Причини виникнення болю у попереку та методи його лікування

Сильний та різкий біль у попереку стабільно посідає 2-ге місце серед гострих больових синдромів. Випереджає його лише головний біль. На те, що «болить спина у поясниці», час від часу скаржиться чи не кожен.

Та головне не «заїдати» біль знеболювальними, а звернутися до лікаря, який проведе діагностику, призначить правильне лікування і порадить, що робити, щоб зняти симптоматику. Інакше проблема може перерости у хронічну. 

Причини болю у попереку

На жаль, статистика говорить, що залежно від віку постійний ниючий біль в попереку турбує від ¼ до ½ населення України. Достеменно встановити причини захворювання у конкретного пацієнта, якщо це не явні вроджені патології, майже неможливо зокрема й тому, що часто спочатку воно має безсимптомний характер.

Це, до речі, вагомий аргумент, щоб періодично проходити профілактичні медичні огляди в ортопеда. В клініці IVR https://ivr.ua/ua/boli-v-poyasnice використовують сучасні методи діагностики, з допомогою яких можна виявити безсимптомні протрузії та грижі дисків, дегенеративні зміни міжхребцевих суглобів на ранніх стадіях, що дозволяє вчасно зупинити їхнє прогресування.

Сьогодні у медицині виділяють цілу низку патологічних станів, які спричиняють хронічний біль в області попереку, та від яких залежить подальша схема лікування.

До них належать:

  • пролапс міжхребцевих дисків внаслідок дегенеративно-дистрофічних змін у структурі хрящів;
  • стеноз хребетного каналу;
  • важкі форми лордозу, кіфозу або сколіозу;
  • травматичні та компресійні переломи хребців;
  • вроджені аномалії попереково-крижового відділу хребта (напр., спондилоліз, перехідні хребці);
  • доброякісні або злоякісні пухлини з локалізацією в тканинах, що оточують хребетний стовп;
  • системні захворювання скелетно-м’язової системи (напр., остеопороз) та ін.

Комплексне лікування болю у попереку

Тоді вже як жодні домашні фізичні вправи та компреси не допомагають, фаховою допомогою на варто нехтувати. У запущених випадках захворювання може нагадувати про себе не лише під час руху, як от при згинанні чи ходінні, але й у статичному положенні. Біль у попереку також може супроводжуватися спазмом та люмбаго (простріл). Часто він розповсюджується й на інші ділянки тіла.

Лікарі Інституту вертебрології та реабілітації при гострій стадії проводять інтенсивну терапію. Вона включає в себе застосування знеболювальних медикаментів або й лікувальних блокад, коли препарати вводяться локально в епіцентр болю.

Для того щоб встановити етіологію болю у попереку, в IVR в Києві, Львові та Івано-Франківську застосовують сучасні методи діагностики. Після первинного огляду, пальпації та аналізу історії хвороби пацієнту можуть призначити додаткове обстеження:

  • магнітно-резонансну томографію;
  • комп’ютерну томографію;
  • рентгенографічний знімок та ін.

Подальше лікування відбувається за індивідуально підібраною методикою та не лише усуває симптоми, але й впливає на першопричину патології. Саме комплексний підхід допомагає пришвидшити процес одужання та повернути пацієнта до повноцінного життя без болю.


29.10.2019 4858
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

386
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1744
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3251
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1175
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1203
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1259 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

298

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1148

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

990

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

426
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

359
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2519
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1260
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1350
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

576
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15213
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7510
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

366
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

800 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

497
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

410
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

498