Нагороди, звернення і обмеження: підсумки 23-ї сесії Івано-Франківської облради (фото)

Відбулася 23-а сесія Івано-Франківської обласної ради сьомого демократичного скликання. Загалом депутати за 6 годин роботи розглянули понад 60 питань.


Перед початком роботи голова обласної ради Олександр Сич та голова ОДА вручили державні та обласні відзнаки мешканцям Івано-Франківщини. Разом з цим керівники області вручили прикарпатцям Посвідчення бійця-добровольця АТО.

Першим народні обранці обговорили питання щодо виконання Державного Гімну України, молитви та хвилини мовчання на вшанування пам’яті загиблих за незалежність та цілісність держави в навчальних закладах області.

Розгляд питань порядку денного продовжився обговоренням звернень обласної ради до центральних органів державної влади.

Вони стосувалися недопущення екстрадиції громадян до Російської Федерації, вжиття невідкладних заходів для недопущення знищення галузі лісового господарства та врегулювання статусу лісів, перевірки дотримання дочірнім підприємством Національної акціонерної компанії "Надра України" "Західукргеологія" вимог законодавства у сфері геологічного вивчення надр, приведення Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015. №2494 "Про затвердження Кодексу газорозподільних систем" у відповідність до Закону України "Про ринок природного газу", законодавчого врегулювання перерахунків пенсій колишнім державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування.

Також депутати заслухали інформацію про виконання обласного бюджету за перше півріччя 2018 року, а також інформацію прокурора області та начальника Головного управління Національної поліції в області про результати їх роботи.

Потім депутати облради затвердили зміни до перспективного плану формування територій громад області.

Низка питань, які отримали підтримку депутатського корпусу, стосувалися доповнення Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2016-2022 роки, внесення змін до одинадцяти діючих обласних програм та прийняття шести нових.

Серед іншого, депутати схвалили блок кадрових питань та проектів рішень, спрямованих на впорядкування майна і земельних ділянок спільної власності територіальних громад області.

Згодом депутати внесли зміни до Регламенту облради сьомго демократичного скликання. Йдеться про можливість обмеження права особи бути присутньою на пленарному засіданні ради у випадку вчинення нею будь-яких дій, що перешкоджають роботі ради, її органів та депутатів, а також з метою недопущення протиправних дій (вчинення бійки, хуліганських дій, появи у нетверезому стані, викриків тощо).

Як відзначив голова постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, етики та регламенту Михайло Торб’як, таке рішення жодним чином не обмежує право людей перебувати в сесійному залі. У свою чергу, голова обласної ради додав, що зміни запропоновані виключно з метою забезпечення правопорядку під час проведення сесійних засідань.

Депутати затвердили нову обласну соціальну програму "Розвиток пластового руху Прикарпаття" на 2018-2022 роки. Таке рішення було прийнято на пленарному засіданні 23-ої сесії обласної ради 21 вересня 2018 року.

Програма має на меті поширення та популяризацію пластової методики виховання, яка сприяє формуванню патріотичної свідомості, здорового способу життя, активної громадянської позиції, лідерських якостей, фізичного розвитку дітей та молоді Прикарпаття.

"Пластовий рух має свою методику патріотичного виховання дітей та молоді. І вона відрізняється від совєтського пропагативного виховання. Адже, на відміну від піонерів, до яких входили майже 100% дітей, у Пласт діти йдуть добровільно. Там немає оплати за виховну роботу. Там працюють саможертовно тільки ті, що хочуть працювати і розуміють, який вклад ця організація робить у соціально-патріотичному вихованні підростаючого покоління. Тому Програма розвитку пластового руху Прикарпаття навіть є запізнілою. Ми до цього часу намагалися допомагати, створили дитячо-юнацький пластовий центр. Пласт бере участь у Конкурсі проектів серед молодіжних організацій. Але він все одно потребує підтримки, а відповідно - і грошей", - мотивував актуальність прийняття Програми голова обласної ради Олександр Сич.

На реалізацію Програми передбачено орієнтовані обсяги фінансування з обласного бюджету на 2018-2022 роки в сумі понад 4 мільйони гривень.

У 2018 році за кошти обласного бюджету планується видати перший з трьох запланованих томів наукової праці "Західноукраїнська Народна Республіка 1918-1923. Енциклопедія", яка готується науковцями Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Це передбачено рішенням обласної ради "Про внесення змін до обласної комплексної програми "Відзначення в області 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки і 100-річчя Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки" на 2018-2019 роки".

Раніше в рамках Програми на 2018 рік було заплановано фінансування видання наукової праці у розмірі 300 тисяч гривень. Відтак, завдяки збільшенню фінансування даного заходу на 150 тисяч гривень, перший том енциклопедії буде виданий вже до кінця 2018 року.

Ще два томи праці будуть видаватися за кошти обласних бюджетів Львівської і Тернопільської областей.

Загалом, обійшлося без скандалів, блокувань трибуни та пікетів.


підготував Ростислав Ковтун

 

Фотогалерея


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1142
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2833
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

992
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1053
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1063 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3139 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

919

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

788

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1099
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

164
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2359
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1158
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

459
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15079
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7391
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

825
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

388
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

298
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

384
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

671
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1119