Митці дбають про духовний бік «Євро-2012»

Поки уряди України та Польщі будують стадіони та розвивають інфраструктуру, митці дбають про духовний бік «Євро-2012». За їхнім задумом, чемпіонат має стати справжнім культурним переворотом в історії світового футболу, інформує Німецька хвиля.

Очолив футбольно-мистецький рух грузинський режисер та драматург Рагулі Власідзе. На його переконання, «Євро-2012» – чудовий шанс для України яскраво заявити про себе на світовій арені. «Я хочу, щоб уся Європа побачила український народ. Щоб наш чемпіонат запам’ятався на всю Європу!» Добра слава України його хвилює не випадково, адже він живе тут уже багато років і вважає її рідною.

Килим розміром з футбольне поле

Суть мистецького проекту Власідзе в тому, щоб час, який залишився до відкриття чемпіонату, перетворити на справжній міжнародний фестиваль футболу. Центральним у ньому буде створення велетенського килима, який матиме розміри футбольного поля. І це буде не просто килим. Кожен охочий зможе зав’язати на ньому свій вузлик – на знак єднання України і Європи. Таких вузликів буде близько двох мільйонів.

Оздоблять витвір символічно – українською вишивкою та прапорами країн-господарів чемпіонату. За задумом Власідзе, на церемонії відкриття «Євро-2012» килим розстелять на полі стадіону, а потім гелікоптерами піднімуть у небо: «Килим буде плестися у Львові, Харкові, Донецьку, Києві, Варшаві, а потім у Парижі, Лондоні. Навіть УЄФА вже йде до того, щоб ми об’єдналися. І те, що ми сплетемо на цьому килимі, стане ніби «тріумфальною аркою» для наступного чемпіонату».

Булави з наконечниками-м'ячами


Крім того, завдяки Власідзе і коломийському гончареві Сергію Никоровичу Україна отримає неповторні та ексклюзивні символи турніру – керамічні булави з кінцівкою у вигляді м'яча. Під час чемпіонату їх мають подарувати найвизначнішим гостям «Євро-2012», розповідає митець: «Ми вже підготували 12 супер-булав. Усі різні і присвячені почесним гостям – президентам України та Польщі, президентові УЄФА Мішелю Платіні та іншим видатним людям, які щось роблять для українського спорту, і не тільки українського».

Важливе місце серед мистецьких проектів відводиться також першій у світі іконі із зображенням Божої Матері з Ісусом на руках з футбольним полем та м’ячем. Ікону, що має допомагати в культурі і спорті, охрестили «Радість Господа в любові». Створив її прикарпатський іконограф Василь Стефурак. «Створювалась вона приблизно так, - пригадує Стефурак. - Коли я познайомився з паном Рагулі, він ознайомив мене зі своїм задумом. Я дуже захопився цим і власне на основі таких асоціацій створив ікону. Цей образ має ще й на меті має віронавчальну особливість – показати на прикладі двох народів, як можна об'єднувати людей».

Футбольна ікона

Найбільш інтригуючим дійством було освячення ікони. До останнього ніхто не знав, як духовенство поставиться до такої нетрадиційної святині. «Це є добрий знак. Ми подивилися – єресі немає, і тому ми поблагословили. Хай у добрий шлях, у добру путь іде. Попробуємо цього разу з Богом зробити щось добре», - сказав владика Коломийсько-Чернівецької єпархії кир Микола Сімкайло під час церемонії освячення символів чемпіонату.

Зараз підготовка до фестивалю і процес створення сувенірів вийшли на завершальний етап. Уже в листопаді має відбутися масштабна презентація проекту в Україні і за кордоном. А саме фестивальне дійство розпочнеться весною 2011-го. Як обіцяє Рагулі Власідзе, любителів футболу чекає багато цікавих сюрпризів.


08.11.2010 3301 0
Коментарі (0)

24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

668
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

758
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

725 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

2318 2
14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

1355
12.06.2025
Тетяна Дармограй

У першому півріччі 2025 року мобілізацію на Івано-Франківщині проводили з використанням нових електронних систем та оновлених процедур. Які зміни в мобілізації діють та що ще планують удосконалити, розповідає Фіртка.

7150

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

485

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

306

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

926

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

1042
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

976
12.06.2025

Все більше людей відмовляються від дієт і переходять до інтуїтивного харчування — підходу, що вчить слухати тіло, а не рахувати калорії.  

705
08.06.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

1762
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7146
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

613
13.06.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3635
07.06.2025

Восьмого та дев'ятого червня християни відзначатимуть свято Трійці.  

3821
20.06.2025

Генеральний директор-художній керівник Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Ростислав Держипільський розповів про трансформацію глядацької аудиторії за роки його керівництва.  

3909
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

162
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

474
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

920
16.06.2025

Більше довіряють Президенту мешканці Заходу — серед них 73% довіряють Володимиру Зеленському проти 61-63% в інших регіонах.  

1135