Михайло Панчишин: Ми не такі багаті, щоб ремонтувати дороги кожні пару років

 

 

Коля, а чому ви нормально дороги не робите? А нашо нормально - на другий рік тоді що робити будем?

(із розмови зі знайомим дорожником)

 

Голова Громадської ради по контролю за використанням коштів на експлуатацію, капітальний і поточний ремонти доріг в місті Івано-Франківську Михайло Панчишин, розповів кореспонденту ФІРТКИ про стан проведення ремонту доріг і не тільки.

 

Пане Михайле, розкажіть про вашу Громадську раду, скільки років працює, чим займається?

Наша рада організована міською владою і затверджена на сесії міськради. Понад 3,5 років тому. Працюємо згідно Положення.

Зараз я розробив нове Положення на основі «Закону України про роботу з громадськістю». Але до цього часу дане положення міською владою не затверджене. Ми змушені були навіть звернутися до Уповноваженого з прав людини пані Лутковської і зараз воно знаходиться в стадії розгляду. З нами зв’язався представник Уповноваженого. Нам би хотілося більше тісної співпраці з владою і викорінення тих недоліків, які є. Але чомусь це бажання не знаходить взаємності з боку деяких чиновників.

Чим займаємося? Ми рекомендуємо міській владі вулиці, які необхідно включити до списку на поточний та капітальний ремонти. Потім ми слідкуємо, де добре зроблено, а де погано…

 

З цього місця хотілося б почути детальніше…

Свіжий приклад - в червні було проведено вибірковий капітальний ремонт вулиці Незалежності. Це ділянка від вулиці Івана Франка до вулиці Лепкого. На наш погляд ремонт зроблений недоброякісно. Ми звернулися в УКБ, який вів нагляд. Проектант не врахував інтенсивності руху і вантажопідйомності, як наслідок - перевантаження основи. Її там не підсилено. Дорога неправильно спрофільована. Крім того є великі сумніви щодо якості асфальту… Ми зараз вивчаємо ситуацію, і хотілося б, щоб таке недбальство в місті припинилося.

 

А щодо якісного ремонту вулиць в місті – є в нас такі?

Непогано зроблені вулиці – Набережна, Тичини, Кармелюка, Ленкавського. І це не лише щодо зовнішнього вигляду, якість підтверджується інструментальними перевірками. Майже до всіх решти відремонтованих вулиць є великі претензії.

 

Цікаво, що ви назвали всі вулиці, які робила буковеліська фірма ПБС…

Я б тут не говорив про конкретні фірми, а про систему, про конкурентність технологій, цін і якості. Зараз в місті багато сумнівного в пріорітетах, а конкурентності - в якості…

Наша позиція в багатьох випадках не сходиться з позицією чиновників міської влади, які відповідають за ремонти доріг в місті. Ми не настільки багаті, щоб робити вибірковий капітальний ремонт, який полягає в заміні покриття. Взяли зрізали верхній шар, замінили. Через рік-два знову потрібно міняти, адже основа – як фундамент дороги, неякісна…

 

В чому ви бачите вихід?

Для того щоб ми мали хорошу дорогу, потрібно використовувати у будівництві сучасні технології та сучасні матеріали. Як тільки мене обрали на посаду голови Громадської ради, я пішов в ДРЕУ і подивився на їхню техніку. Потім поїхав на асфальтний завод і поговорив з керівником. Вони вже тоді «ніс тримали по вітру» і запустили піч для виготовлення асфальтобетону, який цивілізований світ вже давно використовує для будівництва доріг.

Також ми вже пропонували, що під час проведення тендеру на ремонт доріг, відразу визначати термін гарантії на виконану роботу. Окрім того зобов’язати виконавця на час дії гарантії, за свій рахунок виправляти недоліки.

 

Які вулиці, перш за все, потрібно ремонтувати за новими технологіями?

Центральні вулиці – Незалежності, Тисменицьку, Мазепи, Чорновола, Коновальця, Галицьку – там необхідно робити повний капітальний ремонт, який би відповідав нашим вимогам і потребам громади міста. Дорога повинна експлуатуватися 10 і більше років, а не так, як зараз є в місті – ремонтуємо кожні 2-3 роки. Це є неефективним використанням коштів громади міською владою.

 

Велику роль ще відіграє і кваліфікація робітників…

Так, безперечно. Ще один приклад - вулиця Вовчинецька, де зараз проводяться земляні і ремонтні роботи. До мене звернулися жителі мікрорайону. Їх не влаштовує те, що робиться. Ніхто не повідомив про початок робіт, так само люди нічого не знають про їх завершення. Це створює незручності жителям мікрорайону. Також, як нам стало відомо, там порушуються технології засипки після ремонту. Я не буду вчити цих людей, як вони повинні працювати, але скажу одне – засипка йде болотом із гравієм. Відповідно нормам повинен бути пісок, і різні види щебеню. Будемо по цьому питанню звертатися до одного із народних депутатів через неякісні роботи і нецільове використання коштів.

 

А до міської влади звертались?

В минулому році ми дістали відповідь від міського голови, що заплановано зробити капітальний ремонт на дев’ятьох вулицях. Жодна не була зроблена протягом цих двох років. Наскільки нам відомо, зараз тільки розробляється проект ремонту. Навіщо давати відповіді просто так, аби їх давати – мені невідомо. Це не личить міському голові.

Також в нас є серйозні питання до майже всіх заступників міського голови. Ми рекомендували провести розширене засідання Громадської ради із заступниками, керівниками департаментів. Була дата, зірвалося зі сторони чиновників. Ми будемо допомагати, але терпіти такого ставлення ми не будемо. Халатного ставлення до роботи і поготів.

 

Багато хто каже, що в місті роботи робляться не так, як того хоче громада…

В першу чергу – це велосипедні доріжки і укладка тротуарів бруківкою. Приміром в Європі, практично ніде бруківки немає на тротуарах, крім історичних центрів, де зберігають кам'яні плити. Там добротний сучасний асфальт або бетон.

Нащо видумувати «ровер»? Уявіть собі, як жінки на підборах можуть ходити по цій бруківці, коли вони постійно застрягають? Тим більше, що в основному її укладають вкрай неякісно. Без трамбування основи, аби як. Я думаю, що варто заборонити або значно обмежити брукування в нашому місті. Замість бруківки є вже нові технології з сучасного бетону та асфальтобетону. Весь світ вже перейшов на них. А та бруківка сумнівної якості - це також неефективне використання коштів громади...

 

Але ж велосипедні доріжки повинні бути. Кількість роверистів в місті з кожним роком росте. Це загальноєвропейський тренд…

Велосипедні доріжки повинні бути безперечно. Але їх треба в розумному масштабі. А не так, як на Північному бульварі - відчикрижили зелені насадження і зробили доріжку з плитки. Не з асфальту, а з плитки.

Проаналізувавши кількість велосипедистів ми дійшли висновку, що недоцільно було так робити. За день там проїжджає 16-18 велосипедистів. Найкращий приклад – це вулиця Грушевського – це полоса на дорозі шириною 1,2 метри. Ми повинні проаналізувати, скільки в місті велосипедистів, а скільки автомобілістів, спрогнозувати їх кількості на найближчі роки і вже підстроюватись під це…

 

Що треба зробити, щоб ми вийшли в лідери по комфорту проживання населення?

Перш за все - це добротні вулиці - основне завдання. Також нас хвилює питання екологічного стану міста і особливо вулиць. Згідно усіх норм біля кожної вулиці, де робиться ремонт повинно бути 25% зелених насаджень і трави. У нас рідкість, де є таке. Ми рекомендуємо владі уважно вивчити усі норми і дотримуватись їх.

А ще потрібно розробити схему руху автотранспорту так, щоб приміський автотранспорт вивантажував пасажирів на АС при в'їзді в місто. А то Івано-Франкіськ перетворився на автостанцію для Тисмениці і Богородчан.

Загалом в нашої Громадської ради є достатньо проектів та пропозицій до міської влади, до профільних заступників, до департаментів, але нас чомусь не всі хочуть чути. Навіть на звернення дають незрозумілі відписки…

Переконаний, що влада повинна чути громадськість, будемо цього добиватися, постійно і системно…


11.09.2017 3989 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1157
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2854
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1008
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1066
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1073 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3162 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

930

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

800

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1103
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

172
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2367
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1163
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

466
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15086
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7397
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

829
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

394
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

304
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

389
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

675
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1124