«Не плисти за течією, бути попереду» — інтерв’ю із засновником БК Вертикаль Олегом Лєпєніним

Про бізнес, компанію, життєві цінності, навчання, найризикованіші вчинки та як бути успішним підприємцем поспілкувалися із засновником БК Вертикаль Олегом Лєпєніним.


БК Вертикаль має статус надійної компанії, яка створює якісні житлові комплекси протягом 10 років. Як думаєте, у чому успіх компанії? Чому люди довіряють вам?

Успіх компанії у команді, лідері, спільних цінностях, бачення, ідеях, безкінечному навчанні та інноваціях. Тому ми й завоювали своє місце на ринку в умовах жорсткої конкуренції.

Нам довіряють, бо ми клієнтоорієнтована компанія від прибиральника до засновника, яка поставила безкомпромісну якість наріжним каменем своєї діяльності.

Що вас привело вас у бізнес? Це було апріорі метою — керувати масштабною компанією чи так склалися обставини?

Так склалися обставини: це були 90-і, крах економіки, мізерні зарплати, тотальний дефіцит, безкінечні можливості. А також драйв та величезне бажання працювати на самого себе та заробляти.

Яким був місцевий бізнес, як тільки ви прийшли у нього, та яким він є зараз? У чому основні відмінності?

У 2000-их держава не цікавилась дрібним і середнім бізнесом, підприємці були залишені самі собі й тому він бурхливо розвивався. Одна з основних відмінностей на сьогодні — це високий поріг входу і ще вища ціна помилки.

Як продаж квартир 10 років тому відрізнявся від звичного зараз?

Змінився геть зовсім. Раніше потрібно було просто працювати. Зараз, щоб продати нерухомість, потрібно працювати багато, важко, креативно, творчо, невпинно, системно, на перспективу... І не факт, що саме сьогодні тобі пощастить.

Чим займалися до БК Вертикаль? Яка у вас освіта?

Все починалось у бурхливі 90-і: «човник», кіоск «Арта» та інші, безкінечні місяці й кілометри у дорозі, потім будівельна компанія «Екстім».

«Перший Віконний Завод» і «Вертикаль» — це вже нові сторінки власного бізнесу, які стали улюбленими дітьми.

Освіта вища технічна — інститут нафти і газу, потім навчання у шведсько-українському проєкті Develop Your Business, різноманітні програми у Києво-Могилянській та Львівській бізнес-школах. Планую пройти навчання для засновників бізнесу Presidents’ MBA у Могилянці. Та головний вчитель — це, безумовно, життя з щоденним набиттям ґуль на чолі.

Повернемось у часі до звичної роботи, якою вона була ще до всіх карантинних обмежень. Як зазвичай проходить ваш робочий день?

Зазвичай з 08:00 до 20:00 — зустрічі, знайомства, перемовини, наради,  розмови, аналіз, роздуми, рішення. У часи карантину завдань стало більше, тому засиджуюсь за документами до опівночі. Всього не опишеш.

Ви не лише засновник БК Вертикаль, а й директор «Першого віконного заводу». У чому складність управління одразу двома великими компаніям?

Одночасно та якісно управляти одразу двома немаленькими компаніями дуже складно. Тому Першим Віконним Заводом успішно керує виконавчий директор.

Основні правила Олега Лєпєніна як успішного підприємця.

Стався до людей так, як ти хочеш, щоб ставились до тебе.

Нам всім платить зарплату одна-єдина людина — Клієнт.

Як думаєте, чому в Івано-Франківську так багато будівельних компаній? Як ставитесь до конкуренції?

Мабуть, так історично склалось. Висока конкуренція робить нас сильнішими.

Ви вже досягли тієї мети, яку, можливо, ставили собі раніше стосовно бачення себе у бізнесі?

Досяг чергової мети, поставив собі іншу. Мета, яка мотивує тебе, повинна бути завжди.

Яким був найризикованіший вчинок у вашому житті, пов’язаний з роботою?

Ризикованих вчинків було багато, всіх і не згадаєш. З плином часу я переосмислюю та переоцінюю їх, тому нема най-най-най.

У вас багаторічний досвід ведення бізнесу, ви пережили не одну кризу. Як компанії пройти нелегкий період, залишившись помітним гравцем на ринку?

Не плисти за течією, мати стратегічний план, бути попереду конкурентів в прийнятті непопулярних управлінських рішень.


5 бліц-питань

Улюблена марка авто: Hyundai, KIA

Улюблена страва: гречка

Чим пишаєтесь найбільше у житті: родиною

Найважливіша якість у людині: порядність

Що потрібно, щоб почуватися щасливим: ловити моменти щастя


18.06.2020 11680
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

572
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

443
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

7741 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2525 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1893
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2374

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

535

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

533

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

611

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

1006
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

156
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

355
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

487
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

271
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

390
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

515 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

806
01.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5642
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

269
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

368
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

383
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

488