Новорічний ярмарок: чи є шанс зекономити?

 

Новий рік на носі, тому коломияни активно роблять покупки. Справді, найбільший ажіотаж спостерігається якраз в останні передсвяткові дні, а тому ми вирішили дослідити ціни на новорічному ярмарку та визначили, яке місто виявилося найбільш ощадливим при купівлі та встановленні центральних ялинок.

 

Ціна питання

Цьогоріч маленька півметрова штучна ялиночка обійдеться в двадцять гривень. Трохи більші, від 1, 3 м до 1, 8,  вартують 135 і 225 відповідно. За сосонки такої ж висоти доведеться дати на сотню гривень більше. Так, якщо ялинка заввишки 2, 3 м вартує 270 грн, то така ж сосна  – 450. Коли ж вам до вподоби великі лісові красуні, то з кишені доведеться викласти понад сімсот гривень. Ціни фактично всюди однакові, але в магазині ялинки та сосонки коштують трохи дорожче.

 

Однак найбільше користуються попитом справжні ялинки. Тут вже все вирішує ваше вміння торгуватися. Наприклад, біля універмагу «Коломия» хлопці хочуть за триметрову красуню 110 грн, а неподалік «синього» ринку жінка готова віддати ялинку заввишки 3, 5 м за сотню.

 

А найбільша ваша ялинка скільки вартує? - цікавлюся.  Продавець  демонструє величезну лісову красуню. Більшої на ринку не знайдете, – запевняє.  - Якщо братимете, то віддам за 300, ще й допоможу донести до машини.

 

Менші, метрові ялиночки можна придбати за 55-40 грн. За настільну  півметрову лісову красуню просять 20 грн.
 

Ялинкова мода

Ідуть на «ура» й новорічні прикраси,сувеніри. Найпопулярнішим  є символ прийдешнього року – симпатичний зелений дракон. За найменші статуетки цієї тваринки продавці просять від 10 грн. Іграшки дорожчі – ціни розпочинаються від 20 грн. Крім цього, радує око й різноманіття інших сувенірних подарунків: снігурочки, гномики, діди морози, феї, сніговики. Їхні ціни також цілком доступні. Оригінальні сувеніри ручної роботи, звичайно, значно дорожчі. Дизайнери пропонують цікаві варіанти іграшок та інших традиційних символів Нового року за ціною від 60 грн.

 

Кульки для ялинки продають переважно наборами кількістю від 6 штук. В основному це вироби, завезені з Китаю. Пані Галина якраз обирає на ринку ялинкові прикраси.

 

Звичайно, вигідніше купувати дешеві кульки, але в мене маленька дитина, не дай Бог візьме до рота, – каже жінка. - Сумніваюся, що ці іграшки пройшли належну перевірку. Тому придбаю трохи менше прикрас, але дорожчих.

 

Можна знайти на ринку та в супермаркетах і польського й українського виробництва. Якістю вони не поступаються китайським, більше того – безпечніші. Але дорожчі.  
До речі, не зважаючи на те, що піротехнічні засоби заборонено продавати без спеціальних дозволів, їх на ринку вдосталь. Хтось продає відкрито, хтось дістає з-під прилавка. Добре знаючи, що навіть звичайні бенгальські вогні сумнівної якості можуть призвести до трагічних наслідків.

 

Дешево і сердито?

Найбільше зекономив Львів: на лісову красуню і святкування не витрачено ні копійки з  бюджетних коштів.  Як і тогоріч, допомогли спонсори. Сума чимала -  близько 220 тис. грн. Ялинку до Львова привезли з Пустомит. Її висота становить 20 метрів.  Новорічні прикраси також отримали задарма.

 

А от Івано-Франківськ і Коломия виявилися менш ощадливими.  Цьогорічна хвойна красуня заввишки близько 21 метра обійшлася  Івано-Франківську  в 30 тис. грн , освітлення , прикраси, нові іграшки та ілюмінація ялинки забрали з міського бюджету ще додаткових 180 тисяч  і 25 тисяч  відповідно.

 

Коломийська ялинка трохи менша і має 16 метрів . Але на її оформлення виділили практично таку ж суму, як і на івано-франківську – 20 тисяч гривень. Красуня місцева, з Молодятина.

 

І хоча снігу немає, відчувається святковий настрій. Люди жартують, що на Новий рік доведеться замість сніжок кидатися асфальтом. І попри невтішні  прогнози синоптиків чекають снігу.


 

Оксана Романенчук, для "Фіртки"


Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

740
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

568
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1647
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2938
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2427
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2414

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

450

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

578

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1432

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1507
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

536
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

397
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

773
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

160
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

271
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26892
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

734
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

292
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

295
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

618
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

954 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

819