Прикарпатська журналістка-солдат Наталя Коцкович: про жінку на війні, особисте життя, зомбованих людей та чого потребують військові

 

 /data/blog/67353/dd25f192379148b11fd449605d6af68e.jpg

 

Журналістка з Івано-Франківська Наталія Коцкович залишила роботу на столичному та місцевому телеканалах, щоб записатися до полку «Азов».

 

Дотепер вона працювала у прес-службі полку. Нещодавно Наталія приїхала у відпустку, але вже незабаром знову повернеться в зону АТО, аби підписати контракт та стати повноцінним бійцем полку до закінчення війни.

 

Кореспондент Фіртки задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ відважній франківчанці, журналісту та вже тепер військовослужбовцю Наталії Коцкович.

 

 

1. Кажуть жінки на кораблі до біди. А на війні?

Спочатку мої побратими постійно питали, чому я приїхала на схід. Мовляв, жінкам на війні не місце, вони продовжувачки роду і берегині домашнього затишку. Інші просто нагадували приказку: “Жінка на кораблі до... біди”. Я приїхала, біди не сталося. Почала працювати.

Намагалася застосувати всі свої знання з журналістики, аби покращити роботу мого підрозділу. Чесно кажучи, на початках виходило не найкраще. Багато чого не знала у військовій справі, плутала види стрілецької зброї, мінометної. Бракувало військової термінології. На що побратими не раз відповідали: “От бачиш, ти — жінка, твоє місце вдома на кухні”.

Нічого, працювала далі, читала військову літературу та мовчки, зціпивши зуби, доказувала, що я можу. Тоді хлопці зрозуміли — мене вже не позбудуться. Поставили в один ряд із собою. Будь-які упередження зникли. Я — одна з двох дівчат, які зараз служать в полку “Азов”.

Не перестаю дякувати Андрію Білецькому та в.о. командира полку "Черкасу" за те, що дали мені шанс довести, що жінки також можуть стати на захист України.

 

2. Зараз в Україні війна чи АТО?

АТО, яка триває вже понад 7 місяців, - це смішно. Тисячі загиблих наших українських вояків в антитерористичній операції — це, погодьтеся, щонайменше, звучить маразматично, а щонайбільше — дуже цинічно. Те, що відбувається там — класична війна, лише за зрадницьким сценарієм: в тебе стріляти можуть, а ти у ворога - ні.

 

3. Після настання миру повернешся у журналістику чи залишишся служити?

Журналістика — це все моє життя. Окрім писати, напевно, більше нічого й не вмію. Покинути роботу, якій я віддала щонайменше 7 років було дуже складно. Приїхала на ротацію, одразу пішла на “3 студію”. Там все настільки рідне: колектив, керівництво, знімальна студія, телевізійна техніка... як же я за тим всім скучила.

Справді мені було дуже непросто покинути все і поїхати на війну. Але я неодмінно повернусь і до рідного Івано-Франківська, і до рідної «3 студії». Продовжу працювати і на «5 канал».

 

4. Чи маєш хлопця/жениха? Якщо є - то якою була його реакція на твоє рішення?

“Зима, що нас змінила” - вислів, що народився в часі Революції Гідності. Не обійшов Майдан і моє особисте життя. Все перевернулося з ніг на голову. Тоді почали відбуватися події, які журналіст просто не мав права пропустити і не висвітлити. Зйомки відбувалися як удень, так і вночі.

У роботу поринула з головою, і якось не помітила, як у боротьбі тоді ще за вільну від Януковича Україну, зруйнувалося моє особисте життя. Я зовсім не жінка-золото. Це абсолютно не так. Зі мною буває і важко, і нестерпно. Але то вже інше питання. Зараз я без хлопця чи нареченого. А той, хто був колись поруч, взнавши про моє рішення, просто пожартував, що було б насправді дивно, якби я всиділа вдома.

 

5. Що найпотрібніше на війні або хто ліпший друг солдата?

Найпотрібніше вояку знати, за що він бореться. Нерідко чую розмови про злиття, про зраду влади. Але вони і далі воюють, ризикуючи життям. Не для президента, не для міністрів, найперше для українців. Заяви про чергові “перемир'я” для бійців звучать як анекдоти. Це їх смішить, дратує та виснажує. Адже зв'язує руки в боротьбі.

Ще потрібні віддані рідні люди, які чекають бійців вдома. Кохані дівчата, дружини, дітки та батьки — це неабиякий стимул якнайшвидше перемогти ворога і повернутися до рідних. Багато хлопців діляться між собою планами на майбутнє: хтось хоче одружитися, хтось вже поповнення в сім'ї, а хтось повести сина чи дочку в 1 клас.

Взагалі отакі моменти на війні стають дуже цінними. В багатьох бійців, можу впевнено сказати, людські цінності змінилися. Головною стала родина.

А якщо говорити про матеріально-технічне забезпечення — потрібно все і багато. По різних батальйонах різні потреби — від теплого одягу до харчів. Але найнеобхіднішою є зброя, сучасна і потужна. Як кажуть бійці, забагато бронетехніки не буває, або ж кулеметів чи мінометів. Тому державі ще є над чим працювати і чим допомагати.

 

6. Як відрізнити сепаратиста від українця?

Це як вчитель і гопник. Різниця візуально неймовірна. Придивіться на фото наших бійців! Їх очі особливі, світлі, а усмішки щирі. Терористи таким не володіють. Одні радше схожі на постійних клієнтів психо-неврологічного диспансеру, інші — на зеків. А коли починають говорити... то точно знаєш — не наші.

Прихильники Путіна якісь зовсім інші. Депресивніші, зліші... Лише там я побачила вживу, як виглядають зазомбовані люди. І це, повірте, не надто приємно споглядати. Якщо говорити про бойові дії, то першими яскравими ознаками є, звичайно, шеврони та жовті стрічки в української армії, та “колорадські” - в найманців.

 

Розмовляв Ростислав Ковтун


Коментарі (2)

Frosya Frosya 2015.01.23, 19:00
Я поважаю, таких, сміливих дівчат, як Наталя Коцкович. Шкода, що є серед населення України, "мужчинки", які готові віддати "донєцьку та луганську волость", а то й всю Україну путлєру, аби тільки не йти воювати із рашистськими військами.
veritas re 2015.01.24, 23:15
Сама пишу... Сама коментую..:)
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1443
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2989
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1042
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1092
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1109 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3292 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати і одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

83

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1007

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

842

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

381
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

218
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2404
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1184
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

493
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15115
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7418
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

852
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

416
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

325
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

413
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

699
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1156