Перейшли у «жовту» зону: відомо, яка ситуація з COVID-19 на Прикарпатті

Завантаженість ліжок пацієнтами, які хворі на коронавірусну інфекцію, у лікарнях Прикарпаття складає 46%.

Про це повідомили під час наради очільниці обласної державної адміністрації Світлани Онищук, передає Фіртка.

Найвищий показник завантаженості ліжок в Івано-Франківській обласній інфекційній лікарні — 88%, у міській клінічній лікарні №1 цей показник склав 60%, у Галицькій центральній районній лікарні також — 60%.

Водночас у лікарнях області 53,1% реанімаційних ліжок зайняті хворими на COVID-19, а 16,1% пацієнтів підключені до апаратів штучної вентиляції легень.

Зазначимо, що з 7 грудня Івано-Франківська область виходить з «червоної» зони та переходить до «жовтого» рівня епіднебезпеки. Посилення правил торкнеться передусім невакцинованих громадян.

Про епідеміологічну ситуацію та темпи вакцинальної кампанії в області також розповів заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Дзьомбак.

Як стало відомо, станом на сьогодні 26 лікувальних закладів в області надають допомогу хворим з коронавірусною хворобою.

Зокрема, в області розгорнуто 3 192 ліжка. З них зайнято — 1 459 або 45,7%. Кількість облаштованих ліжок для лікування дітей з ковідом склала 196, з них зайнято — 52.
«Важливо не зволікати з вакцинацією та дотримуватися протиепідемічних заходів. Ті, хто вже вакцинувався однією дозою, не пропускайте другу дозу вакцини, адже повний захист від COVID-19 можна отримати тільки вакцинувавшись двічі», — додав директор.

  читайте також: «Хвороба поступово відступає»: яка ситуація з COVID-19 в Івано-Франківську

Додамо, що за минулу добу на Прикарпатті зареєстрували 84 нові випадки захворювання на COVID-19, вісім прикарпатців померли.

Усього в Івано-Франківській області від коронавірусу померли 2 915 людей, 433 з яких — в листопаді. Станом на 7 грудня найвищий показник смертності у Косівській та Верховинській територіальних громадах.

Медики наголошують, що запобігти летальним випадкам та оминути суворі карантинні обмеження можна тільки вакцинувавшись.

Так, за добу 6 грудня на Івано-Франківщині вакцинували 6 009 осіб. Першою дозою імунізували — 1 862 особи, а другою — 4 147.

Загалом на Прикарпатті провели вже 705 807 щеплень.

Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.


Зауважимо, відомо, наскільки ефективні комбінації різних вакцин проти COVID-19.

До слова, британські та американські дослідники проводять розслідування, чи є зв’язок між утворенням тромбів та застосуванням вакцини AstraZeneca. 

Наразі в Україні для використання схвалено п'ять вакцин проти COVID-19. 

Нагадаємо, що категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.

Також 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.

На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточення — 42%.

Своєю чергою засновник та генеральний директор німецької біотехнологічної компанії BioNTech Угур Шахін припускає, що в майбутньому вакцинуватись проти COVID-19 потрібно буде щороку.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Прострочені вакцини від COVID-19: чи викидатимуть їх?

Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19

Третє щеплення проти COVID-19: кому рекомендують зробити

Дослідження: відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19

Несе глобальну загрозу для світу: що відомо про новий штам «Omicron»


Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1487
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

746
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

927
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2004
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3508
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2407 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

750

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

656

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

629

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

648
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10290
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1136
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5206
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

948
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2746
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1138
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

339
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

658
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

570
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

619
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

975 2