Робота рятувальника складна і відповідальна, вона вимагає від особового складу пожежно-рятувальних підрозділів високої майстерності, уміння працювати в умовах психологічних і фізичних навантажень.
Такі уміння і навики досягаються шляхом наполегливих тренувань, щоб дії кожного із рятувальників були доведені до автоматизму, а чергова варта діяла, як злагоджений механізм. Для цього існує школа підвищення оперативної майстерності, де бійці оперативних підрозділів вчаться працювати в умовах, наближених до реальних. Такі заняття пройшли 18 березня на базі ДПРЧ-18 м. Бурштин У ДСНС в області. Свою професійну майстерність вдосконалювали начальники територіальних підрозділів У ДСНС в області.
Програма заходів складалася з двох частин: теоретичної та практичної.
Теоретична частина відбувалася у вигляді лекції, на яких вивчалася організація професійної підготовки особового складу в підрозділах У ДСНС в області та доводилися певні відомчі накази, план дій при загрозі виникнення НС. Також присутнім була запропонована низка тем для написання рефератів.
Програма практичних занять включала вдосконалення професійних навичок за двома напрямками.
У першому це було проведення тактико-спеціального навчання на тему: «Гасіння пожежі головного трансформатора ГТ-5 Бурштинської ТЕС», а в другому були проведені практичні заняття підвищення майстерності щодо рятування людей на водних об’єктах області із залученням плав засобів, надання першої медичної допомоги потерпілим на воді та надання першої медичної допомоги потерпілим під час ураження електричним струмом.
Заняття завершилися підбиттям підсумків.