На Прикарпатті радились лісівники

 

З ініціативи Івано-Франківського територіального управління Держгірпромнагляду в Івано-Франківській області відбулася спільна з Івано-Франківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства нарада.

 

Присутніми на нараді були начальник управління в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері, на транспорті та зв’язку Держгірпромнагляду України Володимир Ткачов, керівники відповідних структур, директори підпорядкованих підприємств та суб’єкти господарської діяльності, які займаються лісозаготівельними роботами.

 

В своїй доповіді на нараді начальник інспекції державного нагляду за промисловою безпекою та охороною праці в АПК та СКС Михайло Ковалюк детально зупинився на недоліках в дотриманні вимог законодавчих і нормативно-правових актів з питань охорони праці в Івано-Франківському обласному управлінні лісового і мисливського господарства, підпорядкованих йому підприємствах та в інших суб’єктів господарської діяльності, які займаються лісозаготівельними роботами.

 

Спеціаліст з охорони праці Державного агентства з лісових ресурсів України Андрій Мусійовський, в свою чергу, проаналізував стан охорони праці в галузі, згідно висновків спільної з ЦК профспілки перевірки в ряді областей, рівень виробничого травматизму, запобіжні заходи та відповідальність за дотримання норм безпеки праці в держлісгоспах. Конкретніше доповідач зупинився на тому якою є ситуація в Івано-Франківській області.

 

Свою точку зору на безпеку в роботі висловили керівники Делятинського та Вигодського держлісгоспів. За їх словами, нещасні випадки змушують по-іншому дивитися на свою роботу та, зокрема, на підбір кадрів, оскільки, весь тягар в охороні праці лягає на керівників. Особливо актуальною є проблема для Вигодського держлісгоспу, для якого минулий рік став найфатальнішим серед 400 галузевих підприємств України. Його керівник запевнив у тому, що всі проблеми усунуто. Також він висловив пропозицію, яку підтримали присутні – щоб за безпеку праці відповідав не лісгосп а підрядник, який працює на тій чи іншій ділянці лісу.

 

На відповідальності щодо набору працівників наголосив начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Олексій Голубчак.

 

Представник одного з приватних лісозаготівельних підприємств наголосив на тому, що необхідно привести до єдиного порядку документацію та інструктаж. Хоча, на думку підприємця, це не гарантує повної відсутності нещасних випадків. В першу чергу, працівники мають бути висококваліфіковані та досвідчені, оскільки, в лісозаготівельній галузі не можуть працювати люди з вулиці.

«Всі лісозаготівельні підприємства є платниками до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, – резюмував начальник територіального управління Держгірпромнагляду в Івано-Франківській області Володимир Креховецький. – Тому мають право вимагати від нього проведення навчань для своїх працівників. Час агіток і плакатів минув, необхідно працювати по-новому. Ми, в свою чергу, хочемо допомогти бізнесу, відновити культуру виробництва». Також було відмічено, що протягом трьох останніх років жодних профілактичних робіт Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України не проводив.

 

Начальник управління в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері, на транспорті та зв’язку Держгірпромнагляду України Володимир Ткачов у підсумку наради, поінформував про ситуацію з травматизмом в державі, наголосивши на тому, що лісова галузь претендує на найбільш травмонебезпечну та перечислив всі необхідні заходи яких необхідно вжити і вже вжито Держгірпромнагялдом України щоб цього не допусти.

 

 

Читайте також:

На Прикарпатті лісники відповідатимуть за зрубані ялинки

Прикарпатські лісівники відповідатимуть за самовільну рубку лісу


08.04.2012 2176 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

676
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

380
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14093 13
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1610
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

901
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6216

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

671

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1496

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1305

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1190
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

547
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

686
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1612
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

629
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

917
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5957
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13777
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

290
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

584
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

511
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

824 2