Понад десяток програм: як в Івано-Франківській громаді підтримують воїнів

У 2024 році в Івано-Франківській громаді діє понад десяток програм підтримки захисників України.

«Поки воїни захищають нас від ворога на передовій, ми підтримуємо їх з тилу», — повідомили в міській раді.

Так, у громаді діють програми підтримки військових за 12-ма категоріями: на амуніцію, на психологічну або фізичну реабілітацію, виплата після поранення, компенсація за комунальні послуги та інші.

Військовослужбовці з Івано-Франківської громади можуть оформити виплати у будь-якому відділенні ЦНАПу, а також в онлайн режимі, зайшовши на сайт Центру надання адміністративних послуг.

Окрім того, це можуть зробити рідні захисника, однак кошти надійдуть на банківську картку захисника. А ось за програмами підтримки родин військових, які загинули, кошти нараховують безпосередньо заявникам.


20 000 гривень на спорядження


Виплати по 20 тисяч гривень тим, хто у 2024 році бере участь в забезпеченні національної безпеки і оборони України, відсічі і служить в підрозділах Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Національної гвардії, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях та правоохоронних органах.


50 000 гривень на амуніцію


Виплати на амуніцію 50 тисяч гривень передбачені для захисників, які беруть безпосередню участь бойових діях і служать в підрозділах Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Національної гвардії, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях та правоохоронних органах.


100 000 гривень для родин загиблих захисників


Один з членів сімей загиблих, зниклих безвісти учасників АТО/ ООС, захисників чи захисниць України, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у звʼязку з військовою агресією російської федерації проти України можуть отримати виплату 100 000 гривень.


30 000 гривень пораненим захисникам


Захисники, які отримали поранення (контузію, каліцтво) під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у звʼязку з військовою агресією російської федерації проти України можуть отримати допомогу на лікування та реабілітацію в розмірі 30 тисяч гривень. 


10 000 гривень на реабілітацію військових


Нова програма, запроваджена у 2024 році, передбачає надання одноразової матеріальної допомоги захисникам і захисницям України для відновлення та реабілітації. Виплата допомоги призначається одноразово (незалежно від видів та кількості реабілітацій, на які видано направлення) протягом 2024 року та здійснюється у розмірі 10 000 грн.


50 000 гривень з нагоди народження дитини


Якщо один з батьків або обоє беруть участь у бойових діях і це підтверджується будь-яким військовим документом — виплата складе 50 тисяч гривень. З обов’язкових умов — породілля обовʼязково має бути зареєстрованою в Івано-Франківській громаді не менше ніж за шість місяців до дня народження дитини та має стати на облік з ведення вагітності не пізніше першого триместру вагітності.

Військові мають надати копію документа про безпосередню участь батька/матері новонародженої дитини у бойових діях. Цей документ видає військова частина. Посвідчення УБД не обовʼязково. Для виплати достатньо довідки про участь у бойових діях.


Компенсація на оплату комунальних послуг


Пільги учасникам бойових дій з-поміж учасників АТО/ООС, учасникам бойових дій з-поміж Захисників і Захисниць України, членам їх сімей надаються у розмірі 75% з державного бюджету та 25% з бюджету Івано-Франківської громади.

Членам сімей загиблих (померлих) під час участі в АТО та членам сімей загиблих (померлих) захисників та захисниць України у розмірі 50% з державного та 50% з бюджету Івано-Франківської міської громади.

У разі, коли членам сімей загиблих (померлих) захисників чи захисниць не надаються пільги з державного бюджету в розмірі, визначеному законодавчо, пільги надаються у розмірі 100% з бюджету Івано-Франківської міської громади.


5 000 гривень на комунальні послуги для захисників без УБД


3 1 січня 2024 року суму виплати збільшили з 3 до 5 тисяч гривень особам, які на день звернення не мають статусу учасника бойових дій (УБД) та не користуються пільгами з оплати житлово-комунальних послуг. Така допомога виплачується один раз на 12 місяців.


60 000 гривень на встановлення памʼятника загиблим Героям


Родичі загиблих Героїв з Івано-Франківської громади можуть отримати 60 тисяч гривень на встановлення памʼятника.


Щомісячні виплати родинам Героїв


Члени сім’ї загиблих Героїв та тих, хто зник безвісти щомісяця можуть отримувати допомогу у розмірі встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб.


Виплати до дня народження дитини


З нагоди дня народження дітям до 18 років передбачена виплата по 2000 гривень.

Її може отримати один з батьків дітей, батьки яких призвані на військову службу або беруть участь у заходах, необхідних для оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у звʼязку з військовою агресією російської федерації проти України, які належать до однієї з вказаних категорій:

  • в яких виховується троє і більше дітей, віком до 18 років (до 23 років у разі навчання за денною формою здобуття освіти);
  • в яких виховується дитина з інвалідністю віком до 18 років, батько/мати є особою з інвалідністю;
  • батько/мати яких загинули (зникли безвісти, померли), внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання. 

Помічник сім’ї захисника 


«Помічник сім’ї Захисника» — це послуга «Дому воїна» для допомоги сім’ям військових.

Самотні матері, дружини, сестри захисників не можуть самостійно відремонтувати кран, дверний замок чи завісу, а у професійних компаніях такі послуги недешево коштують. Тому з дрібним побутовим ремонтом допоможуть фахівці. 

Більше читайте у матеріалі: Як Івано-Франківськ стає лідером з допомоги військовим?


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській громаді продовжують допомагати захисникам: які є програми фінансової підтримки

Грошова допомога: скільки коштів виплачуть в Івано-Франківську за наслідки ворожої атаки на місто


21.10.2024 3212
Коментарі ()

25.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

226
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

1471
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2227
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1663
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1705 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4530 8

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

1130

На сьогодні в Івано-Франківську проживає від двох до трьох, тисяч осіб, що потребують реабілітації, і їх кількість постійно зростає – приблизно на 200-300 людей щомісяця.

393

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

364

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

647
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1460
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1537
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

942
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

6810
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2183
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12513
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1822
21.01.2025

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

859
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

867
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

635
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

1213
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

564