Про це очільник прикарпатської СБУ Петро Дідух сказав в інтерв'ю журналістам у відповідь на запитання, чи є можливим припинення провокацій про лжезамінувань.
"Явно неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян і терористичний акт — це різні види злочинів. Той, хто робить неправдиве повідомлення про мінування, ставить за мету порушити нормальний ритм життя, внести дезорганізацію у функціонування підприємств та установ, дестабілізувати життєдіяльність населених пунктів, породити неправдиві чутки, страх, паніку, відволікти сили і засоби правоохоронних органів від виконання їхніх обов’язків.
В умовах збройної агресії проти України з боку Російської Федерації не дивно, що часто такі повідомлення надходять від організацій, які пов’язані з так званими ЛНР/ДНР, або з території Росії. Розшук та затримання осіб, що скоїли злочин в одній державі, а перебувають на території іншої, здійснює інтерпол. Ми виконали процедуру необхідну з нашого боку, передавши в цю організацію технічні дані, які дозволяють встановити зловмисників.
Про те, чи є повідомлення про подію явно неправдивим, можемо судити лише після того, як вибухівку не виявлено, а погрози не справдилися.
Звісно, безпека громадян — передусім, тому відповідні служби і надалі перевірятимуть кожну таку інформацію та займатимуться розшуком зловмисників. Житель нашої області, котрий здійснив повідомлення про мінування вокзалу в лютому цього року, був затриманий поліцією за матеріалами СБУ того ж дня. Справа щодо нього перебуває на розгляді у суді, за статтею 259 Кримінального кодексу України йому загрожує від двох до шести років позбавлення волі", - розповів очільник прикарпатського СБУ.
Нагадаємо, з початку року в Івано-Франківську погрожували підірвати понад 30 об'єктів.
за матеріалами Бріз