Реквієм по «Прикарпаттю»

 

Міська рада Івано-Франківська розглянула питання подальшої долі місцевого футбольного клубу «Прикарпаття». На реалізацію рішення, ухваленого на її сесії, треба багато часу, а його на порятунок клубу майже не залишилося. 


Коротка передмова

Нагадаємо, що до статутного фонду ФК міська рада з одного боку, а інвестор — з іншого, мали внести майно, нерухомість та «живі» кошти на загальну суму понад 260 мільйонів гривень. Свою частку (39% фонду) у вигляді стадіону та землі (еквівалент 105 млн. грн.) міська рада внесла. А ось інвестор (61%, майже 165 млн. грн.) — ні. Тож зараз, коли час невблаганно підпер, питання навіть стояло так, аби взагалі розірвати угоду з інвестором (ТзОВ «Скорзонера») і шукати нового. 


Що в засідках перед боєм?

Напередодні сесії міської ради поширювалися чутки про те, що сподіватися на інвестора — справа марна, позаяк той навмисне тягне час, аби клуб знявся зі змагань. На користь такої версії виявився той факт, що директор «Скорзонери» Олександр Шевченко на засідання вкотре  не з’явився, а отже, й жодних пояснень щодо фінансування клубу не надав.

 

Вже на засіданні прозвучала сума загального боргу ФК у межах 2 мільйонів гривень (і це — тільки за останні півроку!). Хоча, якщо враховувати останні два роки, відколи почалися фінансові негаразди, згідно з угодою правонаступництва, ця сума сягає 8 млн. грн. А ще є борг стадіону за комунальні послуги у майже 400 тисяч гривень. Інвестор же, який узяв на себе зобов’язання з реконструкції та утримування арени, від 18 липня 2011 року перерахував лише 6 тисяч гривень. Також непослідовна діяльність з боку інвесторів призвела до того, що стадіон залишили всі орендарі, які знімали там частину приміщень, і він втратив хоч якісь прибутки, які покривали витрати на оплату комунальних послуг. Не варто забувати, що сума, у яку може обійтися реконструкція стадіону «Рух», складає майже 60 мільйонів гривень. 


Ламати — не будувати. Та все одно — тяжко

Розірвати угоду з інвестором (якщо це припустити теоретично) теж не так легко. Робиться достроково це лише через господарський суд. Але треба розуміти, що позов, розгляд справи, ухвала рішення, а потім і можлива апеляція, можуть затягнутися на місяці. Долю ж клубу зараз втиснено в якихось десять днів. До того ж, інвестор, як виявилося, ухопився за одну деталь, котру використовує як аргумент, що міська рада теж не виконує зі свого боку зобов’язань. Мова йде про Акт на право власності на землю навколо стадіону (а це — не мало, не багато — понад 11 гектарів), який досі «Скорзонері» не переданий. Міська рада аргументує це просто: «Не наповнено статутний фонд, не сформовано штатний розклад клубу, не фінансується команда, не реконструюється стадіон. Якщо ми віддамо інвестору Акт на право власності, вважайте, що ми землю цю подаруємо. Тоді її жодним судом не повернеш», — кажуть у міськраді. Ось і виходить патова ситуація, яка тримається на недовірі засновників клубу один до одного. 


Сесія

Під час засідання було поставлено на голосування три варіанти рішень:

— зменшити частку статутного фонду одного із засновників клубу;

— ліквідувати товариство (тобто ФК «Прикарпаття»);

— викреслити одного із засновників з кола цих самих засновників;

 

Зваживши усі аргументи на користь того чи іншого варіанту, міська рада вирішила ще раз звернутися за позицією до засновників клубу, тільки вже не на рівні Олександра Шевченка, а тих, хто є його керівниками. Імена, які звучать у цьому контексті, — Ігор Палиця та Ігор Коломойський.

 

Окремо згадаємо виступ президента ПФЛ Мілетія Бальчоса та представників клубу. Перший нагадав про те, що «Прикарпаття» складно заявилося на початку сезону, і зараз дата 10 березня може стати чорною в календарі для клубу, інші згадали про те, що цього року виповнюється 350 років від дня заснування міста Івано-Франківськ, і стан справ у клубі аж ніяк не клеїться із цим ювілеєм. Але то було до голосування… 


Вирок міськради: його значення? 

За своєю формою рішення міськради логічне: зібрати засновників клубу і врешті-решт розставити усі крапки над «і», а за суттю — довге, якщо зважати на те, що до цього часу інвестор ігнорував численні звернення і міської ради, і ПФЛ, і ФФУ. Тим паче, рішення не зовсім те, яке планував один із засновників клубу — міський голова Віктор Анушкевичус — він-то був налаштований категоричніше, втративши віру в інвестора. Тож і залишається відчуття, що питання затягнеться, допоки клуб просто зніметься зі змагань, точніше — його знімуть.

 

Солідарний з президентом ПФЛ Мілетієм Бальчосом, який після засідання сказав: «Я почув про інвестора, стадіон, угоду щодо статутного фонду клубу. А що буде з командою? Я цього не почув…».

 

Залишається лише схилятися перед оптимізмом місцевих ентузіастів, які переймаються долею клубу. Є ще час до 10 березня, кажуть вони. І вірять, що вихід знайдеться.

 

Олексій КОМАРОВСЬКИЙ, галичина спортивна


Коментарі (1)

Я 2012.03.05, 16:12
Не дуже шкодую за командою Прикарпаття. В сучасному житті - якщо не здатні зацікавити глядача, який може заплатити за видовище і утримувати команду і стадіон - один шлях - розпуск! А от майна, як спортивного комплексу і землі в такій рекреаційній зоні ШКОДА! Усе це має слугувати в першу чергу МАСОВОМУ СПОРТУ І ОЗДОРОВЛЕННЮ, зайняти молодь і дітей, дати зручну можливість дорослим відновлювати своє фізичне і психологічне здоров*я... Позабудовували усі спорт. майданчики, а тепер шукатимемо гроші на сяку-таку футбольну команду, лиш би було як і у інших.
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1204
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2933
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1024
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1078
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1092 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3222 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

971

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

818

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

376

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1113
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

194
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2387
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1177
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

480
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15097
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7406
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

840
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

403
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

313
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

398
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

683
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1137