На чому заробити в Україні з урахуванням положень соціології Герта Хофстеде

Герт Хофстеде (Geert Hofstede) - відомий голландський соціолог, який провів великий міжкультурний дослідження понять і цінностей, що використовуються в різних країнах. Ці дослідження були опубліковані в його книзі "Культурологія: п'ять розмірів культур" (Culture's Consequences: Comparing Values, Behaviors, Institutions and Organizations Across Nations), виданій у 1980 році.
В основі положень Хофстеде лежить ідея того, що культура має визначені характеристики, які впливають на поведінку людей і прийняття рішень
Дослідження Герта Хофстеде можуть надати корисної інформації для підприємців, які хочуть вести бізнес в Україні.

Спочатку розглянемо культуру України.

Згідно з дослідженнями Герта Хофстеде, Україна має такі характеристики культури:
  • Високий рівень індивідуалізму: Україна відноситься до країн з високим рівнем індивідуалізму, що означає, що українці зазвичай надають пріоритет особистим цілям та успіху, а не колективним. Українці також мають тенденцію до конкуренції та індивідуальної відповідальності.
  • Високий рівень уникання несприятливих ситуацій: Характеризує той факт, що українці зазвичай уникають ризиків та уникнення несприятливих ситуацій має високий пріоритет. Це може мати вплив на бізнес-рішення, де українські менеджери можуть бути більш обережними та обдуманими.
  • Високий рівень маскулінності: Україна має високий рівень маскулінності, що означає, що в культурі більш акцентується на традиційних чоловічих ролях, таких як конкуренція, успіх та лідерство. Це може відображатися у стереотипах щодо ролі жінок у суспільстві.
  • Високий рівень нестабільності: Україна має високий рівень нестабільності, що може відображати високий рівень невизначеності та ризику в політичній та економічній сферах.
  • Високий рівень контролю: Україна має високий рівень контролю, що може відображатися у високій ролі влади та ієрархії в організаціях та суспільстві загалом.

А тепер перейдемо до бізнесу.

Оскільки Україна має високий рівень індивідуалізму, бізнес, який пропонує персоналізовані продукти та послуги, може бути досить успішним.
Наприклад, бізнес, що пропонує індивідуальні консультації з бізнес-розвитку або надає персональні послуги з візажу та стилізації волосся, можуть бути добре прийняті в українському ринку.
Оскільки Україна має високий рівень уникання несприятливих ситуацій, підприємництво, яке пропонує безпечні, стабільні продукти та послуги, може мати більш широкий ринок. Наприклад, бізнес, який пропонує безпечні, екологічно чисті продукти, може мати перевагу в Україні.
Оскільки Україна має високий рівень нестабільності, бізнес, який може адаптуватися до змін, може бути досить успішним. Наприклад, бізнес, який працює зі стратегіями більшої гнучкості, щоб швидко реагувати на зміни в економічному та політичному середовищі, може мати перевагу в Україні.
З урахуванням високого рівня контролю та ієрархії в українському суспільстві, бізнес-ідеї, які підтримують структурованість та організованість, можуть бути досить успішними в Україні. Наприклад, бізнес, який пропонує систему управління та організації бізнесу для інших компаній, може бути великою користю для клієнтів в Україні.
Загалом, бізнес, який може пристосуватися до особливостей українського суспільства та культури, може бути досить успішним. Це означає, що підприємці мають бути готовими до праці в умовах невизначеності, здатність робити швидкі зміни та адаптуватися до нових умов, а також бути чутливими до потреб та побажань клієнтів.
Окрім того, в Україні є декілька галузей, які зазвичай мають високу популярність, такі як інформаційні технології, сільське господарство та продукти харчування, будівельна індустрія, медицина та фармацевтика. Проте, перед вибором конкретної галузі, підприємець має провести детальне дослідження ринку та зрозуміти, які продукти та послуги будуть найбільш вигідними в контексті української культури та бізнес-середовища.


25.02.2023 Василь Масюк 1047
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

417
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

367
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

814
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11085 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1412
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2715

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

135

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

654

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

1970

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1047
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

76
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1234
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

625
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

173
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

305
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

402
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

712
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3402
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

196
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

392
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

688
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

883