Микола Палійчук: Чути правду — основне, чого хочуть люди

 

 

“Ті, що обіцяли життя “по-новому”, з останніх сил намагаються “зберегти країну”

 

Івано-Франківська обласна організація політичної партії “Українське об'єднання патріотів — УКРОП” - молода політична сила, на платформі якої участь у місцевих виборах беруть громадські активісти, військові, волонтери, підприємці, управлінці, фахівці різних галузей з кожного району Прикарпаття. За досить-таки нетривалий час в області вдалося сформувати потужну команду, мета якої — досягти якісних змін. Про діяльність прикарпатських “укропів” розповідає очільник обласної організації УКРОПу Микола Палійчук.

 

           

УКРОП — молода політична сила. Чи вдалося за цей нетривалий час зорганізувати міцну команду?

 

            Команда обласної організації політичної партії УКРОП — це в основному люди, які ніколи раніше не були в політиці (понад 90%), але водночас — це люди, які завжди були першими: раніше — на Майдані, під час революції Гідності, а тепер — на передовій, в час, коли наші військові найбільше потребують домопоги. Це люди, які готові до щоденної відповідальної праці, і наша позиція — зміни! Нам вдалося сформувати потужну команду, бо в ногу з молодими та амбітними ідуть люди з досвідом за плечима, а це дозволяє працювати злагоджено та конструктивно. Я неодноразово заявляв про те, що серед нас немає осіб, причетних до Партії регіонів та їх сателітів, тих, що підлягають люстрації. Тому повне очищення влади — наше пріоритетне завданння. Адже КОЛИШНІХ РЕГІОНАЛІВ НЕ БУВАЄ.

 

           

Миколо Васильовичу, Ви очолювали Івано-Франківську обласну державну адміністрацію 2007-2010 рр., відзначте здобутки та користь від досвіду.

 

            Незважаючи на те, що команда працювала не довго, трохи більше двох років, за цей час Івано-Франківщина вийшла на перше місце в Україні за рівнем соціально-економічного розвитку. Тому ми дуже добре знаємо, що потрібно зробити і як це робити. Насамперед — варто залучати інвесторів, бо це — створення нових робочих місць та зниження рівня безробіття. І лише прозорі чіткі правила та довіра до влади зможуть привернути увагу інвестора. Крім того, важливим залишається зменшення місцевих податків, особливо для тих людей, які перебувають на заробітках за кордоном, а мають бажання повернутися в Україну і працювати тут.

            Ми готові запроваджувати децентралізацію на місцях, бо вважаємо, що гроші з управлінь і відділів місцевих адміністрацій потрібно передати школам, лікарням, дитячим садкам та іншим установам. Я веду до того, що саме колективи цих чи інших закладів мають бути розпорядниками коштів.

            Щодо влади, то тут потрібна абсолютна прозорість: звіт про кожну використану гривню повинен бути опублікований на сайті установи/закладу відразу ж в момент оплати, і таким чином, кожен мешканець району матиме можливість стежити за бюджетними видатками.

            Один з пріоритетних напрямків нашої роботи — безпека мешканців краю. Вулиці — мають бути освітлені, а крім того, вважаємо за необхідне встановлювати камери відеонагляду. Варто скористатись чудовим досвідом під час роботи в Івано-Франківській ОДА, коли ми облаштували при кожному виїзді з міста відеокамери, як результат — жодної машини за рік не викрали.

 

           

За час передвиборчої кампанії, та й загалом, Ви провели чимало зустрічей з мешканцями області, побували в кожному районі. Не відчули розчарування? Чого найбільше прагнуть люди, як думаєте?

 

            Я провів дуже багато цікавих зустрічей, тому розумію, що основне, чого вони хочуть — це чути правду. Всі розуміють, що країна в стані війни. Всі готові ділитися навіть останнім, аби через волонтерів відправляти необхідну допомогу військовим, які перебувають на Сході. Через стрімке знецінення гривні, люди відчувають значні втрати в доходах, але навіть готові “затягнути ремені”, тільки б допомагати військовим, тому їм потрібна правда... Люди просять покарати винних у розстрілах на Майдані, очистити владу від регіоналів та їх прибічників. Люди сильні! Вони вірять у перемогу, але для цього їм потрібна ПРАВДА.

            А що маємо натомість? Гостре розчарування теперішньою владою! І всі ми розуміємо, що третій майдан не на часі, бо це призведе до ще більших втрат, до непередбачуваних наслідків. У мене складає ться враження, що влада думає, ніби вона робить все правильно. Їй потрібно дати належну оцінку. Попри те, що серед чиновників є непогані фахівці, хороші люди, яких я добре знаю і поважаю, влада почала вибори з порушень: адже 16 виборчих комісій в області з 21-ї очолили представники партій, які ввійшли в БПП. Несправедливо відбувалось формування виборчих округів, представники влади пішли на вибори, не дотримавшись гендерної квоти. Почати виборчий процес з порушення законодавства — це, як мінімум, дуже цинічно, тим паче, після Революції Гідності. Тому цим людям вірити не можна!

            Вони відчули вседозволеність, і якщо на місцевих виборах отримають високий результат, то в Україні може відбутися повна узурпація влади.

 

           

Але ж це місцеві вибори...

 

            Так. Це місцеві вибори. Тому кількість провладних депутатів у Верховній Раді України не збільшиться і не зменшиться, але є одне “але”: ті, що обіцяли життя “по-новому”, з останніх сил намагаються “зберегти країну”... Хай виконають спочатку попередні обіцянки, а потім уже дають нові.

 

           

То ж за кого голосувати виборцю?

 

            Багато партій мають сильних і фахових людей у списках, ми цього не заперечуємо, і до багатьох кандидатів, що балотуються від інших політичних сил, я ставлюся з повагою. Натомість, ми ведемо свою команду, маємо свою програму, а це означає, що ми ГОТОВІ БРАТИ НА СЕБЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за те, що відбуватиметься в області. Ми готові відповісти за кожне своє слово! І в цьому наша перевага.


23.10.2015 1224 1
Коментарі (1)

уляна міхєєва 2015.10.26, 18:26
Пане, люди хочуть, щоб політики не служили олігархам в фейкових приватних партіях, бо вже майже не залишилось непродажних.
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

323
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13715 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1558
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

858
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6121
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1714

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

631

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1458

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1268

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1160
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

515
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

647
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1569
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

594
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

873
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5918
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13570
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

237
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

539
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

478
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

783 2