"Оголений" скандал та 60 тисяч глядачів: підсумки фестивалю Porto Franko

В Івано-Франківську завершився п’ятиденний міжнародний фестиваль актуального мистецтва Porto Franko.

Про підсумки фестивалю ми поговорили із прес-секретарем Porto Franko Юлією Острогляд.

Його мистецькі акції відвідали понад 60 тисяч людей, про них написали майже всі ЗМІ України. Тож організатори задоволені, навіть попри приїзд поліції під час виступу оголених артистів гурту «Хамерман Знищує Віруси», яких звинуватили в хуліганстві.

«Упродовж п’яти днів наші мистецькі акції відвідали понад 60 тисяч людей. І це - не враховуючи мистецьких інтервенцій у місті», - зазначила Юлія Острогляд.

Найбільше людей, близько 8 тисяч, за її словами взяли участь у відкритті фестивалю і побачили неймовірну оперу «Аерофонія», де головним інструментом був літак АН-2.

«Наша програма актуального мистецтва нічого поганого не містить. На критику ми реагуємо спокійно. Звичайно, нам важливо, аби ця критика була критичною, а не емоційною, що ми спостерігаємо», - говорить керівник піар-відділу фестивалю Ірина Плехова.

Вона підтвердила, що після виступу гурту «Хамерман Знищує Віруси», артисти якого вийшли на сцену з китайським хором Дін-Дон в оголеному вигляді, організаторів фестивалю Porto Franko викликали в поліцію. Утім, поки, каже, немає підтвердження про відкриття кримінального провадження. Натомість у Секторі комунікацій ГУ НП в Івано-Франківській області Укрінформу підтвердили, що гурт «Хамерман Знищує Віруси» звинувачують у хуліганстві.

Кримінальне провадження на артистів фестивалю програмний директор Porto Franko Андрій Кошман називає прецедентом на всеукраїнському рівні.

«Якщо ми як організатори це пропустимо поза увагою, то на наступних фестивалях, і не лише Porto Franko це стане практикою для впливу на митців. А митці мають залишатися вільними», - говорить Андрій Кошман.

Загалом програмний директор називає критику фестивалю «спекуляцією на темі боротьби за електорат, який позитивно сприймає меседжі нападу на сучасне мистецтво». Каже, комусь мистецтво може подобатись, комусь ні, але це не виключає того факту, що воно може існувати.

Відтак, щодо формування програми для наступного фестивалю Porto Franko, Андрій Кошман однозначно стверджує: слово залишиться за його організаторами.

«До наступного року ще треба дожити. З приводу формування програми будь-якого фестивалю, переконаний, ми можемо радитися з громадськістю або ж партнерами. Утім, слово таки залишається за організаторами фестивалю, адже вони відповідають за якість контенту. Якщо дослухатися до кожного, ми можемо отримати безликий концерт, яких повно в Україні. А нам треба рухатись уперед. Мета фестивалю – виростити таке покоління, яке буде відкрите до всього нового, але якісного і зможе відрізняти якісне мистецтво від профанації».

Читайте також: Мер Івано-Франківська хоче освятити Палац Потоцьких після фестивалю Porto Franko

Нагадаємо, 15 червня після виступу гурту «Хамерман Знищує Віруси» мер Івано-Франківська Руслан Марцінків доручив своїм підлеглим освятити територію палацу Потоцьких, де вони вийшли в оголеному вигляді разом із китайським хором Дін-Дон. Тоді мер зазначив, що «місто проти таких заходів». Porto Franko – міжнародний фестиваль актуального мистецтва, мета якого – створення та репрезентація унікальних перформансів, що вступають у діалог із місцевою публікою та унікальними архітектурними локаціями.

В Івано-Франківську фестиваль тривав п’ять днів, з 13 до 17 червня, і запропонував глядачам близько сотні акцій у дитячій, візуальній, музичній та театральній програмах. Для їх створення до Івано-Франківська приїхали близько 270 артистів з України, Польщі, Австрії, Німеччини, США, Франції, Бельгії, Голландії та Литви.

за матеріалами Укрінформу, прес-служби фестивалю


Читайте також:

Марцінків з кадилом освячує "Батьківщину" і Тимошенко: у ЧБшоу висміяли мера Франківська (відео)

Після виступу "ХЗВ" Романа Григоріва викликали в поліцію давати свідчення

"Там і з мером не все гаразд". Кримінальне провадження проти організаторів фестивалю Porto Franko закриють

Ілля Разумейко: У нас на фестивалі все прекрасно і з християнськими цінностями

Епатажний гурт ХЗВ про свій виступ: Ми хотіли показати франківцям справжню свободу (фото)


Події фестивалю:

У Франківську третій день фестивалю Porto Franko 2018 завершив неповторний Pianoбой (фото+відео)

PORTO FRANKO 2018: На головній сцені у стилі інді запалює гурт LATEXFAUNA (фото+відео)

У Франківську показали виставу геніального литовця Еймунтаса Някрошуса - "Книга Йова" (фото)

Після виступу "ХЗВ" Романа Григоріва викликали в поліцію давати свідчення

Porto Franko 2018: що цікавого подарував другий день фестивалю (фоторепортаж)

В середмісті Івано-Франківська з'явилась картонна "Лада" (фото)

«Хамерман Знищує Віруси» представив на фестивалі Porto Franko 2018 ексклюзивне шоу (відео)

Ростислав Держипільський про "Aerofonia": у Франківську народилась унікальна подія, якої немає ніде у світі

Футуристична опера з хедлайнером АН-2 та світлове шоу: у Франківську відкрили Porto Franko-2018 (фото+відео)

В Івано-Франківську фестиваль PORTO FRANKO встановив рекорд України (фото)

Чотири танцівники, роботи та механічний рояль: на Porto Franko показали унікальний балет “Oh, Magic” (фото 21+)

Porto Franko 2018: Юрій Андрухович познайомив іванофранківців з "Коханцями Юстиції" (фото+відео)

Porto Franko 2018 : Юрій Андрухович у Палаці Потоцьких влаштував автограф-сесію (фото+відео)

PORTO FRANKO 2018: у Палаці Потоцьких відкрили медіа-виставку «Прев’ю» (фото)

Porto Franko 2018: на стінах Палацу Потоцьких ожила історія Івано-Франківська (фото+відео)

Чотири гвинтокрили і квадромузика: на PORTO FRANKO відкрили одну з основних локацій (фото+відео)

Reading Space на PORTO FRANKO 2018: доступні найкращі переклади світової літератури


19.06.2018 5035 1
Коментарі (1)

Юлія 2018.06.19, 01:15

В опері "Аерофонія" брав участь літак АН-2.
МІ-8 - це гелікоптер.

 

14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

537
12.06.2025
Тетяна Дармограй

У першому півріччі 2025 року мобілізацію на Івано-Франківщині проводили з використанням нових електронних систем та оновлених процедур. Які зміни в мобілізації діють та що ще планують удосконалити, розповідає Фіртка.

6033
10.06.2025
Павло Мінка

Калуш зіткнувся з енергетичною та екологічною кризою — мільйонні збитки та виснаження підземних вод загрожують питному водопостачанню міста.  

1532
05.06.2025
Олег Головенський

Про сучасні загрози, що потребують нової парадигми підготовки управлінців і фахівців та про нову освітню програму «Національна безпека», Фіртка поспілкувалася з куратором програми, професором кафедри публічного управління та адміністрування Василем Остап’яком.

1871
02.06.2025
Лука Головенський

Про репресії радянською системою українських науковців та лідерів визвольних змагань, про навчання і наукові дослідження Українського Вільного Університету в Мюнхені та його місію української культурної дипломатії Фіртка поспілкувалася з Ларисою Дідковською.  

2928 5
28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

1452

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

148

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

663

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

768

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

1324
08.06.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

1514
02.06.2025

На Прикарпатті завершується весняна посівна кампанія.  

1397
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

1387
07.06.2025

Восьмого та дев'ятого червня християни відзначатимуть свято Трійці.  

3494
01.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

7077
29.05.2025

У четвер, 29 травня, християни відзначають Вознесіння Христове.  

1105
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

44444
07.06.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

36039 1
06.06.2025

В усьому світі санкції, накладені на Росію через її агресію в Україні, стали потужним інструментом, спрямованим на ізоляцію Кремля. Однак, як і у випадку з багатьма іншими, ці заходи не стали перепоною для всіх.  

614
01.06.2025

Другий тур виборів президента Польщі відбувається після того, як жоден з 13 кандидатів у першому турі 18 травня не здобув більше половини чинних голосів.  

681
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

953
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

1039