Поліцейські радять прикарпатцям, як вберегтися від кіберзлочинців

 

 

За вчинення такого роду правопорушення передбачається кримінальна відповідальність у вигляді як штрафу так і позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 

4.12.2015 до відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області звернулась жителька м. Івано-Франківськ за фактом несанкціонованого втручання в обліковий запис GMAIL, що призвело до втрати доступу до нього, а також подальшого розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігалася на ньому шляхом створення від імені користувача персональних сторінок в соціальних мережах та на сайтах знайомств, пише Фіртка із посиланням на прес-службу ГУ нацполіції в Івано-Франківській області.


Було відновлено доступ до сторінки, встановлено та зафіксовано дані, які були змінені в обліковому записі (номер мобільного телефону, ІР-адрес та резервну скриньку).


Пізніше встановлено, що несанкціоноване втручання до облікових записів здійснювалось жителем м. Тернопіль.
У ході проведення обшуку за місцем проживання було виявлено та вилучено ноутбук марки Lenovo, за допомогою якого було здійснено втручання в облікові записи GMAIL, мобільний телефон та сім-картки, які були використані для заволодіння ними. Проведеною експертизою вилученого обладнання підтверджено факт втручання.


24.02.2016 порушнику оголошення про підозру за ч.1 ст. 163 (втручання в приватне листування), ч. 1 ст. 182 (втручання в приватне життя) та ч. 1 ст. 361 КК України.


За вчинення описаного роду правопорушень передбачається кримінальна відповідальність залежно від наслідків у вигляді як штрафу у розмірі від 10 200 грн. до 17 000 грн., так і позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.


Щоб захистити свій обліковий запис:


1. Використовуйте складні паролі, мінімальна рекомендована довжина — 15 символів. При цьому використовуйте змішані цифро-літерні паролі, з спеціальними символами різного регістру (великі та малі символи). Уникайте використання раніше використаних та легко вгадуваних паролів (дата народження, номер телефону, різні імена, тощо). Не використовуйте один пароль для доступу до декількох облікових записів.


2. Зберігайте пароль у секреті. Намагайтеся не використовувати свої облікові дані (логіни та паролі до персональних сторінок, електронних скриньок) у програмах сторонніх розробників. Ніколи не використовуйте пароль облікового запису на іншому веб-сайті. Завжди входьте в обліковий запис з офіційних сторінок Для прикладу: https://mail.google.com/ або https://accounts. google.com/Login. Також ніколи не надсилайте свій пароль електронною поштою. Веб-сервіс ніколи не надішле Вам електронний лист із проханням надати пароль або іншу конфіденційну інформацію.


При користуванні загальнодоступними комп’ютерами, перед входом в обліковий запис відмовляйтесь від збереження паролів, за наявності ставте відмітку "чужий комп’ютер" чи "не зберігати" та завжди виходьте з нього шляхом використання опції "Вийти". Регулярно видаляйте дані форм, паролі, файли cookie й очищайте кеш у веб-переглядачі, особливо на загальнодоступному комп’ютері.


3. Використовуйте двоетапну автентифікацію, якщо це доступно. Двоетапна перевірка – це додатковий рівень захисту облікового запису, оскільки для входу окрім паролю необхідно ввести ще й код, який надійде у смс повідомленні на прикріплений мобільний номер. Особливістю такого рівню захисту є можливість його налаштування так, що необхідність введення додатковго коду виникає лище при спробі входу до облікового запису з іншого пристрою чи мережі.


4. Регулярно оновлюйте параметри відновлення облікового запису, щоб вони завжди були актуальні. Це допоможе увійти в обліковий запис, якщо Ви втратите до нього доступ. Переконайтеся, що маєте доступ до електронної адреси, вказаної як адреса для відновлення, а відповідь на таємне запитання легко запам'ятати вам, проте важко вгадати іншим.


5. Перевірте безпеку свого облікового запису. Для “GOOGLE” перейдіть на сторінку налаштувань облікового запису й виберіть “Почати” в розділі “Перевірка безпеки”. Далі дотримуйтеся вказівок на екрані. На інших ресурсах шукайте таку інформацію в розділі безпеки.


Якщо підозрюєте, що інший користувач використовує Ваш обліковий запис чи може дізнатися та змінити пароль до нього або ж помітили підозрілу активність, негайно змініть пароль для попередження подальшої експлуатації системи (скриньки, тощо). Зміна повинна проводитись з гарантовано (перевірено) чистої від шкідливого програмного забезпечення операційної системи. Якщо доступ втрачено — пройдіть процедуру відновлення.


6. Систематично перевіряйте наявність вірусів і шкідливих програм. Встановіть надійне антивірусне програмне забезпечення. Зверніть увагу, що далеко не всі антивірусні продукти є надійними й ефективними. Користуйтесь фаєрволами або брандмауерами (спеціальні програми, що дозволяють контролювати мережеві з'єднання).


7. Оновлюйте операційну систему. Оновлення допомагають захистити комп’ютер, закриваючи виявлені прогалини в системі безпеки. В ОС “Windows” увімкніть службу захисту користувачів (UAC), яка допомагає запобігти внесенню небажаних та небезпечних змін вірусами. Користуйтесь Adblock додатками (розширеннями) для браузерів, поштовиків та інших продуктів, які надають можливість блокувати завантаження й відображення різних елементів сторінки: рекламних банерів, рухомих вікон та інших об’єктів. Що найменше активуйте блокування спливаючих елементів у браузері.


8. Не відкривайте повідомлення, які надходять на електронну скриньку від незнайомих відправників або вкладення в повідомленнях, що надійшли з незнайомого джерела. Навіть при отриманні повідомлень з відомих джерел — не спішіть завантажувати та відкривати вкладення, якщо ви їх не очікуєте.


15.03.2016 645 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

4673
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

477
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14646 30
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1718
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

989
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6395

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

766

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1582

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1375

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1257
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

620
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

768
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1673
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

699
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

992
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6046
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14305
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

368
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

669
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

584
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

905 2