Платон й Біблія

 

Цього було б достатньо для перечитування та ознайомлення для внутрішнього комфорту та гармоніі. Про це свого часу 
задекларував Шопенгауер, майстер коротких глибинних дефініцій: можливо, він був в якійсь мірі і правий, але нам відома категоріальність, як надлишок суб'єктивізму. З Платона саме розпочалась систематизація речей та явищ в контексти та схеми у сфері вселенського "театру тіней", Платон чітко розклав все на своі місця, аж потім розпочалась та театралізована вистава із виконанням своіх "місій"; це не дивно, бо про Христа почали писати через 100 років опісля його розп'яття у формі чотирьох згадувань-рімейків та свідчень. Ось така вона жорстока реальність- поспішати ніколи не було добрим, до того ж плинність фіксується саме в сповільненні й декларування - документальному чи зміфованому, це вже нюанси суто понятійних- фонетичних та мовленневих апаратів...
Подрібнення культорологіі та історіі етики чи іі геометріі/ Спіноза/ на двадцять епох становлення й зростання думки чи бодай на три є спрощенням суттєвим, бо філософія, а саме розмірковування над суттю та явищами Речей та Буття- небуття є процесом загального всепроникливого штибу: пошук "тіней" , як наслідок чи збудник соціально-політичного чи громадянського, вселенсько -космічного / вчення Галлілео/, або абсолютно несистемного буденного чи надприроднього характеру- є Іконою та Іконографією життя.. Пригадаймо муки Паскаля, чи страждання К'еркегора, який спромігся вакцинуватись від нелогічності та несправедливості буттєвих прерій, скитання Гоббса чи Унамуно. Унамуно взагалі від ярого атеіста ставав вкрай релігійним, після втрати сина від страшного менінгіту та його іконографія самого образу Паскаля; чи вчення Адорно про приречену передустановну дисгармонію , непрограмну приреченість зкручення буття у фому безформеності й навпаки. Поява герменевтики, як глибинного вчення та розуміння текстів, зокрема герменевтичне тлумачення текстів Святого письма й свідчень.
Розмежуємо три етапи розвитку саме еволюційного програмного зростання й одночасно обмеження Розуміння: вчення Платона, наукова теографія Декарта та картезій й , врешті, Ікони Гуссерля та Хайдеггера. Звісно, двох останніх варто читати в оригіналах, а не наближених перекладах, а з Декарта добре писати великі картини- не розумію, чого цього ще не зробили... Декарт суттєво ізолював саму трансценденталію пошуків сутностей самим оз-наченням суб'єктів -об'єктів й взаємопроникнення об'єктів та суб'єктів й "феномен" Просвітництва, як наслідок Висвітлення усього темного та притемненого й сучасна Червона Кімната - є тим прообразом-обскуром, в котрій кожен зупиняється в кінці-кінців " остаточного прокручування життєвоі плівки".
Третя епоха, а саме програми Гуссерля та Хайдеггера - це насолода Окремих Кімнат сатисфакціі розумінь усіляких та дефініцій. Німці грунтовні в дослідженнях- можливо, це наслідок того нелюдського та присутності Абсурду в ликах Історіі - зокрема компенсація за штиб того Гітлера й його діянь. Згадуються слова Отто Рана, котрого спровадив хворий Адольф в Антарктиду для пошуків Гіпербореі :" Наслідками вашого порушення Життєвого порядку - призведуть до феноменологічних відкриттів".
Хоча хто зна, ймовірно він і не був хворим.. Багато чого було віднайдено таємного й зтаємниченого, потім все проковтнуто було щелепами безжальноі історіі/ утилізатор теж має ресурс зношення й функціонування/, але німці залишились впертими в досягненні окреслених завдань. Зокрема прихід того ж таки Гуссерля непростого аксіометричного сангвінніка, а дійсно науковця, призвело до появи Феноменлогіі, де вищеокреслені Суть та Явища поєднані в єдину капсулу- редукція завжди є спрощенням, до того ж самі математики апелюють формулами й тих формулах все взаємозалежне один від одного. Хайдеггеру та Гуссерлю зокрема належать концепціі дегуманізаціі та о-люднення Історіі та процесів іі плинності. Людина є частиною Всесвітнього всезагального програмного Біозу кінцевою метою якого є що???
Безсмертя? Ну, як варіант, хоча 45 % відсотків відмовляються від вічного буття: бо і так сумне теж просування колізіями наочноі лінійності. Тим більше в нашу епоху - епоху піару, телешоу та брехні. Все ніби йде за сценарієм Святого Письма, хоча сам Платон казав, що Армагедон є сферою образноі безвиході... Армагедон є словом. А слово Буттям, а буття є суттю Ніщо, а ніщо є феноменом порожнечі, а порожнеча є тією ж Великоб Картиною картезіанських карпускул. А це і прообразом Порожнечі, суцільного Вакууму вселенського Абсолюту. Знову Декарт. Хоча, якщо би Гітлер спрямував Декарта в Антарктиду- той неодмінно знайшов би краіну ОЗ, й віднайшов логістичне обгрунтування ймовірного і- снування останньоі. 
Без іроніі ніяк, все вчення великого Хайдеггера проникнуто іронією, без неі ніяк - пригадаймо знову ж таки майстра коротких дефініцій, а саме Шопенгауера, котрий казав, що " хто дивиться розумом - сприймає з посмішкою; хто з почуттями - приречений затемненням".
Гуссерль вчив головного - це вміння Споглядати. Споглядати із явищно- суттєвим зорганізованим біозом усілякі речі- об'єкти та предмети. Споглядати черещ висвітлення, знову Декарт, знову Лакан, знову Дерріда, знову Христос.
Тільки не документальне споглядання.
Отже, все вивчати потрібно саме з Рене Декарта.


08.12.2015 Роман Бончук 2264 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1119
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2820
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

984
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1043
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1051 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3123 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

911

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

783

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

160
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2351
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1152
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

457
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15076
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7388
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

821
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

386
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

664
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1116