Помста євнухів

 

 

Я дуже люблю свого кота і тому кастрував його, щоби він не мучився неправильними мріями і не мучив мене – не шкодив на кутках хати. Я навчився цього в уряду – він так вчиняє зі своєю нацією, яку любить.

 

Неможна сказати, що радянська влада не любила Україну. Зрештою, це вона здійснила скрипніківську українізацію перед тим, як розстріляти українізаторів, виселила поляків, зняла багато українських фільмів про радянську владу, надрукувала багато україномовних книжок про успіхи радянської влади, дозволила українцям селитися в містах, щоб вони могли працювати на заводах на радянську владу, тощо. Але вона вбила всіх мрійників і ув’язнила тих, хто за цих мрійників пам’ятав. Радянської влади давно нема, а кастрація не лікується. Може, спробувати туди ще одного Ющенка?

 

Ви вже підзабули, але після радянської влади настав Кравчук. Він теж возлюбив націю у Біловезькій Пущі і підписав декларацію про суверенітет, але разом із автономією Криму, а в якості яєчок видалив у нас ядерні боєголовки. За нього Україна твердо стала на шлях другорядності.

 

Кучма, треба віддати йому належне, примудрився не здати суверенітету, хоча й знищив основні його атрибути – стратегічні ракети разом із пусковими шахтами. За нього кастрація забезпечувалася ударами міліцейського чобота в пах.

 

Ніхто не сумнівається, що помаранчеві любили українців не менше за гроші. І якщо і вдавалися до звичної операції, то з солідарності каструвалися й самі. Зрештою, це дозволяло нам брати високі ноти в тужливих народних співах.

 

Навіть Янукович, якщо і не любить українців, то принаймні терпить їх, коли вони не заважають. Кастрація для нього просто репресивний ритуал. Скальпель, щипчики, ножиці, хірургічні зажими в руках дозволяють відчути себе приналежним до світової хірургічної еліти.

 

Ті, хто гостро відчувають національне скрізь у світі, змушені непокоїтися за цілість власних тестикул.

 

А чи можливе повноцінне існування некастрованих націй в умовах надзвичайної складності, крихкості, збалансованості світової квартири? Невже тільки на смітнику?

 

Адепти екзистенціальної психіатрії зауважують, що особистість визначена не лише тією гидотою, яка сталася з нею в минулому, у ранньому дитинстві, вона детермінована власним майбуттям (для прикладу, смерть не менш визначальна характеристика, ніж народження).

 

Це тільки здається, що влада Януковича, або уряд Ангели Меркель борються з привидами минулого. Сутність державної кастрації в тому, що вона унеможливлює майбутнє. Самогубча політика Західного світу – витіснення автохтонів зі столиць, аби звільнити місце мігрантам з Третього світу, державна пропаганда переваг гомосексуалізму, обмеження Церкви і права на зброю, освітня політика, спрямована на компрометацію європейських культурних надбань (всі міністри освіти по-своєму табачники) – це не дурість, не тимчасове запаморочення, це боротьба бюрократичного інтернаціоналу з націями, конечність якої витікає з природи великих систем.

 

Якщо завдання бюрократичного інтернаціоналу є перетворення націй на натовп, то нації не можуть прагнути простого знищення бюрократії, скажімо, переселення урядовців до сільгоспкомун, подібно до того, як це мало місце в часи цікавого камбоджійського експерименту.

 

У ХХІ столітті нація, особистість, Церква повинні навчитися каструвати бюрократію (подібно до того, як людина колись вгамувала вогонь і використала повінь). Такий досвід є: ромеї, а згодом османи доручили управлінські посади євнухам. Хотілося б, щоб Європа у світовій отарі знову перебрала роль пастиря, не погоджувалася на роль барана чи навіть вівчарки.

 

Сенс усього того, що відбувалося в останні півстоліття – це помста євнухів націям.

 

Якщо ми попрощаємося нарешті з нашою метафорою і спитаємо себе – що робити? Єдиною відповіддю буде – робити! Коли перша людина після чергової лісової пожежі наважилася взяти трохи вогню, вона ще не мала уявлення ні за двигун внутрішнього згорання, ні за парогенератор, ні навіть за домашню пічку. Але вона мала цікавість і сміливість.

 

Отець Олег Гірник полюбляє анекдот за трьох ченців – францисканця, домініканця та єзуїта – які якось вночі разом читали псальми, аж раптом згасла свічка. Францисканець вирішив, що це – знак, і пішов спати. Домініканець знав псальми напам’ять і продовжував читати в темряві. А підступний єзуїт запалив нову свічку.

 

До середини ХVІІ ст. вся наша козацька старшина вчилася в єзуїтських колегіумах. Ці уроки нині варто згадати.

 

Дмитро Корчинський,

Братство

 


Коментарі (3)

Богдан 2012.02.23, 22:46
Кажеться мне что автора после такой публикации власти обвинят в попытке гос.переворота :(
рашид 2012.02.26, 01:54
Ну ,Дмитрий ты в своём репертуаре, представляю тонкие голоса, их пения, по прочтении твоей публикации
кравчучок...! 2012.02.28, 20:07
Сьогодні Кравчук Л.М.який дуже захищає Цільку Капітельман є великий радник,дуже всіх критикує тай дає поради.А Корчинський розказав хто, є хто!!!Думаю Кравчуку далеко,далеко до Ющенка.Тож хто є курка.....????????????????????????????????????????????????????????????
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

837
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

649
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1716
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3073
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2481
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2460

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

94

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

648

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

623

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1486
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

235
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

589
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

450
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

240
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

316
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26950
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

772
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19609
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

336
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

334
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

662
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1121 1