Плакатні війни в Івано-Франківську

Виборча кампанія на виборах Івано-Франківського міського голови та депутатів місцевих рад зайшла в ступор. Практично всі кандидати вилили на виборців величезну порцію агітаційних матеріалів, сотні заказних газетних статей, тисячі теле- та радіо-роликів, завісили все місто білл-бордами та сіті-лайтами з фізіономіями та брендами тисячі різних кандидатів. До слова – тільки до Івано-Франківської міської ради балотується близько 1200 кандидатів, і 19-теро кандидатів на пост міського голови обласного центру. А ще кілька сотень бажаючих всістися в крісла депутатів Івано-Франківської обласної ради.
 
Здається, Івано-Франківськ готовий до виборів уже сьогодні – чекати ще цілий тиждень немає ніякої потреби і терпіння. Всі здається вже все розказали, показали, повісили та поплатили. Народ щодень пачками викидає агітаційну макулатуру в смітники, на зовнішню рекламу ніхто вже особливо не заглядає, а пускати численну братію агітаторів в квартири мешканці Івано-Франківська таки перестали.
 
В ЗМІ на цих виборах не буде ніяких дебатів – ніхто з ніким не бажає дебатувати: ні депутати, ні партійні лідери, ні кандидати на пост мера. Всі виступи проходять виключно в «сольному репертуарі». Найбільше що можуть запропонувати глядачам – право додзвонитися в прямий ефір та задати кандидату якесь запитання. Ось і вся демократія.
 
І тільки на вулицях міста триває справжня війна – плакатна. Не відомо чому, але штаби багатьох кандидатів вважають, що саме розвішування плакатів має якийсь особливий а може й магічний влив на виборців. Тому білл-бордів та сіті-лайтів певним кандидатам не достатньо і вони переходять в плакатну війну. Всі стовпи Івано-Франківська, всі паркани, всі щитові і навіть дерева заліплені агітаційними матеріалами кандидатів.

Причому, на цьому фронті тривають запеклі сутички: одні вішають – інші знімають. При цьому така агітація суворо заборонена Законом про вибори. Проте ні Івано-Франківська міська виборча комісія, ні обласна досі ще не винесли жодного (!) попередження кандидатам за злісну проклейку. Більше того, самі чиновники «білого дому» та високо посадові особи міськради також не можуть відмовити собі в бажанні дивитися на свій електорат не тільки з величезних білл-бордів, але й покрасуватися собі з парканів та водостічних труб.
 
Дії на плакатному фронті тривають 24 години на добу без вихідних і перерв. Масову поклейку традиційно здійснюють ввечері, коли смеркає, а зривають вночі. (Вдень здійснюється часткова доклейка агітації). Тому, щоб плакати протрималися бодай до ранку, їх охороняють. Ця робота покладається на таксистів. Кореспондент «ОстроВ» здійснив сьогодні нічний рейд о 5-тій ранку по вулиці Галицькій в Івано-Франківську й пройшов зо три  кілометри повз опорні стовпи, що забезпечують тролейбусний рух. При цьому його невпинно супроводжували таксистів, а також окремі перехожі, які періодично (по ходу руху кореспондента) повідомляли водіїв таксі про його дії та наміри. Крім того, на вулиці активно діяли молодиками, які або здійснювали поклейку агітації,  або зривали плакати конкурентів.

Вдень плакати зривають працівники комунальних служб, але не дуже охоче. Головна причина – ніхто за це додатково їм не платить. Тим часом поклейщики вже так відшліфували свою роботу, що окремі плакати не можливо відірвати від слупів та дерев. Хоча й проти цього прийому є свої засоби – замалювання фарбою, наприклад, або повіска свого кандидата поверх плакату суперника. 

Найбільшими хуліганами в незаконній поклейці Івано-Франківська безумовно є «свободівці». Вони клеються регулярно (щоночі) по всьому місту, причому, як кажуть: «на мертво» і беруть на електропідпорах найбільшу висоту від 3-х до трьох з половиною метрів. Здирати їх агітацію з такої висоти без спеціального пристосовування практично не можливо. Так само вона не піддається й зафарбуванню. Не виключено, що «тягнибоківці» могли б брати й висоту більшу - в 4-5 метрів, але поки що агітувати птахів вони, схоже, не збираються. До речі, головне гасло цієї політичної сили «Свобода прийде – порядок наведе!» якраз свідчить про зворотнє – найбільший бардак на вулицях Івано-Франківська влаштували саме представники цієї партії.
 
Друге місце плакатного хуліганства розділяють поміж себе дві політичні сили «Собор» та «Сильна Україна». Причому кандидати від цих партій не тільки рясно красуються з білл-бордів та сіті-лайтів по всьому місту, однак вважають за велику честь для себе поліпшитися десь на карнизі тролейбусної зупинки чи електрощитовій якогось темного під’їзду. Єдина «зручність» від цих злісних порушників – їх поклейка «дитяча» - зривається одним пальцем. Для досягнення рівня  загартованої в рядах «Нашої України» та на помаранчевих майданах свободівської братії вище згаданим партіям потрібно пройти ще бодай  дві-три виборчі кампанії.
 
Не гребують проклеюванням інші політичні сили: Наша Україна, Партія Регіонів, КУН, РУХ, УНП, УДАР, «Фронт Змін».
 
Чому плакатна війна така важлива – треба вияснити в психологів, бо політаналітики загалом сходяться на думці, що плакати в ході сучасної виборчої кампанії не відіграють суттєвої ролі, а 70% виборців взагалі не дивляться на поклеку на стовпах. А ще якість змісту наклеєного плакату в Івано-Франківську - це взагалі окрема тема для аналізу, оскільки певні політичні партії ухитряються виписати дрібним шрифтом свою програму на форматі А4 і повісити на стовпі на висоті 2-2,5 метри.
 
Але якби там не було, але саме плакатні війни оживляють виборчу кампанію. В Івано-Франківську наразі немає хуліганських витівок із псування законної агітації на білл-бордах та сіті лайтах. Тож саме в плакатній війні кандидати можуть справді гостро позмагатися між собою – адже вибори це все таки війна. А війна хоче маневру, хоче руху, хоче гострих відчуттів. І тільки на центральних магістралях Івано-Франківська можна відчути такий екстрім – податися в нічну варту на знищення агітації потенційного противника. Адреналіну дійсно додасться.

«ОстроВ»


25.10.2010 Василь Хом’як 2536 1
Коментарі (1)

17 2010.10.26, 00:44
Уроди. Позасирали всьо. Вуйки, блz, вертайтеся в свої села.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

615
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2236
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1985
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2013
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6012 53
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2291 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

151

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

978

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

980

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1227
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

463
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1917
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3818
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26332
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

413
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10327 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7870
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

420
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

421
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

504
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1431
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

1024