Про кільце Львівських замків з документами

Особливі зусилля для того, щоб "прихопити" львівські замки прикладають свободівці та контрольовані ними ЗМІ – як от телекавальчик НТА, і т.д. А також ЗМІ контрольовані колишніми СДПУ(о)шниками чи регіоналами.

Зрештою, всі вони черпають свої темники з однієї медведчуківської бочки. Готуються до реваншу на наступних виборах. Щоб знову тандемом регіоналів та свободівців взяти область...

З огляду на те, що останнім часом розгортається нездорова дезінформацій на кампанія щодо статусу та долі кільця замків, що є в користуванні Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г.Возницького я вважаю за потрібне вкотре інформувати громадськість про реальний, а не фейковий статус цього комплексу замків.

Обійнявши посаду генерального директора ЛНГМ, я в перші ж дні виявив, що майже весь майновий комплекс, не має відповідної технічної та правової документації, яка б точно встановлювала майновий статус будівель.

З огляду на це я звернувся до Львівської міської ради та до Львівської обласної адміністрації з тим, щоб вони вирішили питання з документацією на ці будівлі і уклали з нами відповідні орендні договори.

До честі Львівської міської ради вона у місячний термін підписала з нами орендні договори. І так само почала швидко виготовляти відповідну документацію на об'єкти, які її не мали.

Однак, з об'єктами, що мали б бути у державній власності в особі Управління архітектури та містобудування справа так легко не пішла.

Але попередньо трішки про історію того, як ці замки передавалися в користування ЛНГМ:

Отож, комплекс будівель Олеського замку передано в довгострокову оренду на підставі охоронно-орендного договору Львівській галереї мистецтв відповідно до рішення виконавчого комітету Львівської обласної ради депутатів трудящих від 18.01.1977 N19 "Про передачу пам'ятників архітектури – культових споруд".

Комплекс будівель Золочівського замку передаено в орендне користування під філіал Львівської картинної галереї рішенням виконавчого комітету Львівської обласної ради народних депутатів від 24.06.1986 N334 "Про передачу в орендне користування пам'ятки архітектури XVI ст. – колишнього замку м. Золочева".

Комплекс будівель Підгорецького замку передано Львівській картинній галереї для відновлення в ньому Музею палацових інтер'єрів відповідно до розпорядження представника Президента України Львівської обласної державної адміністрації від 30.06.1994 N635 "Про передачу комплексу Підгорецького замку Львівській картинній галереї".

Однак, вся ця документація не відповідає сьогоднішнім нормам. Якщо й є старі акти, то це первинні документи. А сама процедура визначення майнового стану не була доведена до кінця. Станом на сьогодні майнові відносини Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького стосовно цих об'єктів залишаються неврегульованими. До цього часу ми не маємо всього комплекту документації, яка б відповідала актуальним на сьогодні нормам права і чітко й однозначно регулювала статус цих об'єктів.

Чим, звісно, пробують скористатися "таємничі" треті особи у власних інтересах. Чого вони добиваються? Очевидно у той чи інший спосіб або відірвати від цілісного архітектурно-заповідного комплексу якусь частину і збудувати чи обладнати там якийсь готельчик, або ж заволодіти комплексом в цілому.

Особливі зусилля у цьому напрямку прикладають свободівці та контрольовані ними ЗМІ – як от телекавальчик НТА, і т.д. А також ЗМІ контрольовані колишніми СДПУ (о) шниками чи регіоналами – як от інтернетвидання ЗІК. Зрештою, всі вони черпають свої темники з однієї медведчуківської бочки. Готуються до реваншу на наступних виборах. Щоб знову тандемом регіоналів та свободівців взяти область.

А у конфлікті довкола замків доходить до відвертої брехні. Не дивлячись на офіційні неодноразові заяви ЛНГМ про те, що "Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г.Возницького притримувалася і притримуватиметься чіткої позиції – кільце замків (Підгорецький, Золочівський, Олеський замкові комплекси у своїй цілості – з територією, храмами, монастирями, і т.п.) повинні перебувати у власності Української держави. Жодні концесії чи інші мутні варіанти ми вважаємо недопустимими. А тому ми розраховуємо на конструктивну співпрацю у остаточній формалізації цього статусу з Львівською обласною державною адміністрацією, Міністерством культури України, Кабінетом міністрів України." наклепникам хоч плюнь в очі, а вони – "божа роса". Їхнє завдання мутити воду і всіма силами зривати процес впорядкування майнового статусу цього комплексу замків.

З того, хто найбільше підскакує у цій кампанії наклепів та дискредитації можемо робити висновки, хто зацікавлений у тому, щоб залишити замки у їхньому неврегульованому статусі з тим, щоб у зручний момент прикрасти собі цей стратегічний для регіону ресурс. Очевидно, що найбільше "засвітився" свободівець Олег Панькевич. Він лише інструмент в руках "таємничого" спонсора ВО Свобода. Про це більше тут.

Та повернімося від містечкових наклепників до справ більш реальних.

Львівська обласна державна адміністрація стверджує, що зазначене майно перебуває на балансі Департаменту архітектури і містобудування як державна власність. І ми були б цим дуже задоволені, якби не одне "але".

Незважаючи на мої численні звернення до Львівської обласної державної адміністрації (листи від 04.04.2017 N154, від 27.11.2017 N562, від 30.01.2018 N42, від 12.03.2018 N121 та від 25.04.2018 N210), жодних відповідей з приводу оренди чи передачі цих об'єктів Львівській національній галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького мною так і не було отримано. Бо питання дійсно складне і повного комплекту документів вона не має. Очевидно, що щось не так, як хотілось би.

І ще одне для розуміння ситуації: відсутність орендних договорів з ЛОДА блокує нам відновлення цих замків і взагалі ставить під сумнів нашу там присутність. Про що й пишемо в цих листах. Однак питання так і не вирішується.

Однак ми не перестаємо і не перестанемо добиватися чіткого державного статусу цього майнового комплексу. Що, очевидно, і викликає лють у місцевих прихвати заторів, які вкотре розгорнули кампанію дискредитації та наклепів на керівництво ЛНГМ. І певний, що вони не зупинятимуться – підтанцьовка не приймає рішень, вона лишень обслуга...

На даний момент Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького шостий раз (!!!) ініціює впорядкування майнових питань стосовно зазначених чотирьох об'єктів, у зв'язку з чим Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького з метою впорядкування питань майнового характеру зверталась з проханням передати вказані об'єкти до сфери управління Мінкультури України в оперативне управління ЛНГМ імені Б. Г. Возницького до:

До Міністерства культури України листом від 29.11.2017 N568, на який отримали відповідь листом від 20.12.2017 N5125/15/13-17 про те, що Мінкультури не має заперечень стосовно такої передачі.

До Голови Львівської облдержадміністрації О. М. Синютки листами від 27.11.2017 N562, від 12.03.2018 N121 та від 25.04.2018 N210, на які відповіді не отримано.

лист до Голови ЛОДА тут

[/URL]До Голови Львівської обласної ради О. О. Ганущина листами від 27.11.2017 N563 та від 25.04.2018 N209, на які листом від 05.01.2018 NК05 вн-3 отримала відповідь, що Постійна комісія Львівської обласної ради з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та ЗМІ потребує докладнішого вивчення первинних матеріалів із зазначеного питання.

І нарешті,з огляду на відсутність відповідей до Президента України П. О. Порошенка листом від 16.04.2018 N188.

лист до Президента тут


17.05.2018 Возняк Тарас 3832
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

1691
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1125
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1473
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5080 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3596
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7785 7

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

363

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

585

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1013

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

670
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

300
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

13992
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

636
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

121
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

4021 1
04.11.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1412
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

9092 4
09.11.2024

Восьмого листопада в Івано-Франківську презентували кінострічку "Буча".  

404
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

163
08.11.2024

З моменту липневого саміту Європейської політичної спільноти (ЄПС) відбулася значна ескалація війни з боку Росії – залучення північнокорейських військ.  

269 1
05.11.2024

Шестеро громадян Діксвіл Нотча, віддаленого некорпорованого містечка в північній частині штату Нью-Гемпшир, віддали свої голоси на виборах президента США на дільниці опівночі.

428
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

1220