ПРЕЗЕНТОВАНО УНІКАЛЬНИЙ ПУТІВНИК "МЕТАФІЗИКА КАРПАТ" (фото)

20 січня в Івано-Франківську в колишній міській Ратуші, в залі, в якій засідав колись магістрат міста Станиславова Благодійна Громадська Культурологічна Фундація «Цинамоновий Хрущ» презентувала ще один реалізований проект Фундації – видання унікального путівника «Метафізика Карпат».

 

Цей проект був задуманий, як перша спроба сучасної подачі карпатської феноменології не через «важкий» науковий текст, а саме в стилі туристичного путівника тими стежками загадок і недосліджених явищ, які нерозривно пов’язані з Карпатами.

 

Меценатами проекту виступили народний депутат Роман Ткач, відомий меценат і політик Андрій Романчук та юридична компанія «MORIS Group».

«Метафізику Карпат» вже надрукували

«Метафізику Карпат» вже надрукували

План Стиниславівської фортеці нагадує в плані Кабалістичне Дерево Життя.

За тиким же планом будувалися Лондон, Париж, Вашингтон

 

Книга має 108 сторінок (і ті, хто знайомі з нумерологією Сходу, зрозуміють значення цього числа). В книзі вміщено більше 150 кольорових ілюстрацій і п’ять карт-схем Івано-Франківської області з відмітками тих містичних об’єктів, про які йдеться у книзі.

 

Презентована книга, є своєрідним путівником по «місцях Сили» Прикарпаття і тої частини Карпат, яка знаходиться на території Івано-Франківської області. Упорядники не вважали своїм завданням розв’язувати суперечки науковців щодо природи тої Сили, джерелом якої є природні утворення, сакральні об’єкти та особливі місця. Нехай вчені метафізики, геофізики і геомантики визначають: чому деякі ландшафтні утворення допомагають людям, лікують їх, а інші – навпаки. Головне те, що ці феноменальні властивості таємничих «місць Сили» впевнено прослідковуються і фіксуються століттями (якщо не тисячоліттями). І це є найголовнішою запорукою їхньої справжності.

 

Кожна епоха накладала на ці місця візерунки своїх легенд і міфів. Різні племена і народи залишили свої матеріальні і духовні сліди біля них. Тому одне й те ж саме «місце Сили» іноді супроводжують і прадавні язичницькі перекази, і християнські легенди й, навіть, кабалістичні знаки. Упорядники намагалися дотримуватися синтетичного і зваженого підходу до цього спадку.

 

Ті, хто захоче відвідати «енергетичні пам’ятники» Прикарпаття, можуть додати до нього свої враження і відчуття. Адже історія карпатської метафізики ще недописана. Вона й надалі потребує для свого доповнення уваги й завзяття ентузіастів-містиків, краєзнавців і допитливих мандрівників.

 

Запропонований перелік «місць Сили» безумовно не є вичерпним. У «Метафізиці Карпат» подано лише найвідоміші і найвизначніші з них. Це стосується й Карпатського «легендарію», котрий невичерпний, як і будь-яка справжня народна творчість.

 

Метафізика Карпат – живе явище, тому упорядники додали до розділів, присвячених об’єктній метафізиці ще й розділ, у якому йдеться про живих носіїв прадавньої Карпатської містичної традиції – мольфарів, котрі, за переконаннями частини вчених, є спадкоємцями знань і вмінь давніх жрецьких колегій, що мешкали в Карпатах тисячоліття тому.

 

В книзі розміщені карти Івано-Франківщини, за якими кожен зможе прокласти свій маршрут до чудотворних джерел, містичних об’єктів, чудотворних ікон, Місць Сили, старовинних святилищ Прикарпатського краю.

 

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

 

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

Кореспондент телеканалу "1+1" Алла Пасс та редактор газети "Репортер" Андрій

Філіпський дуже тішаться з того, що нарешті вийшла друком "Метафізика Карпат"

 

 

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

 

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

Команда "Форсайт-Альянсу", яка займалася дизайном, макетуванням та версткою книги

 

ПРЕЗЕНТОВАНО УНІКАЛЬНИЙ ПУТІВНИК

 

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

Володимр Єшкілєв, письменник-метафізик

 

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

Посередині головний фотограф проекту Жанна Мойсеєнко,

справа - Тарас Нагірний, краєзнавець

 

 

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

 

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

Юні бандуристки створювали містерійно-фолькльорне тло презентації

 

В Івано-Франківську презентували книгу про феномен Карпат

Справа - Чупакабра, про яку йдеться і в "Метафізиці Карпат"

 

Колектив проекту зараз готує вже друге видання книги в російсько-англомовному варіанті, яка може побачити світ влітку. Наразі зголосився підтримати проект Сергій Чмихалов, директор калуського підприємства «Карпатнафтохім», яке входить в групу російських нафтохімічних підприємств «Лукойл».

А в п’ятницю 28 січня, в київській книгарні «Є», що на Лисенка, 3, був аншлаг. Тут також відбулася презентація книги-путівника «Метафізика Карпат». Презентували видання івано-франківці - письменник Володимир Єшкілєв та краєзнавець Тарас Нагірний. Модератором зустрічі був відомий київський письменник Сергій Грабар. Презентацію відвідали журналісти київських ЗМІ, телеканалів, газет, інтернет-видань.

 

Презентація вийшла за межі розмови власне про представлену книгу. Зав’язалася дискусія щодо співзвучності карпатської та східної метафізичних традицій. Про це фахово розповів, зокрема, філософ Києво-Могилянки та Національного інституту філософії ім. Григорія Сковороди Юрій Завородній.

 

Кореспондентка «Дзеркала тижня» Дана Ключевська запропонувала авторам книги зробити спеціальне дослідження щодо карпатської єврейської магії. Нагадаємо, що в Карпатах в печері на Сокільському хребті поблизу Косова колись більше десятиліття медитував відлюдником засновник хасидизму (єврейської містичної традиції) Бааль Шем Тов, який, до речі, товаришував та часто дискутував з карпатським «робін гудом» Олексою Довбушем.

 

Данило Яневський, який раніше, за його словами, дуже уважно прочитав «Метафізику Карпат»,  припустив, що в книжці описується єдина багатошарова система карпатських магічних ритуалів, які належать до різних історичних періодів, але залежні та між собою, бо черпають свої знання з єдиного прадавнього джерела. Про це джерело писав колись відомий традиціоналіст Рене Генон, якого також згадали гості презентації.

 

Багато питань присутніх на презентації було, зокрема, про відмінності чоловічої жрецької карпатської магії (мольфарства та відьмацтва).

 

Презентацію відвідало багато знаних людей, зокрема політолог Кость Бондаренко та письменник Степан Процюк.

11


22.01.2011 4413 2
Коментарі (2)

08 2011.02.06, 23:58
Ткач зробив добру справу!
Марія 2012.07.14, 16:24
Де в Києві можна придбати цю книжку?
05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

559 1
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

1008
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3543 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3919
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4276
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5437

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

218

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

671

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1193

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1710
07.12.2023

Ці ласощі навіть тепер, у холодну пору року, покращують життєвий тонус і загальне самопочуття.

98
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

264
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

62079
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

11258
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

832
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

791
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5432
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13308
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

405
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

399
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1233