Понад 30 символічних рослин: як на Прикарпатті функціонує перший в Україні біблійний сад  (ФОТО)

Найбільший у Європі та перший в Україні біблійний сад розташований на Прикарпатті, у селі Маріямпіль Дубовецької громади.

Про цю історичну пам'ятку розповідає Фіртка.

Так, подібні тематичні сади є тільки в чотирьох європейських країнах: Чехії, Словаччині, Польщі та Шотландії.

"Тут Україна показує приклад, як повинні шанувати Біблію", — зазначає автор ідеї, професор ІФНМУ Володимир Боцюрко, який допомагав втілювати проєкт.

Біблійний сад у Маріямполі був закладений 2011 року. 

"Площа саду складає один гектар. Тут розміщено близько 30 видів дерев і кущів, які згадуються в Біблії.

Крім цього, у саду можна споглядати скульптури біблійних персонажів", — розповідає Володимир Боцюрко.

На вході в "райські ворота" саду відвідувачів зустрічають скульптури апостола Петра з ключем до Божого царства та апостола Павла з мечем.

"Біля кожного дерева та куща розміщена табличка, яка пояснює богословське значення рослин. Тому дуже легко розпізнавати їх, навіть не знаючи деталей", — вказує професор.

За словами Володимира Боцюрка, приїжджають до саду не тільки з інших українських міст, а й гості з західних країн.

"Якщо розглянути концепцію саду, то спочатку ми заходимо в ліву його частину, де описані події Старого Заповіту, а потім переходимо до подій Нового Заповіту.

Уся екскурсія садом триває 45 хвилин, за які проходимо близько трьохтисячолітню історію християнства", — каже він.

Над біблійним садом у Маріямполі працювали 19 років.

Найбільш унікальними рослинами саду його утримувачі вважають гранат і смоковницю (дає плоди, але вони не дозрівають).

"Сам сад наповнений трояндами. У цілому білих троянд понад 500 штук у саду. Огорожа зроблена з вічнозелених туй".

Сад, думаю, завжди служитиме для відвідувачів. Тут така сильна аура, що згадуєш це місце щонайменше рік. А через рік закликаємо знову відвідувати.

Особливо запрошуємо приходити жінок з величним ім'ям Марія. До речі, тут був встановлений рекорд України — найбільша кількість жінок однакового імені на одній локації (сюди приїхали 400 Марій)", — говорить професор.

Володимир Боцюрко каже, за садом фактично доглядає одна людина, якій допомагають волонтери.

Працівник біблійного саду Любомир Криницький підстригає, скошує, підживляє кущі та дерева, щоб рослини залишались у привабливому стані для відвідувачів. 

"Я працюю в комунальному господарстві саду. Доглядаю за рослинами. Найскладніша пора до роботи — осінь, коли багато треба обрізати.

Працюю тут з близько 16-го року. Я йду на роботу, як на свято. Сам знаю, що в саду треба зробити: навіть буває, що сниться робота", — каже Любомир Криницький.

У біблійному саду планують посадити ще й деякі субтропічні культури, оскільки, вказують, гранат тут приживається і його можна навіть поширити в області.

"У нас були спроби посадити ліванський кедр, але він не так просто приживається, тому в саду можна побачити український кедр, який чудово росте.

Будемо співпрацювати з біблійними садами Європи, щоб перейняти їхній досвід. Вони вчаться у нас, а ми — у них. Тому всі їхні дерева, думаю, з'являться і в маріямпільському саду.

Не можемо сильно насаджувати, бо не маємо на меті створити ліс — тут повинен бути простір, де людина вільно дихає і відпочиває", — наголошує Володимир Боцюрко.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Пропонують тишу»: як на Прикарпатті живе село з трьома мешканцями (ФОТО)

Торік спрямували понад два з половиною мільйони гривень: як в Дубовецькій громаді підтримують військовослужбовців

На Ясній Горі у Гошеві відбувся фестиваль карильйонного та дзвонового мистецтва (ФОТО)

Фотогалерея


Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1362
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1041
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2059
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3544
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1334
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1319

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1671

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

487

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1128

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1289
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

345
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24248
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

496
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

397
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

607
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1494
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

670
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

3028
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

586
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1487 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

607
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

522