровільно приходять, оскільки бачать, що серед нас дуже гарні, культурні, високоосвічені працівники різних сфер діяльності, а також активна молодь. Тому дуже комфортно в цих умовах працювати – ми відчуваємо підтримку один одного та розуміння. Створені такі умови, які завжди налаштовують на позитив. Серед нас немає випадкових людей, тому я бачу дуже хороші перспективи – за нами велике майбутнє!


03.10.2017 2679 0
Коментарі (0)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

660
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11183 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1884
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1781
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2779
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4639

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

398

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1080

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1488

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1353
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1735
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1550
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1260
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

630
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

710
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1900
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2212 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20399
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

379
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

727 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

764
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1112