План «Б» для Януковича: міф народовладдя

 

В українській політиці завжди треба мати план "Б", адже кількість "чорних лебедів" - непередбачуваних подій настільки велика що журналісти та експерти не встигають їх оприлюднювати та аналізувати.

 

Тому після того як Президенту не вдалось сформувати конституційну більшість в 300 багнетів, на яких мали понести в небуття тіло української демократії, вони знайшли новий шлях побудови світлого диктаторського майбутнього. Адже мажоритарники стали просити надто високу ціну голосу, бо розуміють свою "золоту карту", а хтось вирішив грати у свою гру, як от Петро Порошенко чи Давид Жванія. Натхненником ідеї для нашого гаранта народного референдуму стали такі видатні політичні лідери як Лукашенко, Піночет та Гітлер - саме вони любили "бавитись" з людьми в референдуми. До речі, деталь: законодавство про місцевий референдум так і лежить "під сукном" в апараті ВРУ.

 

Янукович вирішив якщо не переламати фундамент парламентаризму, то його треба просто обійти та знецінити. І створити інструмент прийняття Законів, внесення змін до Конституції та механізм прийняття свого Основного Закону, тобто легально побудувати диктатуру. Для цього Верховна Рада прийняла, а нещодавно Президент підписав Закон України "Про всеукраїнський референдум", не врахувавши при цьому більше тисячі поправок народних обранців та нівелювавши з десяток норм Регламенту. Для того щоб воля народу пішла у правильному напрямку є такі цікаві норми як: не можливість відміни рішення референдуму протягом 5 років, тотальний контроль за комісіями всіх рівнів збоку органів влади та можливість винести декілька питань на один референдум для створення правильного дискурсу. Та й конституційність народної ініціативи буде визначати, виходячи з власного настрою, Президент.

 

План винести свою власну Конституцію у коридорах Адміністрації президента виник давно. Ще коли був створений консультативний орган «Конституційна асамблея» для легітимізації тексту. Адже жодних реальних повноважень вона немає. Лише функцію легітимізації, хоча до неї ввійшли як і професіонали конституціоналісти, так і відверті прихильники стилю управління Віктором Федоровичем. Так карта екс-глави адміністрації президента Кучми Віктора Медведчука з його рухом "Український вибір" вже давно створює відповідний дискурс в медіа та формує структуру. Скоро слід чекати активну роботу осередків організації на місцях. Тепер зрозуміло чому «сірий кардинал» не планував балотуватись до ВРУ – навіщо фракція, якщо є рух та можливість приймати закони через "народну ініціативу". Тепер він повноцінний політичний гравець і структура його Руху має набагато більший потенціал, ніж теперішні політичні партії, адже можливості такі самі, а довіра до партій набагато нижча. Тому, як казав один з візіонерів: «Ми можемо з’єднати точки лиш дивлячись у минуле» - тепер точки почали з’єднуватись.

 

Використання на практиці цієї збоченої фантазії української влади може бути в двох варіантах - легкому, як метод залякування парламентарів, та у важкому, як інструмент встановлення диктатури через прийняття на референдумі нової Конституції.

 

При цьому другий варіант не виключає постійного використання першого. Тому в 2014 році можемо чекати винесення на референдум декілька текстів нової Конституції: одна нібито від влади, одна від ініціативи громади, а одна – від Конституційної асамблеї. І громадяни оберуть "менше зло", хоча всі тексти будуть написані в одному кабінеті та одним чорнилом. Та й в додачу, як відкуп за підтримку на президентській кампанії можуть винести декілька питань зовнішньої політики, наприклад, приєднання до Митного союзу.

 

Прийняття таких рішень в залежності від політичної доцільності веде країну і політичну систему до колапсу. Мабуть, лише створення альтернативної політичної системи заснованої на загальнолюдських цінностях та стандартах зможе врятувати країну від перетворення на міфічну територію з варварськими правилами життя та лише надією на існування.


29.11.2012 Тарас Случик 1000 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1602
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3048
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1070
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1111
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1140 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3378 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

155

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1044

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

862

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

394
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

249
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2435
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1200
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1241
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

507
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15132
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7440
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

269
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

330
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

339
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

431
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

719