Оскарження невиплати грошового забезпечення військовослужбовцям: що варто знати прикарпатцям

Оскарження численних вимог невиплати грошового забезпечення військовослужбовцям підлягає розгляду в одному провадженні.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізував Роман Лихачов з волонтерського руху «Адвокати ЗСУ», пише Фіртка.

Згідно з обставинами справи колишній військовослужбовець звернувся до суду у зв’язку із бездіяльністю військової частини при його звільненні з військової служби, що виражалося у:

 • ненарахуванні та невиплаті індексації грошового забезпечення,
 • невидачі довідки про вартість речового майна, що належало до видачі та
 • непроведенні виплати компенсації за неотримане речове майно,
 • ненарахуванні та невиплаті одноразової грошової допомоги при звільненні в розмірі 50% місячного грошового забезпечення,
 • ненарахуванні та невиплаті грошової компенсації вартості за неотриманого
  харчування,
 • ненарахуванні та невиплаті грошової допомоги на оздоровлення,
 • ненарахуванні та невиплаті матеріальної допомоги на розв'язання соціально-побутових питань,
 • ненарахуванні та невиплаті грошової компенсації за невикористані календарні
  дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій,
 • ненарахуванні та невиплаті додаткової винагороди в розмірі 100000 гривень.

Однак, суд першої інстанції прийняв рішення про повернення такої позовної заяви, зазначивши, що такі вимоги підлягають розгляду за правилами різних проваджень для здійснення яких передбачено відмінні строки розгляду справ, а тому це суттєво утруднить вирішення спору.

У зв’язку із цим, колишній військовослужбовець звернувся до апеляційного суду зі скаргою.

Розглянувши матеріали справи, суд апеляційної інстанції зазначив, що у такій ситуації заявлені позовні вимоги у цій справі пов`язані із проходженням та звільнення з публічної служби. Чоловіком фактично оскаржуються протиправні дії військової частини щодо не призначення, не нарахування, невиплати належних йому грошових виплат, які є частинами грошового забезпечення військовослужбовців.

При цьому, при поданні позовної заяви було дотримано вимоги, передбачені статтею 172 КАС України, оскільки, позовні вимоги заявлені до одного відповідача, пов'язані між собою підставами виникнення та поданими доказами.

Судом першої інстанції не зазначено, яким чином об`єднання відповідних позовних вимог буде мати наслідком суттєве утруднення вирішення спору.

Таким чином, усі заявлені вимоги підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.


Детальніше: рішення Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі №380/1785/23 від 23 травня 2023 року.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


Коментарі ()

25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

539
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

892
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7173 13
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2348
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2274
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2521

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

369

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

695

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

806

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

521
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

207
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

394
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

491
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

37973
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

370
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

503
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

665
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

213
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

254
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

944
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

582 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

636