Право на життя

 

 

 

 

Більше двох місяців тому ветерана та інваліда війни, 87-річну Раїсу Попко збив автомобіль. Жінка потрапила до лікарні з переломами обох рук, численними забоями та гематомами. Водій, який наїхав на стареньку, жодного разу не відвідав її, не вибачився, не запропонував відшкодувати витрати на лікування. Правоохоронні органи відмовляють у порушенні кримінальної справи проти водія. За два місяці жінка так і не добилася висновку судово-медичної експертизи. Як пояснити таку тотальну цинічну байдужість до біди старої жінки? Може, родинними зв'язками горе-водія з одним із народних депутатів?

 

Нещастя трапилося 3 січня напроти входу до міського парку імені Тараса Шевченка в Івано-Франківську. Пані Раїса прямувала тротуарною доріжкою до банку отримати пенсію та оплатити комунальні послуги. «Не доходячи до будинку, я відчула удар ззаду, впала на спину, з рук вилетіла сумка, з голови злетіла шапка, - згадує потерпіла. - Я втратила свідомість. Коли прийшла до тями, відчула пекельний біль у руках». Жінка немов крізь сон чула, що водій виправдовувався, нібито її не бачив, намагався підняти, тягнув за закривавлені руки.

 

За свідченнями очевидців, коли жінка впала, автомобіль Opel Astra задніми колесами переїхав їй обидві руки. Внаслідок аварії жінка отримала на одній руці відкритий перелом, на іншій - закритий зі зміщенням осколків. Та це був тільки початок пекельних мук. «Раїса Герасимівна не переносить загальну анестезію через проблеми з серцем. Їй тричі ламали руки під місцевою анестезією. Уявіть, які муки перенесла ця жінка у 87 років», - говорить адвокат постраждалої Ольга Дзундза. Вона розповідає, що за два місяці водій, який збив жінку, жодного разу не відвідав її, не намагався вибачитися чи допомогти у лікуванні. А коли пані Раїса сама йому зателефонувала, відповів: «ДАІ сказала, що я вас не збивав».

 

 

 

 

За словами адвоката потерпілої, за схемою, яку склали працівники ДАІ, водій жінку... навіть не зачепив. Виходить, що жінка йшла тротуаром і раптом впала просто під колеса автомобіля. «Та навіть якщо так, то, за правилами дорожнього руху, це все одно ДТП, тому що він їй переїхав руки. У правилах чітко сказано, що автомобіль, який рухається чи змінює напрямок руху, зобов'язаний переконатися в безпеці свого повороту. Тобто він зобов'язаний був її пропустити», - пояснює Ольга Дзундза.

 

Далі, розповідає адвокат, почалися не зовсім зрозумілі речі. Не відвідавши жодного разу потерпілу, слідчий Марія Маринова 12 січня винесла постанову про відмову в порушенні кримінальної справи проти водія Іванишина Василя Олексійовича. Міська прокуратура постанову слідчого скасувала. Втім, вже понад два місяці кримінальна справа проти Іванишина так і не порушена. Досі не зроблено судово-медичної експертизи. За словами Ольги Дзундзи, їй так і не вдалося з'ясувати, чому не була проведена перевірка на алкоголь у крові водія. «Це третє січня, це святкові дні. А вони не побачили підстав для обстеження», - обурюється адвокат.

 

 

 

 

«Кажуть, що його сват - депутат Верховної Ради Ігор Зварич. Справу буксують, справу навмисне не пускають в хід, - каже Ольга Дзундза. - На сьогоднішній момент за всіма процесуальними строками все прострочено: і експертиза, і порушення кримінальної справи».

 

На захист потерпілої Всеукраїнська організація ветеранів України звернулася зі скаргою на дії правоохоронних органів до Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, уповноваженого ВРУ з прав людини з проханням порушити кримінальну справу проти водія Василя Іванишина.

 

Можливо, саме завдяки цим зверненням, коли стаття готувалася до друку, потерпілу таки запросили в обласне управління УМВС і пообіцяли з'ясувати справу. Та пані Раїса досі не розуміє байдужості водія, незалежно від того, чий він родич. «Думають, бабка стара, помре... - зі сльозами на очах каже жінка. - А що? Я вже не маю права на життя?»

 

 

 

 

Марія ГАВРИЛЮК, 

 

Галицький кореспондент

 


25.03.2012 Марія ГАВРИЛЮК 996 5
Коментарі (5)

верховинка 2012.03.27, 07:06
От Ірод,бідна бабуся і так правди не доб"ється,але рано чи пізно він заплатить все одно.Крім продажних суддів є ще апеляція до Вищого Судді,а там не відкупишся.
Оля 2012.03.27, 20:53
ці свати, брати і таке інше геть втратили совість і все людське!!! як противно спостерігати сучасний світ...людей б"ють, калічать, вбивають і все сходить з рук, бо хтось їм дав недоторканність!! нічого на Суді Божому усі доторканні, усім буде по заслугах!!!
12345 2012.03.27, 23:25
Прикро що правоохоронні органи виконують діаметрально протилежні функції,замість того щоб карати таких козлів,вони їх кришують! Люди,озирніться,як ми дожились до такого? хто тепер винен,більшовики,комуністи,росіяни,????? Та ці виродки не з закордону приїхалиж!серед нас і живуть.
Знавець 2012.03.28, 22:06
А до чого тут суддI якщо справу не порушуе МВС а прокурор на це не реагуе?
Vik 2012.03.30, 12:05
Бідолашна бабуся! Невже розуму у "сватів",чи грошей (про що смішно навіть написати)не вистачає,щоб по доброму,по християнськи залагодити цей конфлікт.Скільки дійсно ще лишилось тій бабці. Ганьба!!!
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1483
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2729
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2233
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2311
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6906 61
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2595 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

478

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1312

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1401

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1591
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

427
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

289
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

693
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

180
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26654
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

654
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10587 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

193
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

211
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

521
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

669
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

729