Проста історія про зникаючу Порожнечу

 

Кожен з нас є простою історією, як би ми не намагались іі ускладнювати з певних причин - вона всеодно залишається простою. Є певні стандартні моменти початку історіі, іі розвінчування, кульмінацій та парабул, прихованих змістів та таємниць - час, як вода, все пропустить крізь друшляк антагоній. Можна було б, варто, вже задекларувати щось бодай остаточне чи вичерпне, всеодно відбудуться Умови за яких буде спростування чи тотальна градація на незліченність. Мені пригадується Мераб Мамардашвілі. Це, можливо, найглибиніший метафізик в нашій з вами історіі. Саму метафізику не вийде простою методою звести до чогось непозитивно неліченого; метафізика є суттю, і як би ми не намагались іі притінити чи уникнути - ми всеодно мусимо до неі звертатись. 


Метафізика є природньою сигнальною біполярною методою опредмечування речей в явища й явища в окремі речі. Можна сперечатись, але логіка є демонічною наукою, бо прагне вона негайноі конкретики й остаточності. Логіка є детонатором безвиходу, як і всі дисциплінарні й міждисциплінарні дискурси із присмаками мутагенезів й різних гібридів. Метафізика, як і логіка, теж ж гібридами відносно чогось сталого-константного, але часи міняються, як і сфери пристрасного міркування та Розуміння чи усвідомлення. Можна заперечити і свідомість, і підсвідомість, це теж гібриди міждисциплінарні: світ все сприймає й перетравить, головне, щоб не було прихованого колапсу, бо , коли він явний та реальний , є ймовірність Останнього слова. А що може бути вагомішим за Останнє слово, можливо сукупність Внутрішніх слів - так , це особлива таємниця кожного суб' єкта-субстрата- монадного модуса, назвіть це як хочете, але без цих категорій проста історія може стати найпростішою, інфузорною; а цього вдосталь: мало ми знаємо людей, що втратили будь-який зв'язок із реальністю. Хабермас пише : найстрашніше в житті це розгублення та втрата елементарного змісту... Фолькнер також на тому наголошує. Життя без мети- найстрашніше із покарань- як пекло із безконечними тортурами..де ти помираєш і знову народжуючись, знову помираєш.


Мамардашвілі саме тематиці змісту життя-буття ( хоча не варто, а можливо й варто, поєднювати категоріі прихованих змістів) приділяє окремі метатексти й виступи та розвінчує сенс життя в розкодовуванні Свого Особистого Коду. Свій особистий код дешифрував свого часу Марсель Пруст ( саме Прусту найбільше приділив Мераб) в циклах романів. Чудове текстотворення , глибоке, надметафізичне, ілюзорно багатошарове плетиво простих історій із надзвичайно глибинним сенсом. 


Гадаю, кожен може розкодувати власну матрицю саме в мандрах в дитинство, в пошуках образів й ситуаціях та встановлення логосів єднання. Саме в тому періоді до формування ідивідуальності та особистості, саме коли є Власний Епос, епос зростання. Сам термін Епос чи внутрішній епос був присвоєний Прусту Томасом Манном. Томас був в житті ідеалізованим прообразом Гьоте, тому в усіляких моментах ідентифікаціі власноі та чиєісь користався саме гьотівськими категоріями. Взагалі Манн був дуже ревнивим до свого генія, був арбітром свого часу, схожим було відношення Рассела до Вінгенштейна, настільки ревнивим, що назвав Шпенглера мавпою з книгою. Ось так,хоча сам Шпенглер згодом напише, що це один із найкращих компліментів/ чи то з огляду саме дарвінистських таблиць, як варіант/ що йому було присвоєно...


Пошуки власного коду варто робити в своєму дитинстві, до процесу формування індивідуальності й певних особистісних принципів та іхньоі градаціі. Про це неодноразово говорив Сократ. Не дивним є зв'язок між Сократом та Прустом : обидва народились з відкритими очима. Мені пригадується моя Власна проста історія, яка розпочалась давно й мала стільки підформ й гібридних мрдифікацій, що працюючи саме в мистецькій сфері я завжди опинявся в категоріі " пошуків власного стилю". Зараз можу впевнено сказати , що пошук триває до відходження на Небо, за життя його просто не просто вхопити. Не факт , що Прусту вдалося. Скоріше замудрому Мераду. Мені пощастило почути від метрів: ось це суто твоє, а яке моє і що з тим робити не знав, а коли хотів дізнатись, мені просто казали повернутись в дитинство і пригадати, як ловив жуків. Перший про це мені сказав Єшкілєв.


Чи варто віднайшовши суто своє -розказувати іншим. Кожен вирішує наодинці. Бо Внутрішнє Слово після проговорення стає неістинним та нелогічним відповідно.Проговорене й константне не є істинним, бо суть істини в постійному видозміненні й мутаціі. Це є парадокс ковзаючоі істини. Парадокс ковзаючого горизонту та горизонту явищ. Це головний постулат Мамарлашвілі, що філософія чи гра в філософію є пошуком ковзаючоі порожнечі. Скоріше, зникаючоі. Тобто пошуки Зникаючоі Порожнечі. Й на пошуки варто спрямуватись всім хоробрим й сміливим серцем. Піти в Ейдос й блукати там десятки тисяч років й повернутись знову на землю. Про героізм пошуків напишу в наступному есеі. Всім гарного дня.


14.03.2016 Роман Бончук 2147 0
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1160
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

554
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

913
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1967
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3485
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2383 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

740

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

641

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

620

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

623
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10274
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1121
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5182
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

926
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2732
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1128
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

321
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

647
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

557
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

611
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

962 2