Містять багато вітамінів та корисних елементів: топ-12 найбільш корисних осінніх продуктів

Головний принцип здорового харчування — вживання сезонних продуктів. Природа дбає про свої творіння, саме тому вона дає тільки те, що потрібно в певний час року. Отримати максимальну кількість вітамінів і запастися ними на всю зиму можна, якщо вживати найкорисніші сезонні продукти.

Про це пише Terra Woman, передає Фіртка.

Щоб восени не хворіти і радіти життю, необхідно усього лише додати в меню якомога більше корисних сезонних продуктів, про які ми і розповімо в сьогоднішньому огляді.

1. Яблука

Солодкі або кислі, сирі або запечені - яблука хороші для здоров'я у будь-якому вигляді. Головне - переконайтеся, що з'їдаєте яблука разом зі шкіркою, оскільки саме в ній і зосереджена велика частина антиоксидантів, клітковини і флавоноїдів. А ще корисно розжовувати яблучне насіння - так ви збагатите організм йодом.

2. Брюссельська капуста
А чи знаєте ви, що усього пів склянки брюссельської капусти містить добову порцію вітаміну Д? Знайшлося в ній місце і іншим з'єднанням - фолієвій кислоті і залізу. Будучи правильно приготованою, брюссельська капуста дивує божественним смаком і ніжною текстурою. Спробуйте об'єднати її з гострим або пікантним соусом - навіть бальзамічний оцет буде доречний. 

3. Пастернак

Не плутайте цей коренеплід з морквою - загального у них тільки форма. Кухарі відмічають його дивовижний солодкуватий, майже горіховий смак, і радять додавати його для розкриття смаку у страви з рисом і картоплею, в супи і соуси. Ну і не забуваємо про користь для здоров'я - пастернак виступає хорошим джерелом калію і клітковини.

4. Груші

Казково солодкий смак цих плодів вже сам по собі є вагомою причиною, чому варто якомога частіше є груші. Не забуваємо також про те, в них міститься гідна порція вітаміну С, клітковини, пектину і міді. Ну а оригінальні рецепти зі свіжими або приготованими грушами - окремий привід купити кілограм-другой і приготувати щось особливе сьогодні на вечерю. 

5. Бруква

З ботанічної точки зору, бруква є гібридом ріпи і капусти. Особливо запав в душу цей коренеплід в Швеції - там його традиційно запікають в горщиках, варять супи або обсмажують з імбирем, медом і лимоном. Чим же корисна бруква? Високим вмістом клітковини і вітаміну С.

6. Цвітна капуста

Цвітна капуста зробить підтримку імунітету завдяки вмісту вітаміну С і інших фітонутрієнтів. А її солодкий, злегка горіховий смак ідеально підійде для теплих гарнірів і рагу. Якщо ви приготуєте її на пару і розімнете в пюре з додаванням мускатного горіха і часнику, вийде ідеальна основа для супу-пюре або прекрасна альтернатива картопляному пюре.

7. Гарбуз

Символ осені, золотистий гарбуз, ідеально впишеться у будь-яку страву, починаючи з салату і закінчуючи десертом. Пироги, пудинги, рагу, супи, запіканки, теплі салати. Цей список можна продовжувати нескінченно. Скажемо спасибі гарбузу за його солодкий, крохмалистий смак, високий вміст калію, бета-каротину і порції клітковини в 20% рекомендованої добової норми.

8. Ріпа

Ніжний і м'який, цей коренеплід є прекрасною альтернативою редису і капусті. За змістом корисних речовин ріпа є прекрасним джерелом вітамінів A, K, З і фолієвої кислоти. Листя ріпи, що нагадує за смаком гірчицю, можна додавати в салати, а сам коренеплід спробуйте запекти в овочевому рагу. 

9. Гранати

Напевно ви вже десь чули про те, що гранатовий сік надзвичайно корисний для серця і судин. Це дійсно так: гранати містять у великій кількості вітамін С, фолієву кислоту і антиоксиданти, за вмістом яких вони навіть перевершили червоне вино. Використовуйте гранатовий сік для приготування маринадів, а зернятка додавайте в салати для посилення смаку.

10. Фініки

Ці натуральні східні "цукерочки" з точки зору користі для здоров'я відрізнилися низьким вмістом жиру, великою кількістю клітковини і калію. Приготуйте традиційний північноафриканський десерт - фініки, фаршировані вершковим маслом і мигдалем, або створіть незвичайний смаковий акцент, додавши їх до рагу з м'ясом. 

11. Грейпфрут

Найулюбленіший фрукт усіх, хто худне - його властивість прискорювати спалювання жирів було науково доведено. Прославився грейпфрут і як джерело лікопина, вітаміну С (75% рекомендованої добової норми) і пектину, що допомагає знизити рівень холестерину. Спробуйте його у поєднанні із зеленню, авокадо і креветками або просто насолодіться склянкою фрешу.

12. Мандарини

Ми готові щодня зізнаватися в коханні мандаринам за те, що їх так легко чистити від шкірки, за їх дивовижний солодкий смак і за вміст щедрої порції вітаміну С і бета-каротину. Ці мініатюрні цитрусові хороші в холодний сезон і як самостійний снек, так і у поєднанні з мигдалем, фініками і медом.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Регулярні триразові прийоми їжі: важливість правильного харчування під час війни


14.10.2023 4473
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1391
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2661
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2187
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2259
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6796 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2537 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

430

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1258

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1362

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1513
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

374
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

238
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

645
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

135
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26604
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

614
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10539 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

144
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

166
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

484
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

627
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

692