Мостика шкода...

 

Якось за бабці Австрії у місцевості, де мешкала моя родина, австрійська влада на радість місцевих жителів збудувала нового широкого, як на ті часи, моста через гірську річку.

Ґазди не могли натішитися – якщо раніше переправа тривала досить довго і часто була небезпечною, то тепер можна було по-панськи навіть не злазити з воза.

Якось тим мостом їхав мій дід. Аж бачить: коло мосту роззувається знайома старша жінка.

- Шановна, а ж вже не треба брести рікою – для того й моста збудували, щоб не брести.

На що зі здивуванням почув:

Е-е-е, паночку, – мостика шкода...

Ось так колись люди ставилися до спільного добра.

Та що колись. Коли вже у незалежній Україні роздавали "Юліну тисячу", а по суті повертали конфісковані у старших людей совєтські заощадження, мій батько її не взяв.

- Таж Україна і так бідна, а моєї пенсії мені і так вистарчає.

Цікаво, що на це сказали б депутати Верховної ради України, які до своїх мільйонів добирали ще й грошима на "поправлення здоров'я" та іншими пільгами.

Нещодавно на Львівському каналі ЗІК ішла знакова недільна передача "Люстрація" – перевіряють наших обранців до Верховної ради на вошивість – чи реалізовують вони свої передвиборчі обіцянки. І у цьому сенсі це одна з найефективніших антикорупційних програм в нашій країні, яку я знаю. Так от – ведучий запитує депутатів від "Батьківщини", ВО "Свободи" та одного незалежного – а чого це ви не бережете народних коштів – все літаками та літаками літаєте до столиці та з столиці. Співрозмовники одразу почали божитися, що ні-ні – жодного разу літаком не літали – все тільки потягом.

Не знаю, як там ці конкретні депутати – вони не з Львівщини. А от наші львівські обранці – інша справа. Мені приходиться досить часто літати літаком до тієї ж столиці і назад – підкреслюю – не за кошти українських платників податків! – і що бачу: повний комплект наших борців з вертолітними площадками Віктора Януковича!

Звісна справа: коли літак у п'ятницю ввечері летить з Києва до Львова, то наших обранців гонить туди пильна державна справа. Ну а коли у понеділок вранці вони повертаються до Києва, то тим більше.

Пригадую злиденний і буремний початок 90-х, коли справді творили, а не розкрадали державу – як мило було бачити весь львівський депутатський корпус у 91/92 потязі Львів-Київ. Тут і В'ячеслава Чорновола можна було зустріти, і Михайла Гориня – не гребували. А потім ще й говорити до півночі у скромному вагоні-ресторані з однією канапкою. Було...

А тепер ще вчорашній студент і борець з корумпованою мафією Юрій Михальчишин по-панськи не опускається до якогось занюханого потяга – творець нації, однак.

Полум'яна борчиня Ірина Фаріон, обновивши шубки, – туди ж. Не одній бо Гані Герман шубки належаться – ми ж бо з нею боремося:) Бо ж життя вдалося! Або по-галицьки "Встроїла си"

Ну а новообраний зам голова Верховної ради Руслан Кошулинський – то йому Бог прописав. Наступного разу може і гвинтокрилом – але то поза нашими очима – дуже вже високо. І т.д.

Ну а в аеропорту вже чекає зграя холопів на джипах – треба ж царственні особи розвести по хатах – хоча це вже не державним коштом. Серед "пацанів" у "пацанів" та "пацанок" є свої люди.

Скажете, неправда? Так то на мітингу у галицькій провінції можна оповідати тим самим сердешним бабусям. Я ж сам бачив – і то не раз.

Отаке-то, товариство, як люблять казати у ВО "Свободі"...

І "мостика їм не шкода", хоч Україна при таких народних обранцях як була бідною, так і залишиться.

Далі про це тут


25.05.2013 Тарас Возняк 1514 7
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1545
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

774
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

930
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2008
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3512
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2410 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

751

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

657

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

631

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

648
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10291
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1140
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5208
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

950
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2748
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1139
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

342
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

662
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

571
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

620
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

976 2