Преса про прокуратуру і ПТУ, англомовний Франківськ і Гондурас

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 25 листопада по 1 грудня 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

У той час, як влада бідкається, що в країні не вистачає робітничих кадрів, для професійно-технічних училищ створюються нестерпні умови: прокуратура шиє справи проти директорів ПТУ за те, що приватні підприємства не розраховуються з учнями за виробничу практику. Детальніше на 7 сторінці тижневика під заголовком «Прокуратура проти ПТУ».

Для українських політиків Грузія – незручна країна. Приклад Грузії руйнує політичну риторику нинішньої влади про «стабільність», «сильну вертикаль», «боротьбу з корупцією», «реформи», «дружбу з Росією» тощо. Про це на 5 сторінці в матеріалі «Грузія: звичайне диво».

Через зухвалу байдужість лише одного акціонера колись потужний івано-франківський завод «Пресмаш» опинився на межі повного занепаду. «Занепад «Пресмашу»: зумисний вчинок чи лиха байдужість?» - на 6 сторінці.

«Фінансовий геній зі Станиславова» - «Галицький Кореспондент» натрапив на сліди перебування в нашому місті родичів знаменитого американського економіста Артура Бернса. Про це на 8 сторінці.

Вони живуть тим, що борються один за одного і всі разом стоять проти своїх залежностей. Ці десятеро чоловіків, які у Франківську об’єдналися в комуну, - «люди з минулим». Так в їхньому середовищі називають усіх, хто був залежний від наркотиків та алкоголю і зміг це подолати. Сенс співжиття – допомога тим, хто ще «в проблемі». Детальніше на 19 сторінці в тексті «Франківська комуна».

 

Репортер

Уявімо собі групу молодих англомовних туристів, яких занесло до славетного обласного центру Прикарпаття. Цю роль виконали юні «англійці» з Прикарпатського університету. Їхнім завданням було дослідити – наскільки просто чи важко буде іноземцеві в нашому місті. «Ду ю спік або Говорить Івано-Франківськ» - на першій шпальті газети.

Масове поховання поблизу села Пшеничники Тисменицького району на Прикарпатті часто називають другим Дем’яновим Лазом. Протягом двох років члени обласного товариства «Меморіал» відкопали рештки понад 600 людей. «У Пшеничниках розстрілювали трипільців?» - на 2 сторінці.

Людиною тижня за версією «Репортера» став Любомир Романів. «Член виконкому та співвласник кількох закладів громадського харчування на тому ж виконкомі захистив свій же ресторанний бізнес. І конкурентам допоміг» - йдеться на 3 сторінці.

«Івано-Франківськводоекотехпром» боргує за електрику. Причому ґрунтовно. Через це енергетики також втрапили у патову ситуацію: з одного боку «Прикарпаттяобленерго» не може зважати на заборгованість, з іншого – не має принаймні морального права відключити водоканал від електропостачання, бо прості мешканці залишаться без води. Про це на 6 сторінці в мета ріалі «Вода, електрика та гроші».

 

Західний Кур’єр

Ігор Зварич: «Є намагання думати про Гондурас… А давайте думати про нашу область» - на першій сторінці тижневика.

Івано-Франківська міська рада розглянула проект програми економічного та соціального розвитку міста на наступний рік та ухвалила рішення про впорядкування торгівлі алкогольними та слабоалкогольними напоями в Івано-Франківську. «Соціальний розвиток без алкоголю» - на 3 сторінці.

Рік культури та відродження музеїв – саме таку назву для наступного 2012 року оголосив Президент України. Проте таке оголошення ще нічого не означає. Детально на 15 сторінці в матеріалі «Табу на культуру, або Цирку в нашому селі не буде».


01.12.2011 765 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2543
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19820
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1764
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1242 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2277
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3902

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

295

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2025

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

709

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1324
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

393
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

920
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24418
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

649
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

620
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

762
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1651
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8077
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

517
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

790
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2071 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

748