Перебування офіційної делегації Івано-Франківської ТПП в Німеччині. Підсумки

Минулого тижня, в лютому 2023 року, делегація Івано-Франківської торгово-промислової палати перебувала в північно-західній Німеччині, в регіонах Східної Фрізії та Папенбургу, на запрошення місцевої регіональної ТПП.

Програма перебування видалася насиченою та містила багато зустрічей з представниками місцевої влади та бізнесу.

Повсюди відчувалася велика зацікавленість Україною. Багато прапорів України. А в містечку Лер ми навіть випадково потрапили на мітинг-пікет місцевих мешканців в підтримку України.

Такий мітинг тут проводять щотижня в той самий час. Організовує мітинг місцевий осередок Партії зелених Німеччини, яка входить в урядову коаліцію. На всіх зустрічах ми завжди відчували велику та хвилюючу підтримку і симпатію до України.

Щотижневий мітинг в підтримку України в містечку Лер

Під час засідання президії Торгово-промислової палати Східної Фрізії та Папенбургу в місті Емдені ми подякували німецькому уряду, німецьким волонтерам, бізнесменам та всім німцям за дуже вагому та хвилюючу військову, економічну та гуманітарну підтримку України в ці непрості часи.

«Україна дуже швидко після нашої перемоги стане членом Євросоюзу. І тому ми закликаємо німецький бізнес готуватися до інвестування в Україну…

…Україна володіє третиною світових чорноземів, в Україні є 117 видів корисних копалин. В тому числі значні запаси літію, титану, марганцевої руди, сланцевого газу, залізної руди.

В Україні є прекрасна школа інженерів, зокрема в ВПК - українські інженери створили ракету Нептун, яка потопила флагманський крейсер «Москва», ми збудували найбільший у світі літак «Мрія», українці виробляють або виробляли авіамотори, авіаносні крейсери, космічні ракети, танки та інші високотехнологічні вироби.

Разом з цим, ми вбачаємо перспективи в розвитку креативних індустрій - ІТ, архітектури та урбаністики, кіно. Безперечно Україна стане ще цікавішою для туризму», - про це ми говорили у своїй презентації для німецьких підприємців.

Презентація інвестиційних можливостей України загалом та Івано-Франківщини зокрема викликала жвавий інтерес серед німецьких бізнесменів, про що свідчили десятки запитань від присутніх підприємців та журналістів.

«Ми готові до взаємовигідної співпраці з німецьким бізнесом. Перше - інвестиції, друге - кредити та третє - технології - це те, що найбільш потрібне Україні від партнерів з Німеччини», - такою була підсумкова теза нашої презентації.

Керівники Торгово-промислової палати Східної Фрізії та Папенбургу - президент палати доктор Бернард Бронс та директор Макс-Мартін Дейнхард висловили переконання в налагодженні взаємовигідної співпраці між підприємцями країн та торгово-промисловими палатами.

Зустріч з бізнесом та ЗМІ регіону в Торгово-промисловій палаті Східної Фрізії та Папенбургу в місті Емдені

В програмі перебування нашої делегації в Німеччині була і зустріч з Арно Ульріхом, бургомістром громади містечка Іглов.

Це невелика громада на крайньому північному заході Німеччини з населенням близько тринадцяти тисяч мешканців.

З перших днів повномасштабного вторгнення російських окупантів громада Іглов одразу ж відгукнулася та ініціювала збір та відправлення гуманітарної допомоги в Україну та до польсько-українського кордону, підтримку біженців з України.

«Зараз в нашій громаді перебуває 80 українців. Майже всі - жінки та діти. Ми забезпечили їх житлом, наші мешканці допомагали всім, чим могли. До прикладу, одна жінка з України приїхала з трьома маленькими дітьми.

Вони виїжджали дуже швидко. І діти мали рюкзачки, але вони склали туди те, що було для них цінне - улюблені іграшки й щось таке, що не є вкрай необхідним. Вони не мали одягу, памперсів, іншого необхідного. І наші люди одразу ж відгукнулися, вся мерія була заповнена речами для допомоги.

Люди передавали велосипеди, бо до школи інколи є кілька кілометрів, і велосипеди є важливими. Одяг, засоби гігієни та інше… Українцям в нас в громаді допомагають і волонтери, і штатні працівники мерії», - розповів Арно Ульріх.

Результатом зустрічі делегації з бургомістром Іглов стала і ініціатива щодо можливого майбутнього побратимства німецького Іглов та громади Богородчан на Івано-Франківщині.

В мерії громади Іглов з бургомістром Арно Ульріхом

В програмі перебування нашої делегації в Німеччині також була зустріч з депутатом німецького Бундестагу, членом партії зелених, Юліаном Пальке та депутатом регіонального парламенту Міха Гальфвассером.

Під час зустрічі обговорили питання регіонального співробітництва та підтримки України. Зокрема, німецькі депутати розповіли про можливість переобладнання для подальшої передачі Україні мікроавтобусів під автомобілі швидкої медичної допомоги.

Спілкування з депутатом Бундестагу Юліаном Пальке

Наступна зустріч. Голова ради директорів Sparkasse (ощадбанку) регіону Лер-Вітмунд Карстен Рінне розповів про можливе майбутнє кредитування українського бізнесу, зокрема проєктів українських підприємців в Німеччині. Такі можливості з’являться після очікуваних рішень європейських структур. 

В Sparkasse (ощадбанку) регіону Леер-Вітмунд з головою ради директорів Карстеном Рінне 

В місті Емдені була дуже цікава зустріч в компанії Енеркон, яка є одним зі світових лідерів з виробництва вітряків.

Зокрема, компанія виробляє вітряки-рекордсмени Е126, які мають висоту 198 метрів, діаметр лопатей 128 метрів, а електричну потужність 7580 кіловатів.

Під час перебування в Німеччині офіційна делегація Івано-Франківської ТПП зустрілася з Яном-Берндом Мантаєм, відповідальним за Business Development Central & Northern Europe.

Ян-Бернард Мантай розповів, що компанія Енеркон надає унікальні послуги, виробляє, монтує та проводить гарантійний супровід вітряків, яких працює по світу, від Чилі до В’єтнаму, вже десятки тисяч. Окупність вітряків складає сім років, при тому, що період роботи вітряка без втручань складає 25 років!

Компанія розробляє проєкти та розрахунки під конкретні кліматичні та географічні умови, проводить монтаж та будівництво всієї необхідної інфраструктури - доріг, комунікацій, ліній. Монтує навіть насипні «острови» для монтажу вітряків у вологій та болотистій місцевості.

Цікаво, що компанія гарантує ефективну роботу вітряків протягом 96% розрахункового часу експлуатації, а у випадку меншого показника - доплачує компаніям-виробникам електроенергії «втрачені» гроші!

Під час зустрічі в Енерконі ми розповіли про «вітрові можливості» України, зокрема про регіони Карпат та Причорномор‘я та висловили сподівання на майбутню взаємовигідну роботу компанії в Україні.

В компанії Енеркон – світовому лідері з виробництва та обслуговування вітрових електростанцій

Підсумовуючи: дуже позитивні враження від всіх зустрічей, велика віра в те, що Україна після перемоги стане ще цікавішою для світу, для топових інвесторів та корпорацій, для туризму.

Адже вже зараз всі з цікавістю спостерігають за країною і народом, який стоїть на передовій в боротьбі світла над темрявою, демократії над деспотією, порядку над хаосом.

Андрій Левкович,

Президент Івано-Франківської торгово-промислової палати


21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

414
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

365
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

811
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11063 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1410
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2712

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

134

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

652

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

1966

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1045
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

74
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1233
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

624
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

172
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

305
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

400
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

711
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3401
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

194
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

391
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

687
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

881