На чому заробити в Україні з урахуванням положень соціології Герта Хофстеде

Герт Хофстеде (Geert Hofstede) - відомий голландський соціолог, який провів великий міжкультурний дослідження понять і цінностей, що використовуються в різних країнах. Ці дослідження були опубліковані в його книзі "Культурологія: п'ять розмірів культур" (Culture's Consequences: Comparing Values, Behaviors, Institutions and Organizations Across Nations), виданій у 1980 році.
В основі положень Хофстеде лежить ідея того, що культура має визначені характеристики, які впливають на поведінку людей і прийняття рішень
Дослідження Герта Хофстеде можуть надати корисної інформації для підприємців, які хочуть вести бізнес в Україні.

Спочатку розглянемо культуру України.

Згідно з дослідженнями Герта Хофстеде, Україна має такі характеристики культури:
  • Високий рівень індивідуалізму: Україна відноситься до країн з високим рівнем індивідуалізму, що означає, що українці зазвичай надають пріоритет особистим цілям та успіху, а не колективним. Українці також мають тенденцію до конкуренції та індивідуальної відповідальності.
  • Високий рівень уникання несприятливих ситуацій: Характеризує той факт, що українці зазвичай уникають ризиків та уникнення несприятливих ситуацій має високий пріоритет. Це може мати вплив на бізнес-рішення, де українські менеджери можуть бути більш обережними та обдуманими.
  • Високий рівень маскулінності: Україна має високий рівень маскулінності, що означає, що в культурі більш акцентується на традиційних чоловічих ролях, таких як конкуренція, успіх та лідерство. Це може відображатися у стереотипах щодо ролі жінок у суспільстві.
  • Високий рівень нестабільності: Україна має високий рівень нестабільності, що може відображати високий рівень невизначеності та ризику в політичній та економічній сферах.
  • Високий рівень контролю: Україна має високий рівень контролю, що може відображатися у високій ролі влади та ієрархії в організаціях та суспільстві загалом.

А тепер перейдемо до бізнесу.

Оскільки Україна має високий рівень індивідуалізму, бізнес, який пропонує персоналізовані продукти та послуги, може бути досить успішним.
Наприклад, бізнес, що пропонує індивідуальні консультації з бізнес-розвитку або надає персональні послуги з візажу та стилізації волосся, можуть бути добре прийняті в українському ринку.
Оскільки Україна має високий рівень уникання несприятливих ситуацій, підприємництво, яке пропонує безпечні, стабільні продукти та послуги, може мати більш широкий ринок. Наприклад, бізнес, який пропонує безпечні, екологічно чисті продукти, може мати перевагу в Україні.
Оскільки Україна має високий рівень нестабільності, бізнес, який може адаптуватися до змін, може бути досить успішним. Наприклад, бізнес, який працює зі стратегіями більшої гнучкості, щоб швидко реагувати на зміни в економічному та політичному середовищі, може мати перевагу в Україні.
З урахуванням високого рівня контролю та ієрархії в українському суспільстві, бізнес-ідеї, які підтримують структурованість та організованість, можуть бути досить успішними в Україні. Наприклад, бізнес, який пропонує систему управління та організації бізнесу для інших компаній, може бути великою користю для клієнтів в Україні.
Загалом, бізнес, який може пристосуватися до особливостей українського суспільства та культури, може бути досить успішним. Це означає, що підприємці мають бути готовими до праці в умовах невизначеності, здатність робити швидкі зміни та адаптуватися до нових умов, а також бути чутливими до потреб та побажань клієнтів.
Окрім того, в Україні є декілька галузей, які зазвичай мають високу популярність, такі як інформаційні технології, сільське господарство та продукти харчування, будівельна індустрія, медицина та фармацевтика. Проте, перед вибором конкретної галузі, підприємець має провести детальне дослідження ринку та зрозуміти, які продукти та послуги будуть найбільш вигідними в контексті української культури та бізнес-середовища.


25.02.2023 Василь Масюк 4354
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1876 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1261
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5051
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

14441 7
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3419 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3243

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1073

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2435

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2385

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2937
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

200
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1364
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1138
13.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

618
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

531
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

873
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

843
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21812
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

358 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

823 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

626
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

1093