Повернувся з-за кордону, щоб боронити Україну. Історія одужання бійця з Івано-Франківська, який переніс 12 операцій

Іванофранківець Мар'ян Данилюк, військовослужбовець «десятки», переніс дванадцять операцій.

Захисника поранили 26 травня 2022 року під час танкового обстрілу. Спочатку два тижні боєць перебував у реанімації Харківського госпіталю, потім його перевели у Полтаву.

Наразі Мар'ян Данилюк лікується у Центрі фізичної та реабілітаційної медицини Івано-Франківської обласної клінічної лікарні. Лікарі медзакладу розповіли історію 25-річного військового, передає Фіртка.

Так, Мар'ян Данилюк прийняв рішення про захист Батьківщини, будучи у Франції на роботі. Саме там його застала звістка про повномасштабне вторгнення й уже 27 лютого він був удома. Інакше не міг. Пройшов навчання у 10-ій гірсько-штурмовій бригаді, а через місяць був на нулі в Харківській області. 

«Щоправда, маму з бабусею Мар'ян вирішив вберегти від переживань, а тому кожного дня їм телефонував нібито все ще з навчань у Коломиї.

Втім, 26 травня, коли хлопець отримав важке поранення, дотримати "телефонну" обіцянку він уже не зміг.

Оскільки під час танкового обстрілу ударна хвиля розтрощила його телефон, додому хлопець зміг подзвонити лише згодом, коли волонтери подарували новий», — йдеться у дописі.

Після двох тижнів реанімації у Харківському госпіталі воїна перевели у Полтаву. Оскільки під час танкового обстрілу ударна хвиля розтрощила його телефон, додому хлопець зміг подзвонити лише згодом, коли волонтери подарували новий.

Сьогодні Мар'ян у Центрі фізичної та реабілітаційної медицини обласної клінічної лікарні. Тут він уже дев'ятий місяць і пройшов попередньо чи не всі відділення: проктологію, неврологію, травматологію, ендопротезування, хірургію і навіть алергологію, оскільки підхопив коронавірус.

«Пам'ятаю день, коли він перший раз за чотири місяці самостійно помився, – пригадує завідувачка Центру Катерина Загородня. – Від щастя тоді плакали усі ми й сам Мар'ян також.

А до того все було непросто: кістка на нозі роздроблена на уламки, вакуумом витягували залишки бруду й так проводили операцію за операцією».

Усього Мар'ян переніс 12 операцій. До слова, це його перший лікарняний досвід. Змалку хлопець займався різними видами спорту, здобув три золоті та дві срібні медалі, тож був міцним і завзятим.

Нині у його тілі ще досі залишаються уламки, зокрема, в уретрі. Пряма кишка виведена на живіт, а тому попереду ще одна складна операція. Втім, лікарі радіють, що хлопець на очах повертається до життя, окріп і почав ходити.

Травматолог Андрій Баран провів Мар'янові більшість операцій. Хірург каже, що з найскладнішими випадками можна впоратися, але дуже непросто емоційно, психологічно.

«Вкрай важко бачити молодих хлопців, які залишаються інвалідами, – каже хірург Баран. – Хоча цьому військовому таки пощастило».

За словами лікарів, йшлося також про ампутацію руки Мар'яна, оскільки було серйозне поранення плечової кістки, але й із цим обійшлося. Для відновлення чутливості потрібен час і терпіння.

Пані Ірина, мама Мар'яна, постійно поруч: допомагає синові одягнутися й піднятися, щоби міг пройтися хоч кілька метрів. Жінка пригадує, що коли приїхала у Полтаву, від побаченого жахнулася: три складні переломи у лівій нозі й один – у правій, травма руки, уламки в сечовому міхурі та прямій кишці, розтрощене бедро.

«Там не тільки я плакала, але й лікарі, – пригадує пані Ірина. – А разом з тим вони мене заспокоювали, що молодий й усе швидко зростеться, вилікується».

Як стверджують лікарі сьогодні, прогрес справді відчутний, реабілітація проходить з неабияким успіхом та надією на цілковите відновлення.

«Стараюся його підтримувати, аби він не бачив моїх сліз, – ділиться своїми переживаннями пані Ірина. – І точно б не пустила на фронт, якби знала, що його чекає».
Мар'ян каже, що не змінив би свого рішення, бо мав захистити своїх, «щоби ворог сюди не прийшов, аби не вбивали й не гвалтували наших дівчат».
У квітні минулого року свої 25 Мар'ян зустрів на фронті. Хлопець сподівається, що 26 святкуватиме вже в переможній Україні та в колі родини.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На війні лише зміцнився у вірі. Як прикарпатець на передовій наближає перемогу України

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?


Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

670
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1939 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1133 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

554
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6904 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11397 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

337

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1083

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1116

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1111
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

68
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

285
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1084
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

657
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

754
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2950
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4445
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18443
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

73
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

324
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

353
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

665