«Медовий місяць» під час чуми: як відпочиває ексзаступник голови ОП Трофимов

За тиждень в Дубаї ексчиновник витратив річну зарплату в люксовому готелі.

Про це пише Фіртка з посиланням на Коментарі України.

Колишнього заступника голови Офісу Президента Сергія Трофімова бачили в готелі Mandarin Oriental Jumeira в Дубаї, де він імовірно провів не менш тижня, відпочиваючи з новоспеченою дружиною в люксовому номері майже за 4 тис євро за ніч. Загальна вартість "медового місяця" звільненого чиновника — близько 1 млн грн при офіційній річній зарплаті в 400 тис грн.

Трофимова звільнили з Офісу Президента на початку листопада. Як пояснив радник глави Офісу Андрія Єрмака з інформаційної політики Михайло Подоляк, причиною стали "певні недоробки в регіональній модерації".

"Трофимов, як мені здається, кілька м'якуватий для того, щоб жорстко модерувати регіональні історії", — сказав Подоляк.

Джерела ЗМІ повідомляли, що мова йде, перш за все, про провалену виборчу кампанію на місцевих виборах: "За два тижні до виборів ми обдзвонили губернаторів і кураторів областей і запитали, які цифри вони планують набрати. Там, де вони обіцяли 12 мандатів, партія набрала вісім. Вони обіцяли нам 14 других турів. В результаті всього два".

Замість Трофимова курирувати регіональну політику поставили Кирила Тимошенка.

Трофимова залишили в Офісі радником. Буквально напередодні він обвінчався з випускницею КНУ ім. Шевченка Анастасією Романенко. Вінчав молодят особисто митрополит РПЦ в Україні Онуфрій — як відомо, Трофимов є ревним парафіянином цієї церкви, яка пропагує підтримку країни-агресора. Крім того, нещодавно його також бачили в образі іподіякона при Онуфрії.

Щоб розвіятися після виснажливої виборчої кампанії, ексзаступник голови ОП разом з дружиною відправився в Об'єднані Арабські Емірати. Ця країна, як відомо, один із небагатьох напрямків, куди можна відправитися українцям для відпочинку за кордоном — для в'їзду потрібен тільки негативний ПЛР-тест. Трофимов і Романенко вирушили відпочивати в п'ятизірковий готель Mandarin Oriental Jumeirah в Дубаї. Готель не найбільш люксовий в еміраті, але на першій лінії, зі своїм пляжем і непоганим клубним лаунжем. Згідно з даними сервісу Booking.com, вартість тижня проживання в "Мандарині" — 23 885 євро 5 406 євро податків = 29 291 євро або близько 975 тис. грн.

За даними джерел, в Дубай пара вирушила бізнес-класом, що теж недешево. Наприклад, у МАУ прямий переліт з Борисполя в міжнародний аеропорт Дубая на одного бізнес-класом обійдеться в 67 тис. грн., на двох — 134 тис. грн. Разом тільки проживання і переліт в Дубай обійшлися Трофимову і його дружині в 1,1 млн грн.

«Медовий місяць» під час чуми: як відпочиває ексзаступник голови ОП Трофимов - фото 13

Примітно, що згідно з декларацією, яку подав перед звільненням з посади заступника голови Офісу Президента Трофимов, його доходи за 2019 рік склали трохи менше 400 тис. грн. І навіть якщо врахувати ще 825 тис. грн. інших доходів, навряд чи чесний чиновник став би спускати на тижневий відпочинок весь річний дохід.

Тим більше, що в червні поточного року Трофимов вже неабияк витратився, купивши за 1,2 млн грн. Mercedes S 500 L 2013 року випуску. Таким чином, витрати на фешенебельний відпочинок явно не вписуються в образ чесного чиновника, який Трофимов вибудовував останні півтора року в ЗМІ. Звідки гроші на нову машину і люксовий відпочинок у чиновника такого рангу — питання риторичне. Наприклад, відомо про ймовірну участь Трофимова в тіньових схемах будівельного ринку, ЗМІ писали про те, що на одній тільки схемі видачі дозволів на будівництво в рік можна заробити не менше 1 млрд. грн. Не можна виключати, що саме через інтереси Трофимова та його оточення в країні затягнулася одна з ключових реформ, які впливають на інвестиційний клімат — реформа Державної архітектурної будівельної інспекції (ДАБІ).

Звичайно, навряд чи тепер ним займеться Нацагентство з попередження корупції, адже Конституційний суд поки заблокував моніторингові функції відомства. Позаяк, про те, чи варто тримати в рядах своїх радників такого любителя "бенкетів під час чуми" — потрібно задуматися насамперед голові ОП Андрію Єрмаку.


24.11.2020 19526
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2005
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1878
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1877
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5571 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2169 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1530

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

770

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

834

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1041

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1021
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1793
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3700
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10285
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26174
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10210 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7737
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

919
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

252
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

282
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

402
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1304
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

902