Прикарпатські авіапасажири залишилися без бортхарчування на внутрішньоукраїнських рейсах

 

На внутрішніх рейсах найбільших українських авіакомпаній більше не будуть годувати. В "АероСвіті", МАУ і "Дніпроавіа" скасували бортхарчування в економ-класі, пояснюючи це прагненням скоротити витрати.

 

Відмова від безкоштовних послуг стає світовою тенденцією - за прогнозами, глобальна індустрія авіаперевезень в наступному році може зазнати збитків понад 8 млрд дол. у разі початку рецесії. Про це повідомляє видання "Комерсант-Україна".

 

"АероСвіт" і "Дніпроавіа" вирішили не надавати бортове харчування на внутрішніх рейсах економ-класу з 2 листопада, повідомив помічник генерального директора "АероСвіту" із зв'язків з громадськістю Сергій Куций.У "Міжнародних авіалініях України" (МАУ) в листопаді також взяли подібне рішення. "Ми залишили тільки чай, каву та інші безалкогольні напої. Раніше пасажирам пропонувалися бутерброди. З 1 грудня МАУ почала спільні внутрішні польоти з "АероСвітом" з Києва до Донецька, а з "Дніпроавіа "- у Львів, Сімферополь, Івано-Франківськ, Дніпропетровськ і Одесу.

 

Авіакомпанії прагнуть оптимізувати витрати. "Відмова від харчування може компенсувати підвищення вартості палива", - вважає Сацька. Сергій Куций розповів, що з жовтня постачальники бортхарчування підвищили ціни для внутрішніх рейсів на 25%. "Крім того, з літа на 17% збільшилися ціни на ряд базових послуг у "Борисполі", надходять проекти договорів з підвищеними цінами від регіональних аеропортів, - додає він .- А "Украерорух" з 1 січня на 27% збільшить ставки на аеронавігаційне обслуговування на підході та в районі аеродромів, що вкрай негативно позначиться на ціноутворенні для коротких внутрішніх маршрутів ".

 

Авіаперевізникам дійсно немає сенсу подавати живлення на коротких маршрутах, погоджується генеральний директор "Київ-Кетерінг" Тетяна Яцюта."Звичайно, ми зацікавлені в тому, щоб у нас було більше замовлень. Але, наприклад, в СРСР на рейсах взагалі видавати один льодяник, і проблем не виникало", - розповідає вона. Євгенія Сацька підкреслює, що закордонні авіакомпанії зазвичай не надають бортхарчування на маршрутах, тривалість яких становить не більше 1 год. 20 хв. "Час у польоті на внутрішньоукраїнських рейсах менше години. При цьому наші рейси в Донецьк, Сімферополь та Одесу виконують середньомагістральні літаки більшої місткості", - говорить Сергій Куций. Щоб обслужити пасажирів за такий короткий час, відзначає він, потрібно збільшувати штат бортпровідників.

 

В авіакомпаніях не розголошують вартість, за якою вони купують їжу в кейтерингових підприємств. Учасники ринку оцінюють середні витрати авіаперевізників на одного пасажира на всіх рейсах економ-класу в 5-7 дол."Однак на внутрішніх - ціна нижча", - сказала Яцюта. Експерт Центру політичного і економічного аналізу Ірина Кава оцінює витрати авіакомпаній на пасажира внутрішнього рейсу в 1-2 дол.

 

Відмова перевізників від базових безкоштовних послуг в тарифі - світова тенденція, пояснює Євгенія Сацька. Наприкінці минулого тижня Міжнародна асоціація повітряного транспорту знизила прогноз прибутку авіакомпаній світу в 2012 р. з 4,9 млрд дол. до 3,5 млрд дол. "Якщо криза єврозони перетвориться на повномасштабній банківській кризі і почнеться рецесія, світова індустрія авіаперевезень в 2012 р . може понести збитки на суму понад 8 млрд дол. ", - зазначають в організації. Ще в першу хвилю кризи у відповідь на погіршення економіки перевезень компанії в усьому світі за прикладом low-cost перевізників стали скорочувати перелік безкоштовних послуг, згадує Куций."Навіть класичні авіакомпанії тепер все частіше виділяють такі послуги (харчування на борту, провезення багажу, реєстрація на рейс та інші) з вартості авіаквитка, стягуючи з пасажирів додаткову плату", - підкреслює він.


15.12.2011 2305 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1104
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2813
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

982
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1041
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1049 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3113 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

906

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

782

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1097
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

156
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2350
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1151
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

454
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15073
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7385
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

820
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

382
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

293
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

382
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

661
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1115