На допомогу абітурієнтам: професії оновленої України

Сьогодні і роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги. Зважаючи на зміну ситуації на ринку праці, труднощі з працевлаштуванням, розмови про об’єднання університетів, зробити перший крок у професію цьогорічним випускникам без допомоги буде нелегко.

На основі поточних тенденцій експерти прогнозують, що найпотрібнішими в Україні після війни будуть будівельники, архітектори, інженери, енергетики, програмісти, нафтовики тощо.  Але, щоб бути фахівцем у цих сферах, потрібна насамперед відповідна освіта.

Професії, на які найближчими роками буде реальний і сталий попит, найбільш широко на теренах заходу України представлені в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (ІФНТУНГ).

Почнемо з енергетиків і нафтовиків, які повинні забезпечувати енергетичну незалежність країни після війни та відбудову енергетичних об’єктів.

У ІФНТУНГ вступники зможуть освоїти особливості нафтогазової справи та обладнання, альтернативної енергетики, розробки власних родовищ, електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, геології та геофізики. Провідні нафтогазові та енергетичні компанії України (НАК Нафтогаз, АТ Укрнафта, Укргазвидобування, ДТЕК й ін.) стимулюють кращих студентів стипендіями.

Значна кількість інфраструктури в країні потребує відновлення та модернізації. Потребу у фахівцях будівельної сфери університет готовий закрити підготовкою спеціалістів у сфері архітектури та містобудування, будівництва, зокрема енергоефективних споруд, супутніх для будівництва професій.

Сфера ІТ продовжує розвиватися, тож попит на кваліфікованих фахівців у галузі програмування, аналітики та кібербезпеки зростатиме. Підготовка фахівців в ІТ-сфері належить також до переваг ІФНТУНГ. Цьому сприяє потужна команда викладачів та стейкхолдерів. До слова, нещодавно університет одержав відзнаку «Золотий освітній партнер 2023 року» від відомої в Україні і за кордоном ІТ-компанії «Soft Serve».

Університетський пріоритет  – це інженери, оскільки саме вони – двигуни прогресу. Інженери працюють у різних сферах виробництва й промисловості: машинобудуванні, нафтогазовій сфері, будівництві тощо та задіяні буквально на кожній стадії створення продукту чи конструкції. ІФНТУНГ готує інженерів: конструкторів, технологів, проєктувальників, енергетиків, електриків, робототехніків, нафтовиків, інженерів у сфері телекомунікацій тощо. Здібні та перспективні майбутні інженери в рамках дуальної форми навчання працевлаштовуються за фахом зі студентської лави.

Широко представлені в ІФНТУНГ й інші спеціальності, 11 з них – унікальні для нашого регіону. Університетська спільнота переконана, що для відбудови післявоєнної країни потрібні будуть і економісти, і екологи, і маркетологи, і управлінці, і перекладачі, і документознавці, і фахівці туристичної сфери. Кожен, хто здобуває вищу освіту і прагне бути добрим фахівцем, буде корисним для країни. 

Проте, якщо у вас розвинене просторове мислення,  логіка та ви маєте технічний склад розуму й схильність до точних наук, обирайте спеціальності, які так потрібні для відновлення Батьківщини після війни!

Дізнайтеся більше про спеціальності ІФНТУНГ: 

https://nung.edu.ua/department/pryymalna-komisiya/01-cpetsialnosti-osvitni-prohramy

Реклама

Фотогалерея


19.03.2024 1673
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3658
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

12171 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2471
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2322
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3294
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5331

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

1123

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1566

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2091

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1792
28.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

360
24.05.2024

Посівна кампанія в Івано-Франківській громаді в розпалі.   

253
27.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

387
24.05.2024

Цьогоріч Молитовний сніданок відбувся під гаслом “Незламність. Віра. Стійкість”.  

753
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9290
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1107
27.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20990
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

159
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

358
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

821
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

1514 8