Перебування офіційної делегації Івано-Франківської ТПП в Німеччині. Підсумки

Минулого тижня, в лютому 2023 року, делегація Івано-Франківської торгово-промислової палати перебувала в північно-західній Німеччині, в регіонах Східної Фрізії та Папенбургу, на запрошення місцевої регіональної ТПП.

Програма перебування видалася насиченою та містила багато зустрічей з представниками місцевої влади та бізнесу.

Повсюди відчувалася велика зацікавленість Україною. Багато прапорів України. А в містечку Лер ми навіть випадково потрапили на мітинг-пікет місцевих мешканців в підтримку України.

Такий мітинг тут проводять щотижня в той самий час. Організовує мітинг місцевий осередок Партії зелених Німеччини, яка входить в урядову коаліцію. На всіх зустрічах ми завжди відчували велику та хвилюючу підтримку і симпатію до України.

Щотижневий мітинг в підтримку України в містечку Лер

Під час засідання президії Торгово-промислової палати Східної Фрізії та Папенбургу в місті Емдені ми подякували німецькому уряду, німецьким волонтерам, бізнесменам та всім німцям за дуже вагому та хвилюючу військову, економічну та гуманітарну підтримку України в ці непрості часи.

«Україна дуже швидко після нашої перемоги стане членом Євросоюзу. І тому ми закликаємо німецький бізнес готуватися до інвестування в Україну…

…Україна володіє третиною світових чорноземів, в Україні є 117 видів корисних копалин. В тому числі значні запаси літію, титану, марганцевої руди, сланцевого газу, залізної руди.

В Україні є прекрасна школа інженерів, зокрема в ВПК - українські інженери створили ракету Нептун, яка потопила флагманський крейсер «Москва», ми збудували найбільший у світі літак «Мрія», українці виробляють або виробляли авіамотори, авіаносні крейсери, космічні ракети, танки та інші високотехнологічні вироби.

Разом з цим, ми вбачаємо перспективи в розвитку креативних індустрій - ІТ, архітектури та урбаністики, кіно. Безперечно Україна стане ще цікавішою для туризму», - про це ми говорили у своїй презентації для німецьких підприємців.

Презентація інвестиційних можливостей України загалом та Івано-Франківщини зокрема викликала жвавий інтерес серед німецьких бізнесменів, про що свідчили десятки запитань від присутніх підприємців та журналістів.

«Ми готові до взаємовигідної співпраці з німецьким бізнесом. Перше - інвестиції, друге - кредити та третє - технології - це те, що найбільш потрібне Україні від партнерів з Німеччини», - такою була підсумкова теза нашої презентації.

Керівники Торгово-промислової палати Східної Фрізії та Папенбургу - президент палати доктор Бернард Бронс та директор Макс-Мартін Дейнхард висловили переконання в налагодженні взаємовигідної співпраці між підприємцями країн та торгово-промисловими палатами.

Зустріч з бізнесом та ЗМІ регіону в Торгово-промисловій палаті Східної Фрізії та Папенбургу в місті Емдені

В програмі перебування нашої делегації в Німеччині була і зустріч з Арно Ульріхом, бургомістром громади містечка Іглов.

Це невелика громада на крайньому північному заході Німеччини з населенням близько тринадцяти тисяч мешканців.

З перших днів повномасштабного вторгнення російських окупантів громада Іглов одразу ж відгукнулася та ініціювала збір та відправлення гуманітарної допомоги в Україну та до польсько-українського кордону, підтримку біженців з України.

«Зараз в нашій громаді перебуває 80 українців. Майже всі - жінки та діти. Ми забезпечили їх житлом, наші мешканці допомагали всім, чим могли. До прикладу, одна жінка з України приїхала з трьома маленькими дітьми.

Вони виїжджали дуже швидко. І діти мали рюкзачки, але вони склали туди те, що було для них цінне - улюблені іграшки й щось таке, що не є вкрай необхідним. Вони не мали одягу, памперсів, іншого необхідного. І наші люди одразу ж відгукнулися, вся мерія була заповнена речами для допомоги.

Люди передавали велосипеди, бо до школи інколи є кілька кілометрів, і велосипеди є важливими. Одяг, засоби гігієни та інше… Українцям в нас в громаді допомагають і волонтери, і штатні працівники мерії», - розповів Арно Ульріх.

Результатом зустрічі делегації з бургомістром Іглов стала і ініціатива щодо можливого майбутнього побратимства німецького Іглов та громади Богородчан на Івано-Франківщині.

В мерії громади Іглов з бургомістром Арно Ульріхом

В програмі перебування нашої делегації в Німеччині також була зустріч з депутатом німецького Бундестагу, членом партії зелених, Юліаном Пальке та депутатом регіонального парламенту Міха Гальфвассером.

Під час зустрічі обговорили питання регіонального співробітництва та підтримки України. Зокрема, німецькі депутати розповіли про можливість переобладнання для подальшої передачі Україні мікроавтобусів під автомобілі швидкої медичної допомоги.

Спілкування з депутатом Бундестагу Юліаном Пальке

Наступна зустріч. Голова ради директорів Sparkasse (ощадбанку) регіону Лер-Вітмунд Карстен Рінне розповів про можливе майбутнє кредитування українського бізнесу, зокрема проєктів українських підприємців в Німеччині. Такі можливості з’являться після очікуваних рішень європейських структур. 

В Sparkasse (ощадбанку) регіону Леер-Вітмунд з головою ради директорів Карстеном Рінне 

В місті Емдені була дуже цікава зустріч в компанії Енеркон, яка є одним зі світових лідерів з виробництва вітряків.

Зокрема, компанія виробляє вітряки-рекордсмени Е126, які мають висоту 198 метрів, діаметр лопатей 128 метрів, а електричну потужність 7580 кіловатів.

Під час перебування в Німеччині офіційна делегація Івано-Франківської ТПП зустрілася з Яном-Берндом Мантаєм, відповідальним за Business Development Central & Northern Europe.

Ян-Бернард Мантай розповів, що компанія Енеркон надає унікальні послуги, виробляє, монтує та проводить гарантійний супровід вітряків, яких працює по світу, від Чилі до В’єтнаму, вже десятки тисяч. Окупність вітряків складає сім років, при тому, що період роботи вітряка без втручань складає 25 років!

Компанія розробляє проєкти та розрахунки під конкретні кліматичні та географічні умови, проводить монтаж та будівництво всієї необхідної інфраструктури - доріг, комунікацій, ліній. Монтує навіть насипні «острови» для монтажу вітряків у вологій та болотистій місцевості.

Цікаво, що компанія гарантує ефективну роботу вітряків протягом 96% розрахункового часу експлуатації, а у випадку меншого показника - доплачує компаніям-виробникам електроенергії «втрачені» гроші!

Під час зустрічі в Енерконі ми розповіли про «вітрові можливості» України, зокрема про регіони Карпат та Причорномор‘я та висловили сподівання на майбутню взаємовигідну роботу компанії в Україні.

В компанії Енеркон – світовому лідері з виробництва та обслуговування вітрових електростанцій

Підсумовуючи: дуже позитивні враження від всіх зустрічей, велика віра в те, що Україна після перемоги стане ще цікавішою для світу, для топових інвесторів та корпорацій, для туризму.

Адже вже зараз всі з цікавістю спостерігають за країною і народом, який стоїть на передовій в боротьбі світла над темрявою, демократії над деспотією, порядку над хаосом.

Андрій Левкович,

Президент Івано-Франківської торгово-промислової палати


15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5200 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1836 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4046 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3171 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7960 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20293 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

275

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

818

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1912

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2391
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

187
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

694
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

476
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18380
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

976
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1215 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6099 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23391 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

293
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

990 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1172 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

497