Не боятися бути Богданом Хмельницьким

 

 

Ми всі бачимо, як країна котиться в яму. І думаємо: десь буде дно ями, а потім хтось дуже розумний придумає для нас, як піднятися нагору. І ми, як той м’ячик, відіб’ємося від дна і опинимося миттєво на самому верху серед найрозвинутіших країн світу.

Але дна не видно. Натомість еліта, на яку ми мали б сподіватися, показує себе не з кращого боку. І ми теж дискредитуємо її, чекаючи від неї тільки поганих вчинків, і не допомагаємо власними силами.

Що ж тоді? Виїхати з цієї країни? Але ж не всі це зможуть зробити, а ті що виїдуть, до кінця життя відчуватимуть себе емігрантами-приблудами.

Бехвихідь? Ні! Згадайте про Богдана Хмельницького. Він був сотником козацького війська. З погляду сьогоднішнього дня – яскравий представник середнього класу. Але його гідність образили і він зробив переворот в європейській політиці. Зовсім не перебільшую, бо Богдан Хмельницький в умовах чіткої ієрархічності феодалізму і бездержав’я українців створив козацьку державу, змусив рахуватися з нею міжнародну спільноту і заклав початок занепаду шляхетської Речі Посполитої.

Майбутній гетьман Козацької України і його сім’я зазнали страждань через свавілля польської шляхти. Тоді Богдан Хмельницький спробував легальним шляхом домогтися сатисфакції через скарги до польського короля, але не почув відповіді. Так і сьогодні тисячі українців відчувають себе безправними і постійно зіштовхуються з наругою чи бездіяльністю зі сторони органів влади.

Але Богдан Хмельницький поділився зі своїми болями з іншими українцями і відчув їх підтримку. Перед ним не стояло питання його меншовартості в порівнянні з сильними світу сього. Він зробив революцію в собі і в серцях інших людей.

А ми? Українці, які є розумними, порядними і патріотичними, змушені щоденно терпіти правління тупих, зажерливих і аморальних можновладців. І всі чекають, що хтось з опозиції очолить нас для спротиву антинародному правлячому режиму.

А немає кому… Але подумайте – якщо козацький ватажок в умовах середньовічного інформаційного колапсу зумів донести свою думку до тисяч українців, запалив їх до героїзму і переміг, то ми в умовах Інтернету, масових ЗМІ і глобалізованого світу зобов’язані змінити Україну на краще. Нічого не залишається, як повірити в себе і зрозуміти – Богданом Хмельницьким мусиш бути ти!

 

Опубліковано у виданні – Галичина. – Івано-Франківськ, 2013. – 5 вересня. – С.3.


07.09.2013 Сергій Адамович 1345 5
05.10.2022
Тіна Любчик

Музиканти організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії.

264
26.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

714
21.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1399
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2962
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1269
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1507

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.  

341

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1228

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1814 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

2034
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

321
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

648
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

857
05.10.2022

Волонтерською діяльністю о. Йосафат Бойко займається вже давно, однак з початком повномасштабного вторгнення почав працювати ще інтенсивніше.

131
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

378
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

941
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

826
01.10.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

680
06.10.2022

До слова, Кабінет Міністрів підготував законопроєкт про кримінальну відповідальність за отримання російського паспорта.

50
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

322
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

506
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

611